Česko živí naděje na první místo ve skupině, Izrael porazilo 1:0

Česká reprezentace zvládla pátý zápas Ligy národů a po výhře 1:0 nad Izraelem stále živí naděje na postup. Jediný gól zápasu vsítil už v šesté minutě Vladimír Darida.

Zdroj: twitter.com/HerthaBSC_EN

Gól padl hned z první šance zápasu, po pěkné kombinaci uklízel míč levačkou Vladimír Darida. V 16. minutě pálil Jakub Jankto, tentokrát brankář hostí zasáhl. Jankto pálil i ve 30. minutě, kdy však minul zadní tyč.

Ve 38. minutě hlavičkoval Tomáš Kalas, trefil ale jen střed brány soupeře. V závěru první půle to ještě zkoušel znovu Darida, branku však těsně přestřelil.

Ve 47. minutě byl blízko gólu Eran Zahavi, míč ale v tutové šanci netrefil.

V následujících dvaceti minutách byly k vidění šance na obou stranách, přesné zakončení však nepřišlo. V 81. minutě přišla komplikace pro hosty, Hatem Abd Elhamed viděl po jasné, ale na druhou stranu hodně zbytečné ruce, červenou kartu.

V 88. minutě měl vyrovnání na noze opět Zahavi, Vaclík se ale vyšvihl skvělým zákrokem. Ten stejný hráč střílel i dvě minuty nato, tentokrát bránu vůbec netrefil.

To byla poslední šance zápasu, Česko tak po výhře 1:0 bere všechny body.