Spojte se s námi

Premier League

Cazorlův návrat opět odložen

Publikováno

dne

Santi Cazorla – jeden z nejoblíbenějších hráčů španělských fotbalových fanoušků (ale nejen nich), má vleklé zdravotní potíže. Jak udává web Football-Espana.net, podstoupil Cazorla již devátou operaci za poslední rok a čtvrt.

http://gty.im/611012790

To je pro 32letého hráče velmi dlouhá doba. Cazorla sice sám věří v návrat, ale je otázkou, zda k němu dojde v Arsenalu. Smlouvu má totiž do konce aktuální sezóny a zatím to nevypadá, že by měl londýnský celek zájem o prodloužení.

Cazorla se tak trošku přibližuje příběhu Tomáše Rosického. Typově velmi podobný hráč je (dle údajů transfermarkt.com) na marodce Arsenalu už 405 dní a zmeškal 65 zápasů. Cazorla má dlouhodobé zdravotní problémy s achillovou šlachou a kotníkem. Dlouhé zranění měl i v sezóně 2015/2016, kdy chyběl 98 dnů.

Cazorla vyrostl pro velký fotbal v Oviedu, odkud se však brzy, co by velký talent, stěhoval do Villarrealu. Zde nehrál od počátku tolik, jako mladík spíše do zápasů nastupoval v průběhu hry. Přelomová byla sezóna 2006/2007, kdy Cazorla hostoval v Recreativo Huelva. Po této sezóně již hrál ve Villarralu více. Sezónu 2011/2012 strávil v dresu Málagy a hned v sezóně následující se stěhoval do Arsenalu.

Zde v prvních třech sezónách zvládal obrovskou porci zápasů a patřil mezi nejdůležitější hráče. Již v sezóně 2015/2016 však vinou opakovaných zranění nastoupil jen k 15. zápasům. V sezóně 2016/2017 pak nastoupil jen do 8 zápasů. V letošní sezóně na svůj start čeká.

Cazorla se svými 168cm a 66kg není samozřejmě žádným bijcem do vápna. Jeho doménou byla tvorba hry a finální přihrávky. Obecně jeho přirávky, driblink, dlouhé pasy, narážečky, hra z první, byly na velmi vysoké úrovni. Na druhé straně ve vzdušných soubojích a napadání příliš úspěšný nebýval. V reprezentaci odehrál celkem 78 zápasů a vstřelil 14 gólů. V letech 2008 a 2012 vyhrál se španělskou reprezentací ME. S Arsenalem si pak ještě připsal dva tituly v FA Cupu a dva v Super Cupu.

Reklama

Oblíbené