Reklama

Čelůstka s Brabcem pohořeli při italském testu. Jak Šilhavý tento palčivý post vyřeší?

Ach, Ondřeji Kúdelo, proč jsi nedržel jazyk za zuby? To si teď musí říkat Jaroslav Šilhavý. Jeho absence totiž způsobila obrovské problémy ve středu obrany české reprezentace, která v prvním poločase proti Itálii hořela jako papír.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Začátek prvního poločasu přitom byl více než slušný. České republice se dařila kombinace, hráči dokázali podržet míč na svých kopačkách, po úvodní části se ale začalo hrát podle italských not.

Pokud tento zápas s těžkým soupeřem měl být testem pro stoperské duo Čelůstka – Brabec, tak oba propadli. Na prvním gólu měl svůj podpis Čelůstka, při tom druhém zase nevystoupil Brabec. Italové si ale středem vytvářeli i další šance a obrana našeho týmu byla velice nejistá.

Z obou stoperů na tom byl o něco lépe Čelůstka, stoper Plzně si svůj výkon za rámeček rozhodně nedá. Formu neměl ostatně téměř celé jaro a pokud by byl k dispozici Ondřej Kúdela, zřejmě by se ani do nominace nedostal.

Šilhavý tak může jen litovat Kúdely, jenž hrál v životní formě. Vedle něj by navíc mohl nastoupit David Zima, který je se svým ”učitelem” mnohem jistější.

Pokud by dvojice Čelůstka – Brabec nastoupila i na šampionátu, mohlo by to způsobit velký problém. Ani jeden totiž není v dobré formě, oběma navíc očividně schází herní sebevědomí. Je však nutno říct, že ani Zimovi se druhý poločas příliš nepovedl.

Na obranu trenéra Šilhavého, v plánu měl od začátku poslat do hry Kalase, toho ale nepustilo lehčí zranění. Doufejme, že se do začátku Eura dá do pořádku.

Stopeři jsou největší slabinou celého týmu. Na brankářském postu může realizační tým vybírat mezi Pavlenkou a Vaclíkem, kraje obrany jsou taky zajištěné. Ve středu zálohy má trenér Šilhavý velký luxus, dobře obsazená má i křídla a útok.

Pokud se nepovede najít jistou stoperskou dvojici, může to být klíčový faktor případného neúspěchu Šilhavého výběru.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Zrovna to chci psát, první 2 góly jdou hlavně za Bořilem, který do národního nepatří. Samozřejmě je potřeba dodat, že Čelůstka se svojí aktuální formou také nemá v reprezentaci co pohledávat. Vůbec nejhorší je však Brabec, ten je momentálně k ničemu a může tak hrát maximálně za Viktorii Žižkov. Kromě obrany také vůbec nefungovala záloha, chyběla konstruktivní rozehrávka, v nominaci máme jenom 1 čistokrevnou 10 a to je Barák, kterého Italové úplně vymazali.

 1. Je otázka, jestli by to Kúdela vytrhl. Dneska se ukázalo, co jsme tušili, že Brabcovi a Čelůstkovi chybí proti špičkovým forvardům rychlost a obratnost, Zimovi zase zkušenosti. Bořil ve snaze stoperům pomáhat spíš vytvářel v obraně ještě větší zmatky. Snad se Šilhavému podaří něco vymyslet, abychom takovou hrůzu a frustraci nezažívali i v soutěžních zápasech.

 2. Brabce nechat přes Euro doma u Tv. Krále stáhnout na stopera. Uprostřed zálohy toho moc nevymyslel a nelepilo mu to u nohy. Buď ho obrali o míč jak malého kluka nebo ztratil míč špatným zpracováním. Jednou se dostal do zakončení díky Součkovy a bylo z toho zakopnutí míče než nebezpečná střela.

 3. Až po včerejšku je jasné, že se Skotům za pomocí UEFA povedl důležitý tah, když vyšachovali Kudelu. Na druhé straně ten včerejší výkon byl celý o špatné hře kolektivu, pořád věřím, že naši hráči jsou dobří. A otázkou je, jestli se po případném neúspěchu nezačne nahlas šeptat jméno Trpišovský…

  • Kúdela se vyšchoval sám, tak si už konečně odpusťme podobné kecy a brekot. Jestli na někoho obviňovat a dávat mu vinu, tak je to leda tak Kúdela sám.

   Nehledě na to, že to přece není o jednom středním obránci. Přeci za ten výsledek nemohou jenom stopeři, ne že by tedy předvedli nějaký výkon, ale celá obranná hra týmu (hlavně zálohy) přesně jak píšete o celé hře kolektivu.
   Autor článku píše, jaký máme ve středu zálohy luxus, ale nezlobte se na mě, ale já tam žádný luxus neviděl. Dozadu nic (obraně nepomohou) dopředu nic nevytvoří, tak kde ten luxus je? A můžeme si opěvovat Součka a Krále jak chceme. Pravda, možná jsem se měl podívat kolik toho naběhali, to by možná luxus byl.

   A s Trpišovským jako zachránce a jedinou správnou volbou jděte někam, tohle už tu u nároďáku bylo s Vrbou a jak to dopadlo…

   • Za pošeptanou nadávku, byť rasistickou, život ohrožující a brutální, dostat stopku na deset zápasů a ještě v úplně jiné soutěži ? Sorry, to brečet budu. Ale je to jediné, co s tím můžu dělat, protože naše vrchnost ohnula hřbet před moderní západní Evropou. Jediný, s čím souhlasím je to, že včera by nepomohl ani Kudela, to bylo celkově špatný. Naštěstí o nic nešlo, tak ten fotbalový “Pešán” má ještě další šanci. A vůbec bych se nedivil, kdyby začali Trpišovského tlačit do nároďáku. Otázkou je, zda by to vůbec vzal.

    • Evropské poháry organizuje UEFA a předpokládám, že mistrovství Evropy organizuje taky UEFA (případně mě klidně opravte), takže mně přijde logické, že trest vynesený disciplinární komisí UEFA, se týká všech soutěž pořádaných UEFA. Tudíž na toto bych si vůbec nestěžoval.
     Výše trestu ano, to asi brblbat a spekulovat můžeme, ale zase předpokládám, že to holt slíznul za to, že UEFA chtěla ukázat a dát jasně najevo, že takové chování je pro ni nepřípustné a je to tedy odstrašující příklad, kdy i ostatním hráčům ukázala, co je případně za podobné chování čeká. Blbé, smůla, nicméně pro mě opět celkem pochopitelné a nějaké plky o ohýbání hřbetu jsou mimo mísu.
     Závěr z toho opět plyne takový, že si za to Kúdela může sám a vzlykat nad tím nemá cenu. Tečka.
     Ale samozřejmě respektuji Váš jiný názor, přestože se s ním třeba neztotožňuji 😉

     Otázkou zda by to vzal? Tak jestli by pro něj bylo otázkou vést reprezentaci, tak by tam v tom případě neměl vůbec co dělat. Reprezentace se neodmítá! A už to, že se kdysi Vrba jako spasitel vykupoval z klubu mi přijde absolutně nehorázné a Pelta to podělal.

     • jen pro opravu. Mistrovství světa je pod hlavičkou FIFA. UEFA dělá jen Euro a Evropské klubové soutěže.

     • No, tak já jsem přesvědčen, že se bojovat dalo. Fakta hrála pro Kudelu a kdyby nebylo hysterie a tlaku ze strany Skotů a Gerarda, tak se to řešit vůbec nemuselo. To pošeptání ho stálo kariéru a trest je pro něj fatální. Označit Kudelu za rasistu, to může jen blb nebo činovník UEFA. Já nezpochybňuji tu formální stránku trestu, jen tvrdím, že byl neobjektivní a hloupý. Jako když Vám někdo ukradne přední RZ a pojedete bez ní, tak přijdete o řidičák. Formálně je to dle zákona, logiku to nemá. Máte pravdu, že už s tím nic neuděláme a můžeme jen nadávat. Chybu udělal, to je jasné, jen ten trest je krutý a to je defacto nejmenší. UEFA už dávno není spravedlivá, viz to cestování na EURO do Skotska!

     • to: LIDMIL

      Jestli fakta hrála pro Kúdelu nevím, je to možné, ale tím že si zakryl ústa, tak dal jenom možnost vytvořit tu hysterii, jak píšete, a ke spekulacím.
      V tomto souhlasím tuším se Seedorfem, že by si hráči měli přestat při komunikaci zakrývat ústa a rozhodčí by za to měl dávat třeba žlutou kartu. Když mám tu potřebu někomu něco říct, tak ať je to vidět. Asi všichni chápou, že v zápalu hry vylétnou všelijaká slova a dělo se to i dříve před tímto zakrývacím trendem. Koneckonců kdyby si Kúdela nezakryl ústa, tak byl klid a vědělo by se, co řekl.
      Jinak s Vámi souhlasím, taky si nemyslím, že je Kúdela rasista.

    • Až bude za špatné parkování hrozit trest dva roky, tak ano, pak bych se v tom případě vyšachoval sám 😉

     • I za špatné parkování se dalo přijít o papíry. Já třeba uvádím příklad s přední registračkou. Někdy jsou ty tresty neadekvátní a je potřeba rozlišit rasismus a hloupou nadávku a ještě pošeptanou. Nikdo jí neslyšel, společenská nebezpečnost nulová. Já bych to pochopil, kdyby ho veřejně zostudil, veřejně na něj dělal skřeky, posmíval se na facebooku… ale tohle je mimo, jako ty případy o kterých píši já a Ota. Kudela je fackovací panák, Vy jste se s tím smířil hned, my se ještě chvíli budeme vztekat a po deseti zápasech se s tím smíříme, jako Vy. Zničenou kariéru to Kudelovi nevrátí…

 4. Je velice objektivní svádět vše na přetíženou obranu a litovat jednoho rasistu, když se ostatní řady téměř nedostali na italskou polovinu. Nejlepší byl ovšem výkon televizních komentátorů, kteří kvůli neustálé kritice českého týmu neměli čas sdělit, co se na hřišti děje.

   • Jako vždy ,pan Bosák si při přenosech myslí, že hlavní hvězdou přenosu je on, ještě že ČT v lize přenáší jenom odpad a nemusim ty jeho rádoby vtipný komenty poslouchat…

 5. Kedel není žádný zázrak, s ním by to dopadlo stejně, možná hůř. Prostě stopery nemáme.

 6. Proč Čelustka který nemá ani na naší ligu? Brabec v Plzni kupí jednu hrubku za druhou. Krmenčík je rád když občas leští lavičku a nemusí sedět na tribuně a takoví hráči reprezentují. Za naroďák by měli hrát hlavně hráči kteří stále hrají a předvádí nadstandard. To vypadá že Šilhavemu radí Rosický protože ten tyto vysloužilce kupuje do Sparty.

 7. Snad Brance nepřijede Vrba a geniální manažer TR do Sparty. Už k tak tragickému Čelůstkovi…to se Slavia fakt bát nemusí.
  Jinak nekupovat Krmenčíka, Hložek na hrot.

 8. Tady se potvrdilo, jak je Brabec k ničemu. Místo toho, aby se Vrba zbavil neschopnýho Čelůstky, tak přivede dalšího neschopáka bez formy Brabce. To je ku**a strategie pro Spartu.

 9. Šilhavého vyhodili ze Slávie a povýšili na reprezentaci.Tomu se říká “Zlatý padák” a podle toho také výsledky naší ” repre” vypadají a bude hůř!!!

  • no, už mu na diskuzích začínají říkat fotbalový Pešán…Já bych ho ještě nezatracoval, včera to byl jednoznačně nejhorší výkon repre od zápasu s Ukrajinou, na druhou stranu raději prohrát v přípravě, než se Skotskem.

 10. A to tyhle dva ultra tragedy by chtěl mít Vrba ve Spartě ?! Ani jeden nemá na Spartu maximalně na Boleslav či Slovácko ! Opravdu se divím že Sparta nekopne Čelustku s Krejčim st. do prdele ?!! Ale to by se opět jen potvrdilo co tam Rosický natahal za šrot a to se nesmí protože Rosický přeci seděl z 10 let 7 na tribuně Arsenalu a je to Sparťenská ikona byť za ni odehrál kolik 17 zápasu než šel do Dortmundu a 172 min. Když se vrátil z Arsenalu ☹ Ikony jsou Mašek Kvašňák Berger J.Novotný ne Rosický byť to byl výborný fotbalista když byl 100% zdráv !

 11. Nerozumím, jak se Brabec vůbec dostal do nominace reprezentovat naši zem… a co dělá v základní sestavě, už mi vůbec hlava nebere 🙂

