Reklama

Česká republika se postupem do A-ligy přiblížila účasti na mistrovství světa

V České republice nyní panuje nadšení. Koronavirová situace se mírní a fotbalová reprezentace má konečně dobré výsledky. Ve středu se reprezentace probojovala do elitní ligy v Lize národů, mimo to se ale o krok přiblížila mistrovství světa.

Zdroj: Pixabay

Liga národů totiž vedle rušení přátelských zápasů má vliv i na baráže o mistrovství světa a Evropy. Vždyť právě díky ní se na Euro podívá třeba Makedonie a šanci dostaly i reprezentace jako Kosovo, nebo Gruzie.

I na MS se dá projít přes Ligu národů, respektive se přes ní dá dostat do baráže. Do baráže o MS se dostane deset týmů z druhých míst kvalifikačních skupin a dále dva nejlepší celky z vítězů Ligy A nebo B druhého ročníku Ligy národů.

Přednost mají logicky vítězové skupin z Ligy A. V nich triumfovali Francouzi, Belgičané, Italové a Španělé, u všech čtyř se ale počítá s tím, že do druhého místa skončí, budou totiž v prvních koších.

Pozornost se tak bude věnovat postupujícím týmům z druhé ligy. První v minitabulce skončil s šestnácti body Wales, druhé je se třinácti body Rakousko. Rakušané budou před námi díky vyrovnávajícímu gólu z nastavení v zápase s Norskem, jinak by byli díky horšímu skóre za námi.

Jak bylo naznačeno, nám patří třetí místo v tabulce postupujících týmů, celkově jsme tedy sedmí v linii čekajících na baráž. Reálně ale potřebujeme, aby Wales nebo Rakousko skončilo ve svých kvalifikačních skupinách do druhého místa, tím pádem by se Česká republika nemusela bát o baráž.

Ideální by bylo, kdyby Šilhavý a spol. dostali v kvalifikačním losu na světový šampionát právě Rakušany nebo Welšany. Oba výběry budou ve druhém koši a právě týmy z druhého koše budou pravděpodobně s Českou republikou bojovat o druhé barážové místo.

V případě, že by Česká republika dostala Wales nebo Rakousko, nemusela by ani skončit druhá, stačilo by, aby druhý skončil právě jeden z dvou zmíněných výběrů.

Zdroj: UEFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pokud budete počítat s takovýmto postupem na MS,tak si budte jistí,že se tam nedostanete.Jedině když vyhrajete svojí kvalifikační skupinu,tak tam máte co dělat,jinak ani náhodou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené