Reklama

Česká televize bude i nadále vysílat fotbalovou reprezentaci! Na kolik let získala práva?

Zápasy naší fotbalové reprezentace bude i nadále vysílat Česká televize, které se podařilo získat práva na dalších několik let. Diváci se tak mohou těšit na další přenosy kvalifikace, Ligy národů či dva největší turnaje. Své vyjádření k celé situaci i generální ředitel ČT. Co řekl?

Sedm let. Přesně do roku 2028 bude zápasy naší fotbalové reprezentace vysílat Česká televize.

Dnes, 8. října, o tom ČT informovala na svém webu, kde najdeme i vyjádření generálního ředitele, Petra Dvořáka. “Sportovní práva jsou poslední roky problémem všech veřejnoprávních vysílatelů.

Enormní divácký zájem otevírá významné možnosti pro prezentace reklamních a sponzorských partnerů, což ze sportovních práv činí cenný obchodní artikl, který v posledních letech získávají díky svým finančním možnostem stále častěji velké nadnárodní společnosti a nikoli vysílatelé veřejné služby.

Přesto Česká televize usiluje o to, aby diváci o vysílání zásadních sportovních událostí ve volně šířeném vysílání nepřišli.”

Diváci se tak mohou těšit na další tři cykly Ligy národů UEFA a taktéž na kvalifikační boje o mistrovství světa nebo mistrovství Evropy. Především, jak ostatně můžete vidět výše v příspěvku, získala ČT práva na dva největší evropské šampionáty.

Alespoň utkání reprezentace tak na ČT zůstanou a nemusíme obtížně hledat jiné streamovací platformy.

To se však nedá říci o naší klubové scéně, veškerá vysílací práva na zápasy Fortuna ligy totiž vlastní O2, a tak tomu má být i nadále. ČT, jak již dnes všichni víme, nepřenáší ani žádné duely Ligy mistrů.

Co se týče zápasů Evropské ligy a Evropské konferenční ligy, má na tyto soutěže Česká televize práva až do roku 2024. Ovšem těžko říct, zda bude to stejné platit i v budoucnu.

Zdroj: Česká televize, Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak ještě by měla ČTO9 vysílat kvalifikaci repre do 21let z venkovních utkání ! Místo těch hovadin pro 50 tis.diváku jako je ligová házená- basket – šipky – přespolní běh – jezdectví- kulečník atd.atd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené