Spojte se s námi


Fortuna liga

Červenku po zápase v Liberci mrzel přístup jeho hráčů. Pro mě je to zklamání, uvedl. Přijde posila do útoku?

Trenér Zlína Bronislav Červenka převzal tým po historické prohře 9:5 s Mladou Boleslaví. Od té doby se jeho tým snaží opírat především o kvalitní defenzivní práci. Nicméně kouč ševců nemohl být po sobotním utkání na Stadionu U Nisy příliš spokojený. Jeho svěřenci totiž padli v Liberci 5:3.

Publikováno

dne

Trenér Zlína Bronislav Červenka převzal tým po historické prohře 9:5 s Mladou Boleslaví. Od té doby se jeho tým snaží opírat především o kvalitní defenzivní práci. Nicméně kouč ševců nemohl být po sobotním utkání na Stadionu U Nisy příliš spokojený. Jeho svěřenci totiž padli v Liberci 5:3.

V rámci 18. kola Fortuna ligy se odehrál duel mezi Libercem a Zlínem. Slovan vstoupil do zápasu lépe, což také vyústilo v gól, když se v 7. minutě prosadil Jan Žambůrek. Pro 22letého záložníka to byl první gól v nejvyšší české soutěži.

Právě tato branka nejvíce mrzela trenéra hostí. „Po jednoduché situaci centrovaného míče do šestnáctky jsme si nepokryli nabíhajícího asi nejmenšího hráče na hřišti, takže to bylo od nás trestuhodné a dalo to ráz utkání. Liberec od toho gólu byl lepším a nebezpečnějším týmem,“ prohlásil Červenka na pozápasové tiskové konferenci.

Po dalších 20 minutách hry se z penalty prosadil Christian Frýdek. Hostům se podařilo ještě před poločasem zásluhou Tkáče gólově odpovědět.

„Teprve na konci prvního poločasu jsme se začali dostávat do hry, začali jsme víc kombinovat, víc jsme se dostávali k šestnáctce a do zakončení. Vyústilo to i ve snížení na 2:1. Bohužel na začátku druhého poločasu jsme dostali nešťastný gól, zase z nedůslednosti hráčů. Zápas se tím asi zlomil,“ pokračoval trenér ševců.

Druhý poločas byl trochu divočejší, padlo v něm hned pět branek. Za Slovan se prosadili Pourzitidis, Červ a Rabušic. Na straně Zlína korigovali Didiba a v nastaveném čase z penalty Vukadinovič. „Pět gólů je opět velký příděl a není to dobře,“ uvědomuje si 48letý stratég.

Červenka nebyl spokojen hlavně s přístupem svých hráčů

„Jestli si někdo myslí, že když jsme uhráli pár bodů potom, co jsme přišli, že to tím končí, tak tím nekončí vůbec nic. Tím to teprve začalo a pokud se nebudeme chovat zodpovědně, a nebudeme se chovat agresivněji v šestnáctkách, tak ty zápasy budeme prohrávat takovýmto způsobem.“

„Mě to mrzí, protože jsme těsně před zápasem říkali dvou hráčům, kteří byli asi u třech gólů, aby se dívali kolem sebe, a nedívali se jenom na míč. A dostaneme první gól po obrovsky jednoduché situaci. Pro mě je to zklamání,“ dodal.

Přijde vytoužený útočník?

„Budeme ho shánět, sháníme ho už měsíc a půl. Ale jak říkám, není to jenom o tom hroťákovi. Nemusí se dát gól, ale nemůžeme dostat tolik, kolik jsme dostali.“ Spekuluje se o návratu Tomáše Poznara. Zájem o vytáhlého útočníka Červenka potvrdil v nedávném rozhovoru pro eFotbal.

Zdroj: FC Zlín, Livesport, eFotbal

Reklama

Oblíbené