Reklama

Česko vs. Ukrajina, remíza! Jak na zápas reaguje veřejnost a trenér Šilhavý?

Poslední dílek do konce této reprezentační přestávky zasadilo plzeňské přátelské utkání mezi Českem a Ukrajinou. Zápas díky last minute trefě Matěje Vydry skončilo 1:1 a nabídlo herní prostor hráčům, kteří by jinak pravděpodobně nehráli. Jak na zápas reaguje veřejnost a trenér Jaroslav Šilhavý?

Ještě než se vrhneme na reakce ohledně přátelského utkání s Ukrajinou, tak je nutné si všimnout výsledků naší kvalifikační skupiny na MS 2022. Wales v domácím utkání senzačně remizoval s Estonskem 0:0! Vedoucí Belgie vyhrála v Rusku nad Běloruskem pouze 1:0.

Ukázalo se, že nářek některých českých fanoušků, že v Ostravě proti Bělorusku padalo málo gólů, byl opravdu irelevantní. V kvalifikaci na MS se bere každá výhra jako úspěch, protože reprezentační zápasy jsou prostě hodně specifické.

Nyní už vlítneme na reakce veřejnosti! Oba týmy zvolily dost kombinované sestavy, ale i tak tuzemský nároďák vyprodukoval slušných 20 střel a chtěl vyhrát.

Což se nepodařilo a málem se dokonce s Ukrajinou prohrálo, ale nakonec alespoň remízový výsledek zachránil Matěj Vydra.

Reakce veřejnosti a trenéra

Žurnalista Luděk Mádl zhodnotil celou reprezentační pauzu a ocenil gól Matěje Vydry. To cynický profil Neobjektivní Novinář vyslal do světa klasicky další útok.

Novinář Ondřej Zlámal na zápase nechyběl osobně nejprve bedlivě sledoval zápas a na pozápasové tiskovce vyzpovídal trenéra Jaroslava Šilhavého. Koho ocenil za výkon?

“Sledoval jsem tady pod tribunou Vladimíra Coufala celý druhý poločas, jak tady brousil lajnu a ani na chvíli nezpomalil a nechtěl ani tenhle přátelák prohrát,” tweetoval na adresu bývalého slávisty, který dlouhodobě podává opravdu nadlidské výkony.

Zlámal si též všímal vydatné podpory ukrajinských fanoušků, kteří dorazili na zápas v hojném počtu.

“Měli jsme upřímnou radost z vyrovnání, i když to nebylo o body, odehráli jsme kvalitní zápas a zasloužili jsme si to. Ukrajinu jsme dostávali pod tlak a měli jsme spoustu šancí,” komentoval konečný výsledek trenér Jaroslav Šilhavý.

“Sestava? Komunikovali jsme s kluby vytíženost hráčů, mluvili jsme i s hráči o jejich zdravotním stavu, na zápas jsme si připravili plán. Třeba Tomáš Souček by za normálních okolností nestřídal…ale připravili jsme si to a dopadlo to dobře,” vyjádřil se k tomu jaké okolnosti rozhodovali o sestavě i střídáních v průběhu zápasu.

Zdroje: Ondřej Zlámal, Luděk Mádl, Neobjektivní Novinář

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zoufalost. Nikdy bych nevěřil, že s našimi hráči – Součkem, Coufalem apod. se náš tým může měřit maximálně s Ukrajinou, a to ještě bojovat o remízu. Ostuda. Ostuda, že máme trenéra, který nedovede najít hráče, který bude dávat goly a nasadí tragického obránce z klubu, který se trápí a brankáře, který ve svém klubu ani nehraje. Protekční spratci.

  2. Jeden z nejslavnějších hráčů byl Souček. Po jeho vystřídání se hra zlepšila.On nic nevymyslí, přihrávky alibistické a ten běžecký výkon ve fotbale dnes nic neznamená.

  3. Souček s Coufalem jsou prvotřídní fotbalisti.
    Ve WHU s nimi hrají další prvotřídní hráči, proto je WHU tam kde je.
    Pokud postavíme Součka mezi “slabší kusy” do repre, nebude jeho výkon nikdy tak dobrý jako ve WHU.
    Jediné co já nechápu je, proč Šilhavý nasazuje hráče do zápasu v základu, když ten hráč ve svém klubu prakticky nehraje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené