Spojte se s námi


Fotbal

Čeští fanoušci se pustili do plzeňské dvojice, co naskočila proti Belgii! Oprávněně?

Velká kritika se na sociálních sítích snesla, jak na hlavu trenéra Jaroslava Šilhavého, tak na samotné hráče Filipa Kašu a Jindřicha Staňka. Otázka je, zda oprávněně.

Publikováno

dne

Velká kritika se na sociálních sítích snesla, jak na hlavu trenéra Jaroslava Šilhavého, tak na samotné hráče Filipa Kašu a Jindřicha Staňka. Otázka je, zda oprávněně.

Začněme od trenéra Jaroslava Šilhavého. Kterého si většina české fotbalové společnosti ráda dobírá. Za mě je to nedůstojné a pouze to ukazuje nedostatek respektu ve společnosti.

Šilhavý se svým realizačním týmem z dlouhodobého hlediska posunul český tým úplně někam jinam. Vzpomeňte si, jak se tuzemský fotbal prezentoval před pár lety, a proto si zaslouží respekt.

Dalším faktem je, že se jedná o jednoho z vůbec nejzkušenějších koučů v Česku, proto ví moc dobře, jak poskládat, nebo neposkládat, tým. Co českého trenéra tuto reprezentační pauzu výrazně ovlivnilo, jsou početné absence kvalitních hráčů. Bohužel v Česku zatím nemáme dostatečnou šířku kompetitivních hráčů pro velké evropské zápasy.

Kritice čelili i samotní reprezentanti z Viktorie Plzeň Filip Kaša a střídající brankář Jindřich Staněk. Kašovi zápas příliš nevyšel, ale na jeho obranu čelil nejlepším hráčům světa a s takovým fotbalem prostě dosud neměl zkušenost. A co kritika na gólmana Jindřicha Staňka? Ta je totálně mimo mísu.

Kritika na Filipa Kašu a Jindřicha Staňka

Jeden z fanoušků se okamžitě pustil do výběru náhradního gólmana Staňka, jenže ten předvedl skvělý výkon! Od prestižního serveru WhoScored dostal 25letý plzeňský gólman vůbec nejvyšší rating (6,68) ze všech českých hráčů.

Ještě více ofenzivních komentářů se dočkal střední obránce Filip Kaša. Ano, v jistých situacích zaspal nebo tam byl později, ale přesto se ho zastanu. První zkušenost s TOP fotbalem a statisticky si zas tak šíleně nevedl.

Jeho úspěšnost přihrávek byla na 90 %, dvakrát zachytil míč a vrátil ho zpět do držení českého týmu a jednou v souboji vybojoval míč zpět do našeho držení. To jsou víceméně podobná čísla jako měl kapitán Tomáš Souček.

Zajímavé ze zápasu je ještě shledání Romela Lukaka s již zmiňovaným gólmanem Jindřichem Staňkem. Belgický obr si českého gólmana pravděpodobně moc dobře pamatuje ze vzájemného působení v Evertonu.

Zdroje: Tomáš Podvín, Ondřej Kreml, Michal Kvasnica

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.