Reklama

Český tým na Euru v TV příliš netáhne! Hokej sledoval takřka dvojnásobek lidí

Český fotbalový tým oproti hokejovému příliš netáhne. Úvodní zápas se Skotskem vidělo 692 000 lidí, oproti tomu sledovanost hokejového týmu na mistrovství světa nepadla pod milion. Co za tím je?

Zdroj: SK Slavia Praha

Česká fotbalová reprezentace nemůže být spokojena se sledovaností svého zápasu se Skotskem v televizi. Zápas totiž vidělo 692 000 lidí.

Pro srovnání s hokejem, ten vždy přesáhl milionovou hranici, i zápas s Velkou Británií, který se hrál v 11:15, vidělo 1 150 000 lidí.

Atraktivnější zápasy tak dosahovaly takřka dvojnásobku. Co za tímto problémem české fotbalové reprezentace stojí?

Jednou z možností může být dlouhodobý neúspěch fotbalového týmu. Ten zkrátka nemá reálnou šanci na větší úspěch, a tak jej mnozí odsuzují předem.

S tím souvisí i výrazně nižší procent žen, které se na takový zápas podívají. Mistrovství světa v hokeji je pro ně zkrátka z nějakého důvodu zajímavější.

Dá se však očekávat, že sledovanost další českých zápasů bude vyšší. V případě postupu pak bude sledovanost dosahovat podobných čísel, jako hokejová reprezentace.

Zdroj: Petr Žaloudek

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zápas s Británií se hrál sice v 11:15 ale vo víkendu ! ! ! Fotbal v 15:00 sledovalo míň lidí i proto že s touhle seshitou repre se většina národa nedokáže ztotožnit, to je celý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené