Spojte se s námi


Fotbal

Češi na EURO budou tradičně sázet na srdíčko a bojovnost, čeká je nejspíš boj s Tureckem o druhé místo

I česká reprezentace se tradičně dostala na EURO, i když to musela stvrdit až v posledním zápase kvalifikace s Moldavskem. Aktuálně však zrovna super formou neoplývá, tradičně tak bude sázet na bojovnost a srdíčko.

Publikováno

dne

I česká reprezentace se tradičně dostala na EURO, i když to musela stvrdit až v posledním zápase kvalifikace s Moldavskem. Aktuálně však zrovna super formou neoplývá, tradičně tak bude sázet na bojovnost a srdíčko.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Je to již 20 let, co se česká reprezentace nemůže rovnat světové kvalitě. Na EURO 2004 přitom skupinou s Německem, Nizozemskem a Lotyšskem profrčela bez ztráty bodu a došla až do semifinále, kde ji smolně zastavilo úporně bránící Řecko. Český fotbal byl v tu chvíli na vrcholu, ze kterého už je ale cesta jen dolů.

Na všechna následující mistrovství Evropy se sice Češi probojovali, ale jen dvakrát ze čtyř pokusů se podařilo postoupit ze skupiny. V obou případech poté čeští fotbalisté skončili ve čtvrtfinále.

Kvalifikaci dojel trenér Jaroslav Šilhavý, který se ale rozhodl, že pokračovat ve funkci nebude. Tým převzal Ivan Hašek s Jaroslavem Köstlem. Češi pod novým velením zatím vyhráli všechny čtyři zápasy, ovšem kvalita soupeřů nebyla příliš valná.

Nejsilnější bylo Norsko, poté už Souček a spol. narazili na Arménii, Maltu a Severní Makedonii. Před EURO se tak z přátelských zápasů moc vyčíst nedalo, protože Češi proti hvězdným Portugalcům stoprocentně nastoupí s jinou taktikou než proti bránícím Makedoncům.

Jak bude vypadat sestava?

Už od zimy Hašek s Köstlem přemítají, jak bude vypadat jedenáctka, kterou v úterý 18. června pošlou do souboje proti Portugalsku. Prakticky jasno je v brance, kde roli jedničky bude plnit Jindřich Staněk, záda mu bude krýt Matěj Kovář.

S největší pravděpodobností Češi vyrukují s formací 3-5-2, ve které se nastupují poslední roky a hráli tak jak proti Maltě, tak proti Makedonii. V obraně v generálce nastoupili Tomáš Holeš, Robin Hranáč a Ladislav Krejčí. Stejné trio by se mohlo objevit i v Lipsku, případně mají trenéři k dispozici ještě Davida Zimu, Martina Vitíka a Tomáše Vlčka.

Na pozici halfbeků je na pravé straně jasno, své místo tu má opora z Premier League Vladimír Coufal. Na levé straně se sice nabízí David Jurásek, ten ale drtivou většinu sezóny proseděl, a tak v generálce dostal přednost David Douděra. Dá se očekávat, že to stejné se stane i proti Portugalsku.

 Nominace Česka na mistrovství Evropy:
Brankáři: Jindřich Staněk (Slavia Praha), Matěj Kovář (Bayer Leverkusen), Vítězslav Jaroš (Sturm Graz/Liverpool).
Obránci: Vladimír Coufal (West Ham), Tomáš Holeš (Slavia Praha), Robin Hranáč (Viktoria Plzeň), Ladislav Krejčí (Sparta Praha), Martin Vitík (Sparta Praha), David Zima (Slavia Praha), David Jurásek (Hoffenheim/Benfica), David Douděra (Slavia Praha), Tomáš Vlček (Slavia Praha).
Záložníci: Tomáš Souček (West Ham), Antonín Barák (Fiorentina), Lukáš Provod (Slavia Praha), Pavel Šulc (Viktoria Plzeň), Ondřej Lingr (Feyenoord), Václav Černý (Wolfsburg), Matěj Jurásek (Slavia Praha), Lukáš Červ (Viktoria Plzeň).
Útočníci: Patrik Schick (Bayer Leverkusen), Tomáš Chorý (Viktoria Plzeň), Jan Kuchta (Sparta Praha), Adam Hložek (Bayer Leverkusen), Mojmír Chytil (Slavia Praha).

Tahoun Souček a střelec Schick

Ve středu zálohy bude tým táhnout kapitán Tomáš Souček, vedle něj by nejspíš naskočil Michal Sadílek, jenže ten se vyřadil sám na tříkolce. Jeho místo velmi pravděpodobně zaujme Lukáš Provod, který se objevil i v generálce.

A kdo na podhrot? V přátelských utkáních dostal jednou šanci Antonín Barák, podruhé Adam Hložek. Z tohoto srovnání vyšel lépe jednoznačně záložník z Itálie, který by měl zřejmě dostat přednost.

V útoku má místo jisté střelec Patrik Schick, mimochodem společně s Cristianem Ronaldem nejlepší střelec posledního Eura. Pokud Češi nastoupí na dva útočníky, poperou se o základ Mojmír Chytil s Janem Kuchtou. V přátelských zápasech vypadal ze všech tří útočníků nejlépe Chytil a v úvodní jedenáctce by neměl chybět, jeho pracovitost a skvělá hra zády k bráně se bude nesmírně hodit.

Ideální sestava

Staněk
Holeš – Hranáč – Krejčí
Coufal – Souček – Provod – Douděra
Barák
Chytil – Schick

Češi ve skupině nejprve narazí na Portugalsko, následně na Gruzii a poté na Turecko. Ronaldo a spol. jsou jasným favoritem a jakýkoliv zisk by byl bonus. Poté ale Češi musí za každou cenu porazit Gruzii a na závěr si to rozdat s Turky o druhé místo ve skupině a tedy lepší pozici do vyřazovací části.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.