Česká republika po nemastném výkonu prohrála s Němci 1:0

Reprezentace České republiky nestačila na výběr Německa, v Lipsku s ním prohrála 1:0. O výsledku rozhodl gól Lucy Waldschmidta z první půle. Nyní čekají Šilhavého družinu zápasy s Izraelem a Skotskem.

První šanci zápasu měl v šesté minutě Bořek Dočkal, bližší tyč však těsně minul. Domácí udeřili hned ze své první šance, se střelou z dálky si Jiří Pavlenka poradil, následně však obrana nedohrála situaci a Luca Waldschmidt míč uklízel do prázdné branky.

Ve 22. minutě pálil Michael Krmenčík, gólman Kevin Trapp si ale poradil. Ve 32. minutě se do velké šance dostal po chybě Václava Jemelky Julian Brandt, míč však netrefil čistě.

Ve 43. minutě se dvakrát blýskl Jiří Pavlenka, nejprve vychytal v tutové šanci Waldschmidta, následně i dorážku Nadiema Amiriho.

Druhou půli otevřel pokus střídajícího Tomáše Součka, jeho hlavička však Trappovi nedělala problém. V 60. minutě pálil po pěkném průniku Amiri a jen těsně minul břevno. V 76. minutě nádherně vypálil Florian Neuhaus, míč ale skončil jen na spojnici brány Pavlenky.

Poté na druhé straně hlavičkoval Zdeněk Ondrášek, Trapp se ale vyšvihl skvělým zákrokem. Němci už si závěr zápasu pohlídali a vyhráli 1:0.