Spojte se s námi


Fotbal

Cavani, Ribéry a Arnautovič v jednom týmu? Není to nemožné, šéf malého italského celku se chce pokusit o zázrak

Další senzace? Salernitana se udržela díky skvělému závěru v nejvyšší sezony a díky tomu může snít o zajímavých posilách. Sám prezident by rád přivedl velkou hvězdu světového fotbalu.

Publikováno

dne

Další senzace? Salernitana se udržela díky skvělému závěru v nejvyšší sezony a díky tomu může snít o zajímavých posilách. Sám prezident by rád přivedl velkou hvězdu světového fotbalu.

Celek z Kampánie, konkrétně z města Salerno, jenž čítá okolo 135 tisíc obyvatel, se po dlouhých 23 letech vrátil na prvoligovou mapu. A velmi dlouho to vypadalo, že se jedná pouze o jednoroční záležitost.

Jenže závěr sezony vyšel Salernitaně na jedničku. V sedmi z posledních osmi zápasů neprohrála, dokonce nasbírala čtyři výhry. Bylo to však velké drama. Stačilo, aby dopadly jinak výsledky dalších zápasů, a mohlo být vše jinak.

Salernitana totiž prohrála poslední kolo 0:4 s Udinese, nicméně Cagliari nedokázalo svůj zápas vyhrát a tak nebylo co řešit. Mužstvo z Kampánie se tak i po debaklu radovalo a oslavovalo. Netradiční pohled, nicméně krásný.

K záchraně týmu pomohl i Franck Ribéry, který přišel do klubu v září jako volný hráč coby velká posila. Fanoušci jej velmi oslavovali, pochopitelně. Takto velký a skvělý hráč nehraje v Salernu každý den. Nicméně jej v sezoně trápily zdravotní potíže, navíc už se na jeho výkonech začíná podepisovat věk.

Ribéry už má 39 let a je otázkou, zdali bude nadále působit v Salernitaně. Jisté není ani to, jestli ještě vůbec bude chtít pokračovat v hráčské kariéře.

I kdyby ne, má už šéf klubu vyhlédnutou jinou hvězdu. Jeho snem je přivést z Manchesteru United Edinsona Cavaniho, bývalou hvězdu PSG či Neapole, která je rovněž z regionu Kampánie. Hvězdný útočník bude beze smlouvy, tudíž by mohl přijít zadarmo.

To ale není vše. „Řeknu dvě jména, která se zdají nemožná, ale pokud by to šlo a trenér by souhlasil, zkusil bych je podepsat. Edinson Cavani, který v tomto regionu zanechal nezapomenutelnou stopu, a Marko Arnautovič, jenž je ztělesněním válečníka,“ vyjádřil se Danilo Iervolino.

Zdroj: Football-Italia, Transfermarkt, Serie A

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.