 12. Tak včera Taloši nastavovali zrcadlo.Pokud se bude používat tlačenka pokud se budou stavět hráči ze známosti nebo si trenéři nechají určovat sestavu manažery ,tak nemůžeme uspět na mezinárodním poli.Kdo jen občas sledoval naše ligové zápasy,tak vý (včetně staré Blažkové na krámě s houskami),že Brabec může hrát v Rokycanech a Čelůstka za Řeporyje.Jen to tak nějak uniklo panu Šilhavému asi neměl čas sledovat výkonnost těchto odkopávačů.Jeden skvělý trenér ,který Bohužel není mezi námi říkával s oblibou,když už nic neumíš,tak aspoň zavazej.Tahle dvojice neumí ani zavazet.Panu Šilhavému nějak uniklo moderní herní pojetí s rychlostními typy hráčů.Jasně vidím,jak tito obránci svádí sprinterský souboj třeba s Hallandem.Včerejší zápas byl pouhopouhým varováním pro všechny pseudohvězdy a rádoby reprezentanty podíl na tom mají všichni.Když všichni myslím opravdu všichni takže pracovníci médií různí rádoby komentátoři nevyjímaje.Obyčejný fanda,když čte o Českých hvězdách hrajících v zahraničí nabývá dojmu,že jsme fotbalový pupek světa.Po včerejšku si to snad nemyslí ani pracovně přetížený trenérský tým kolem pana Šilhavého.

 13. Plná pravda je, že Čelůstka s Brabcem byli za prohrou s Itálií. Oba tam nemají co dělat, jsou pomnalý a vyplašení!!!! Šilhavý nemá žádnou autoritu mezi hráči a měl by taky vypadnout!!!

 14. p.Šilhavý proč nehrály od začátku ti nejlepší co tam máte ?
  Lepší Brabec na tribuně než -li Brabec na hřišti

 15. Hlavně, že tu všichni nadávají na obranu, ale ani záloha s útokem jim to moc neulehčila. Celý mančaft hrál kulový, záloha pouštěl Italy, jako kdyby tam nebyla

 16. Jediná možná volba na stoperu je teď Zima. Jednoznačně nejlepší stoper ligy.
  Kúdela – Zima ideální dvojice. Nyní se nabízí Zima – Čelůstka, nutno zkusit.
  Najít někoho k Zimovi.
  Brabec naprosto z formy již rok. Ten nemá v nominaci místo. výsledky Plzně jdou v řadě případů za ním.

 17. Vse se svede na BRABCE ale ze ten ZoufAlec na jedne a Boril na druhe strane obrany totalne propadly co ta Slavisticka zaloha hvezda Anglie , vzdyt si nedaly ani balon z nohy na nohu jen nakopavani zezadu hnus!! Italove jim ho ani nepujcili!!

 18. Co nám nikdy nechybělo, to byli stopeři, plakat nad tím, že se Kúdela vyřadil sám,
  díky vlastní hloupé chybě, to nic neřeší. Objevit pár dní před Eurem, že dvojice
  Čelůstka a Brabec nejsou to pravé ořechové ? Vzpomenout si, že Alex Král
  hrál na tomto postu dobře, ale kdy naposled to bylo? Klasická kombinace stoperů,
  spolehlivý bořič, samozřejmě vynikající hlavičkář a s ním kvalitní dirigent s rozehrávkou
  směrem dopředu, to bylo vše vždy jisté a stabilní, ovšem kdysi. Srazit sebedůvěru
  jmenované dvojice směrem dolů je snadné, ale asi to nehloupější, co lze před EUREM
  udělat. Je tedy jen na trenérovi, aby taktiku zvolil takovou, aby zřejmé nedostatky eliminoval
  vhodnou taktikou. Pokud si dobře pamatuji, býval také stoperem a ne špatným. Tým také
  potřebuje srdcaře, dříče i ty co drží partu. Za pár dní u televize uvidíme. Pane Šilhavý,
  přeji Vám a celému realizačnímu týmu i mužstvu, ať se společně pokusíte o zázrak.
  Vše se dá odpustit, jen nedostatek bojovnosti, srdce a snahy cokoliv vymyslet to nelze,
  jde přece o reprezentaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Žižkov se vrací domů! K tomu má i licenci na druhou ligu a nové majitele

S novým vedením a licencí na F:NL se Viktoria Žižkov postaví do sezony 2021/22. Martina Loudu na pozici majitele vystřídali Milan Richter s Jiřím Rývem. Vše muselo být posvěceno také MČ Praha 3.

Třetí nejdražší přestup v historii? Pro Abramoviče žádný problém! Haaland má namířeno do Chelsea

V posledním týdnu se objevilo mnoho spekulací o Erlingu Haalandovi. Dvacetiletý norský útočník má podle všeho namířeno do londýnské Chelsea. Romana Abramoviče, majitele Chelsea, tento přestup vyjde hodně draho.

Švédsko vs. Slovensko: Preview a tipy na sázení

Slovensko stejně jako Česká republika svůj úvodní zápas skupiny vyhrálo a k postupu do osmifinále mu stačí pravděpodobně jediný bod. Získá ho v pátek proti Švédsku?
Reklama