Spojte se s námi


Ženský fotbal

Česká brankářka Votíková definitivně končí v PSG. Angažmá ji zkomplikovalo zranění, co řekla o svém odchodu?

Česká fotbalová brankářka Barbora Votíková definitivně opouští Paris Saint-Germain. Francouzský celek to oznámil na sociálních sítích. Co šestadvacetiletá reprezentantka řekla ke svému odchodu?

Publikováno

dne

Česká fotbalová brankářka Barbora Votíková definitivně opouští Paris Saint-Germain. Francouzský celek to oznámil na sociálních sítích. Co šestadvacetiletá reprezentantka řekla ke svému odchodu?

Do ženského týmu Paris Saint-Germain přestoupila Barbora Votíková v srpnu roku 2021, a to konkrétně z pražské Slavie, kde o sobě dala poprvé výrazně vědět.

V kádru PSG se česká reprezentantka prosadila téměř ihned a stala se spolehlivou gólmanskou jedničkou.

Angažmá v hlavním městě Francie však Votíkové překazila zranění, konkrétně dlouhodobé zranění křížového vazu v kolenu. To si přivodila v květnu loňského roku, když si v odvetném semifinálovém duelu Ligy mistryň proti Lyonu.

Po svém návratu do plného režimu už česká brankářka šanci mezi třemi tyčemi prakticky nedostala. V rámci rozloučení však Votíková nastoupila alespoň k druhému poločasu posledního zápasu uplynulého ročníku proti Sonyaux.

Během druhého dějství rodačka z Plzně neinkasovala, PSG zvládlo závěrečný duel soutěže a zvítězilo 3:0. Ligový ročník tak zakončilo se ziskem 55 bodů na druhém místě. Pro mistrovský titul si došly hráčky Olympique Lyon (61 bodů).

V dresu Paris Saint-Germain Votíková během svého působení získala Francouzský pohár, konkrétně tedy v minulém roce. Kvůli svému zranění si však ve finále nezachytala.

„Kapitola uzavřena, mé dny v PSG skončily. Jsem šťastná, že jsem dostala šanci být součástí tak velkého klubu a být na hřišti s tak skvělými hráčkami. Chci poděkovat všem fanouškům za nezapomenutelné večery v Parku princů. Bylo mi ctí nosit tento dres,“ napsala Votíková na svém Instagramu.

Ať už se česká reprezentantka rozhodne postoupit v rámci své kariéry kamkoliv, přejme ji do dalšího průběhu kariéry jen to nejlepší.

Zdroje: PSG Féminines, Instagram – Barbora Votíková

Reklama

Fotbal

Ženský fotbal: Liga národů je tady! Češky změří síly se Slovinskem a Běloruskem, druhý zápas, ač domácí, odehrají v Chorvatsku

Zatímco v mužském fotbale je již reprezentační pauza u konce, v tom ženském teprve přichází. České fotbalistky během ní vstoupí do Ligy národů, kde se mohou těšit na šest zápasů. První na řadě jsou Slovinsko a Bělorusko.

Publikováno

dne

Zatímco v mužském fotbale je již reprezentační pauza u konce, v tom ženském teprve přichází. České fotbalistky během ní vstoupí do Ligy národů, kde se mohou těšit na šest zápasů. První na řadě jsou Slovinsko a Bělorusko.

Rok 2022 je z pohledu českého ženského reprezentačního fotbalu poměrně zajímavý. Střídá se totiž vždy porážka s výhrou, Češky během tohoto roku prohrály s Austrálií, Španělskem, Rakouskem a Severním Irskem a naopak vyzrály nad Jamajkou, Marokem a Slovenskem.

Vždy se ovšem jednalo o přátelské zápas, ovšem nyní je situace jiná. Češky vstoupí do Ligy národů, kterou z mužského fotbalu již dobře známe. A právě v ní se můžou těšit na Slovinsko, Bělorusko a Bosnu a Hercegovinu.

Češky mají první zápas naplánovaný na 22. září, kdy od 16 hodin vyzvou Slovinky. O čtyři dny později se poté mohou těšit na Bělorusky a cíl je poměrně jasný, nejlépe v obou zápasech bodovat a pokud možno i zvítězit.

„Tento sraz bude specifický v tom, že přicházíme o domácí zápas s Běloruskem. S tímto soupeřem jsme měli hrát doma, ale to není možné, a tak hrajeme v Chorvatsku.

Sice nebudeme mít výhodu domácího prostředí, ale zase na druhou stranu budeme mít během celého srazu základnu ve Velké Gorici, a to by mohla být výhoda,“ řekl pro web FAČR trenér Karel Rada.

Trenér bude mít k dispozici poměrně mladý tým, nejstarší hráčkou v nominaci budou devětadvacetileté fotbalistky Klára Cahynová s Andreou Dědinovou.

Sedmnáct fotbalistek naopak má maximálně pětadvacet let, tudíž se dá očekávat, že tým bude pospolu ještě dlouhé roky. O budoucnost tím pádem máme postaráno a teď už se jen konečně dostat na nějaký závěrečný turnaj.

Zdroj: FAČR

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Odstoupení Rubialese je namístě, shodli se hosté Českého rozhlasu. Odlišný názor ale mají na závažnost jeho prohřešku

Ten polibek se řešil ještě dlouho poté. Řeč je o puse, kterou počastoval tehdejší prezident Královské španělské fotbalové federace Luis Rubiales záložnici španělského národního týmu Jennifer Hermosové. Stalo se to v srpnu, když Španělky vyhrály Světový pohár žen ve fotbale.

