Spojte se s námi

Ligue 1

Cavani útočí na rekord Ibrahimoviče

Publikováno

dne

Historicky nejlepším střelcem francouzského PSG je zatím stále legendární Zlatan Ibrahimovič, který během svého působení v klubu stihl nastřílet 156 branek. Tento rekord se však chvěje v základech, neboť na něj útočí Argentinec Edinson Cavani.

Cavani v posledním zápase PSG (duel v Lize mistrů proti Celticu) přispěl dvěma góly k celkové výhře 7:1. Těmito dvěma góly současně překonal i zdolal hranici 150ti gólů v dresu PSG.

K překonání rekordu Ibrahimoviče tak Cavanimu stačí vstřelit „jen“ dalších šest branek. Vzhledem k jeho aktuální formě je tak jen otázkou času, kdy se Cavani stane králem střelců klubu PSG.

http://gty.im/877574488

Třicetiletý Cavani se do podvědomí fanoušků dostal svými výkony v Serii A. Skvěle hrál v Palermu, odkud v sezóně 2010/2011 přestoupil do SSC Neapol.

Zde strávil tři sezóny a pomohl vzestupu Neapolského klubu. Před sezónou 2013/2014 přestoupil do PSG, kde hrál důležitou roli již od první chvíle.

V době, kdy však v týmu válel i Ibrahimovič, byl vždy tak trochu v jeho stínu. Až po odchodu švédského kanonýra se dostal na pozici útočníka č. 1. Jak s touto pozicí zahýbal přestup Neymara už je věc druhá. Skvělé výkony odvádí Cavani i v reprezentaci, kde v 98 zápasech vsítil 40 gólů.

Reklama

Oblíbené