Česká republika slaví v Lize národů po vyhraném derby postup mezi elitu

Česká republika slaví postup do nejvyšší ligy UEFA Ligy národů. Doma totiž porazila Slováky a vzhledem k tomu, že Skotsko prohrálo v Izraeli, má o dva body více než právě Skotové. O výhře rozhodly góly Tomáše Součka a Zdeňka Ondráška.

Zdroj: kicker.de

První šanci zápasu měl ve třetí minutě Aleš Matějů, z úhlu však branku minul. Tři minuty nato pálil z voleje Zdeněk Ondrášek, dobrý zákrok ale předvedl gólman Marek Rodák.

V další velké šanci se Ondrášek ocitl v 17. minutě, i tentokrát skvěle zasáhl Rodák. Z následného rohu už ale kapituloval, hlavou totiž k tyči míč uklidil Tomáš Souček. Slováci se ozvali ve 31. minutě, jejich tutovku ale na poslední chvíli skluzem překazil Vladimír Coufal.

Ve 40. minutě střílel z voleje Souček, tentokrát však bránu vůbec netrefil. To byla poslední šance první půle, do kabin se tak šlo za vedení České republiky 1:0.

Do druhé půle nastoupil místo zraněného Vaclíka Tomáš Koubek a hned ve 49. minutě měl práci, střelu Petera Pekarika ale dobrým zákrokem nohama vyrazil.

Druhý gól Šilhavého výběru padl v 56. minutě, když se po pasu střídajícího Václava Černého z otočky trefil Ondrášek. V 60. minutě byl blízko snížení Robert Mak, balón ale poslal jen do boční sítě.

Následně se ve velké šanci ocitl Jakub Jankto, míč si ale dlouho rovnal na levou nohu a branku nakonec netrefil. Závěr zápasu už si Česká republika pohlídala a po výhře 2:0 postupuje do Ligy A.