Publikováno

dne

Ten polibek se řešil ještě dlouho poté. Řeč je o puse, kterou počastoval tehdejší prezident Královské španělské fotbalové federace Luis Rubiales záložnici španělského národního týmu Jennifer Hermosové. Stalo se to v srpnu, když Španělky vyhrály Světový pohár žen ve fotbale.

Úspěch španělských fotbalistek se v tu chvíli stal okrajovou záležitostí. Zato Rubialesův prohřešek se řešil ještě dlouhé týdny a španělská i světová média o něm napsala hodně. Celá kauza měla dohru před několika dny. 10. září Rubiales ze své funkce odstoupil.

O tom, jestli by měl nyní už bývalý funkcionář odstoupit, polemizovali krátce předtím dva hosté pořadu Českého rozhlasu Plus Pro a proti. Radce Zítkové, zástupkyni šéfredaktora Aktuálně.cz a spolupracovnici časopisu Heroin oponoval Viliam Buchert, šéfredaktor časopisu Reflex.

Oba se shodli, že odstoupení Luise Rubialese je namístě. „Z pohledu španělské společnosti a lidí, s nimiž jsem ve Španělsku mluvila, je většinový názor ano,“ řekla v úvodu pořadu Pro a proti Radka Zítková, která ve Španělsku žije.

O sexuální násilí se nejednalo

Pro odstoupení šéfa španělských fotbalistek byl i Buchert. „Za to, jak se choval potom, je jeho odstoupení na místě. Podle mě se ale nejednalo o sexuální násilí,“ zmínil v úvodu Buchert.

Také Zítková připustila, že se jednalo spíš o sexuální obtěžování než o sexuální násilí, zároveň ale říká, že španělské zákony na to mají jiný pohled. Překvapilo ji, jak intenzivně se španělská média celé záležitosti věnovala. Podle ní to zastínilo úspěch, jakého fotbalistky Španělska dosáhly.

Ani Buchertovi se nelíbilo, jak byl Rubiáles za jeden veřejný polibek zostuzen. To, že celou událost řešila španělská vláda, přišlo šéfredaktorovi Reflexu příliš. Myslí si, že věc měla zůstat jen mezi Rubialesem a Hermosovou. Dál už ale byly pohledy obou účastníků diskuze spíš odlišné.

Polibek byl poslední kapkou

Podle Zítkové je pobouření španělské veřejnosti adekvátní. „Podobných případů už bylo ve španělském sportu víc a tohle byla poslední kapka. Je na čase, aby bagatelizace sexuálního násilí skončila,“ řekla Českému rozhlasu spolupracovnice časopisu Heroin.

Buchert nijak nezpochybňuje, že práva žen by se měla bránit. Obává se však jiné věci. „Sexuální násilí je skutečný problém. Pokud se ale bude řešit takovýto polibek, může to pak zastínit daleko vážnější případy, které by se měly řešit,“ poukazuje Buchert například na nízké tresty za sexuální zneužívání dětí.

Zítková se nedomnívá, že sama hráčka chtěla z polibku udělat takový skandál, o čemž svědčí, že se stáhla do ústraní a dnes už se k incidentu nevyjadřuje. Hermosová nejprve uvedla, že se s Rubiálesem přátelila, později ale dodala, že jí to nebylo příjemné. Svazový šéf fotbalistku následně obvinil ze lži.

„Nevím, proč Hermosová nereagovala hned, když jí to bylo nepříjemné. Do hlavy jí nevidím, i když oběti takového chování někdy svým způsobem chápu. Věřím, že fotbalistka původně chtěla, aby se to vyřešilo jen mezi ní a Rubialesem.

Spíše to ale rozdmýchaly španělské političky, veřejnost a ženy, které vyšly do ulic. Když pak byla Hermosová obviněna ze lži, nezbývalo jí, než se bránit,“ myslí si Zítková.

Zdroj: Český rozhlas

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Ženský tým Sparty opět mění kouče! Po čtyřech měsících v klubu končí Mišovec, dočasně jej přebírá Lucie Martínková

Ženský tým pražské Sparty měl v závěru sezony velké potíže s výkony a výsledky, což odnesl trenér Martin Masaryk. Tým přebral Anton Mišovec, ale jeho anabáze v týmu končí po čtyřech měsících.

Publikováno

dne

Ženský tým pražské Sparty měl v závěru sezony velké potíže s výkony a výsledky, což odnesl trenér Martin Masaryk. Tým přebral Anton Mišovec, ale jeho anabáze v týmu končí po čtyřech měsících.

Na začátku května oznámil klub ukončení spolupráce s Martinem Masarykem, na jeho místo přišel tehdejší šéftrenér sparťanské dívčí akademie Anton Mišovec.

Ten v závěru sezony výsledky nezlepšil, v létě měl ovšem dost času na to týmu naordinovat jeho herní styl. Sparta v úvodu sezony vyhrávala, padla ale v domácím derby a výkon nebyl optimální.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Tento zápas byl navíc jeho posledním. Po čtyřech měsících jeho angažmá ve Spartě pokračovat nebude, obě strany se dohodly na ukončení spolupráce.

Sparta Mišovcovi, který dřív trénoval ve Slavii, poděkovala za odvedenou práci a popřála mu hodně štěstí do dalšího angažmá.

Zároveň dodala, že tým dočasně přebírá Lucie Martínková, která je klubovou legendou a dosud i asistentkou Mišovce, přičemž stále figuruje mezi hráčkami, i když nastoupila naposledy v dubnu.

Společně s ní bude vést tým Peter Bartalský, který je trenérem brankářů. Jméno nového kouče bychom měli znát v následujících dnech.

Sparťanky již bez Mišovce čeká zápas v neděli v Pardubicích, které se v uplynulé sezoně probojovaly do nejvyšší soutěže. Poté následuje domácí střetnutí s Viktorií Plzeň.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené