Spojte se s námi


Fotbal

Carvajal popisuje, co ukončilo jeho neustálá zranění. Přestal jsem jíst lepek, změnilo to všechno

Dani Carvajal dlouhá léta patří mezi nejlepší pravé beky na světě. Když je fit, je nepřekonatelný v obraně a výborný v útoku. Jenže právě top forma mu dlouho chyběla, jelikož byl často zraněný. S tím je ale konec.

Publikováno

dne

Dani Carvajal dlouhá léta patří mezi nejlepší pravé beky na světě. Když je fit, je nepřekonatelný v obraně a výborný v útoku. Jenže právě top forma mu dlouho chyběla, jelikož byl často zraněný. S tím je ale konec.

Je to skvělý příklad, jak by Real Madrid chtěl vychovávat své odchovance. Dani Carvajal prošel akademií La Fábrica od malička, když dospěl, odešel na přestup do Bayeru Leverkusen, kde hrál celou sezónu tak dobře, že Real ihned po roce využil klauzuli o zpětném odkupu a přivedl Carvajala zpět na Bernabéu.

Ze začátku bojoval o místo s Álvarem Arbeloou, brzy si ale uzmul post pravého beka pouze pro sebe. Když je fit, patří Carvajal vždy mezi nejlepší beky světa.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jenže právě chatrní zdraví je velký problém rychlonohého Španěla. Ani jednou v Realu nedokázal odehrát celou sezónu v kuse bez zranění, v sezóně zvládal 22, 23, 24 nebo 25 ligových zápasů. Alespoň do 30 duelů La Ligy zasáhl v 11 sezónách jen třikrát.

V sezóně 2020/21 měl navíc Carvajal takové problémy, že odehrál jen 13 zápasů. V tu chvíli už se zdálo, že dny Carvajala jsou sečteny a Real Madrid bude muset pomalu hledat nového beka.

Jenže rodák z Leganés zabral, dostal se zpět do formy a zejména na jaře 2022, když Real vyhrál La Ligu i Ligu mistrů, jsme sledovali opět toho starého Carvajala.

Na startu roku 2023 znovu přišlo zranění, které 31letého beka vyřadilo na celý leden. Fanoušci Los Blancos se opět báli nejhoršího, jenže Carvajal od té doby držel a odehrál celé jaro bez zranění.

Stal se navíc novým kapitánem španělské reprezentace a nedal Realu důvod přivádět nového pravého beka. V nové sezóně odehrál zatím téměř vše, v prvních třech duelech plných 90 minut, pouze s Getafe střídal v 75. minutě, proti Gruzii za Španělsko zvládl opět celý zápas.

A v čem to vězí? Carvajal má pro to logické vysvětlení. „Přestal jsem jíst lepek. To bylo klíčové, všechno to změnilo. Zranění najednou přestala,“ uvedl Carvajal v rozhovoru pro Movistar.

Zdroj: Movistar Fútbol

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.