Spojte se s námi


Fotbal

Casemiro zažil špatnou sezonu. Co za tím stojí? Důvodem může být absence Freda

Casemiro zažil jednu z nejhorších sezonu své kariéry, ostatně jako celý Manchester United. Brazilec byl často kritizován za pomalou rozehrávku, nedostatečnou defenzivní činnost, téměř ve všech soubojích byl totiž pozdě. Oproti minulé sezoně byl propad výkonnosti téměř o 100 %, a to vše kvůli odchodu Freda.

Publikováno

dne

Casemiro zažil jednu z nejhorších sezonu své kariéry, ostatně jako celý Manchester United. Brazilec byl často kritizován za pomalou rozehrávku, nedostatečnou defenzivní činnost, téměř ve všech soubojích byl totiž pozdě. Oproti minulé sezoně byl propad výkonnosti téměř o 100 %, a to vše kvůli odchodu Freda.

Casemiro s Fredem

Když Casemiro přicházel z Realu Madrid za 80 milionů eur, nastupoval velmi často ve středové dvojici s Fredem. Fred je velmi pohyblivý hráč, který se často nezastavý po celý zápas. Vlastně i díky tomu přicházel do United, kde měl umožnit Paulu Pogbovi větší volnost na hřišti.

Co se nepovedlo s Pogbou směrem dopředu se povedlo s Casemirem směrem dozadu. Casemiro měl díky pohybu svého kolegy daleko větší defenzivní podporu a nebyl na vše sám. Čísla ukazují, že měl v minulé sezoně měl Casemiro 1,4 zachycení míče na zápas, zatímco letos jen 0,7.

Když byla potřeba, tak Fred zaskočil za těžko pohyblivého parťáka a jeho propadnutí se tolik neprojevilo. Díky tomu že se Fred držel velmi blízko svého kolegy, tak Casemiro mohl chodit do daleko většího risku, což v letošní sezoně prostě nešlo. Víceméně se i díky Fredovi mohl cítit uvolněněji v rozehrávce.

Přidáme-li další statistiky z loňské sezony, Casemiro byl pře driblován průměrně 1,5krát za zápas, a v letošní sezoně? 2,3krát, ohromný rozdíl. Dokonce když spolu tyto 2 zmínění hráči nastoupili bok po boku v brazilské reprezentaci, Brazílie nikdy neprohrála.

Brazilec bez Freda

Už úvodní zápasy sezony napověděly, jak těžké to bude mít Casemiro bez svého starého parťáka. Zkušený záložník najednou nebyl nikde, byl všude pozdě a jeho práce s míčem vypadala jako kdyby přes léto zpomalil minimálně 2krát víc. Především Brazilec letos páchal chybu za chybou.

Největší problém nastal, když hrál s Amrabatem, který má stejný nebo minimálně podobný pohyb. Střed zálohy United vypadal totálně bez pohybu a oba hráči byli až plonkový. Podobně vypadala hra i s Eriksenem, Mainoo má také jiné kvality, než běhat po hřišti jen aby Casemiro nebyl podprůměrný.

Jamie Carragher se k hráči vyjádřil velmi kriticky: „Casemiro se už hodí jen do MLS nebo do Saudské Arábie, měli by být soudní (s agentem)“. Výrok sklidil vlnu kritiky, ale většina fanoušků souhlasilo. United se tak musí rozhodnout, jestli najdou hráče podobného k Fredovi, nebo se s Casemirem rozloučí.

Zdroj: Premier League, Goal.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.