Spojte se s námi


Fotbal

Červená karta v reprezentačním dresu? Byl to nejnepříjemnější okamžik v mé kariéře, přiznal slávista Chytil

Mojmír Chytil se začíná etablovat i v reprezentaci, přičemž v důležitém duelu s Albánií obdržel červenou kartu. Nyní na moment z podzimu minulého roku zavzpomínal a přiznal, že to pro něj byl nejhorší kariérní okamžik.

Publikováno

dne

Mojmír Chytil se začíná etablovat i v reprezentaci, přičemž v důležitém duelu s Albánií obdržel červenou kartu. Nyní na moment z podzimu minulého roku zavzpomínal a přiznal, že to pro něj byl nejhorší kariérní okamžik.

Mojmír Chytil je odchovancem Sigmy Olomouc, do jejíž sestavy poprvé zaplul už v sezoně 2018/19. postupně dostával více prostoru na hřišti a i díky hostování v Pardubicích se herně výrazně posunul.

Díky tomu si vysloužil zájem předních ligových týmů a nakonec jej ukořistila pražská Slavia, v jejímž dresu dává gól za gólem. Aktuálně má na svém kontě 26 ligových zápasů a 12 gólů.

Pokud vstřelí ještě jednu, bude to dosud jeho nejlepší gólová sezona v kariéře. Chytil ale nehraje pouze ve Slavii, zkušenosti sbírá i v reprezentačním dresu, kde se zabydlel a nyní bojuje o místo na letním EURU.

Vše ale nebylo tak růžové jak nyní. V první polovině října minulého roku Chytil nastoupil za reprezentaci proti Albánii, kde Češi potřebovali bodovat, aby zvýšili své šance na postup.

Hned v 9. minutě Jiří Pavlenka inkasoval, Mojmír Chytil se hnal za vyrovnáním a v 39. minutě poslal mít do sítě rukou. Nejednalo se o úmysl, ale sudí byl neoblomný a udělil Chytilovi žlutou kartu.

Problém byl ale v tom, že v daný moment už jednu měl a tím pádem obdržel červenou. To byl obrovský zásah do zápasu, který tím takřka skončil a od té doby hrála jen Albánie, která nakonec vyhrála 3:0.

Chytil o červené kartě v reprezentaci

„Byl to nejnepříjemnější okamžik v mé kariéře, ale musím poděkovat spoluhráčům z reprezentace i ze Slavie, kteří mě podrželi a nedávali mi to za vinu. Odjel jsem na dva dny domů, byl jsem s kamarády a vyčistil jsem si hlavu, což mi v tu dobu hodně pomohlo,“ přiznal Chytil v rozhovoru pro Livesport Daily.

Spoluhráči mu pomohli a nakonec se mohl z postupu na EURO radovat i díky špatným Polákům, kteří se doslova natrápili a skončili třetí, i když byli favoritem. Díky baráži se ale dostali na EURO skrze Estonsko a Wales.

Zdroj: Livesport Daily

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.