Spojte se s námi


Fotbal

Carvajal je po horrorovém osmifinále připravený do odvety. Zvládne ubránit Mbappého?

Když Real Madrid dostal v osmifinále Ligy mistrů PSG, Daniho Carvajala zřejmě polil studený pot. Dobře věděl, že se proti němu postaví Kylian Mbappé a to se mu stalo osudným. Jak je připravený španělský obránce do odvety?

Publikováno

dne

Když Real Madrid dostal v osmifinále Ligy mistrů PSG, Daniho Carvajala zřejmě polil studený pot. Dobře věděl, že se proti němu postaví Kylian Mbappé a to se mu stalo osudným. Jak je připravený španělský obránce do odvety?

Carvajal je velezkušený 30letý bek, který kroutí v Realu Madrid už devátou sezónu. Vyhrál nespočet trofejí, mimo jiné čtyřikrát Ligu mistrů. Na první pohled by ho tak nemělo nic rozhodit.

Jenže bránit Kyliana Mbappého? V tuto chvíli zřejmě nejtěžší úkol na fotbalovém světě. Rychlost a dynamika francouzského fotbalisty se zachytává extrémně těžko, což poznal Carvajal na vlastní kůži. A to přitom s rychlostí nemá žádné problémy a obyčejně si se všemi křídelníky bez problému poradí.

Jenže osmifinále v Parku Princů mu absolutně nesedlo. Mbappé od začátku posadil Carvajala na kolotoč, ze kterého nebylo úniku. 23letý útočník se často přes něj dostával do šancí nebo je vytvářel pro spoluhráče.

Vše vyvrcholilo v 61. minutě, kdy Mbappé unikal ve vápně Carvajalovi, který zatáhl za záchrannou brzdu a způsobil penaltu. Tu k jeho radosti Messimu chytil Courtois, ani tak se na to ale Carlo Ancelotti nemohl dál dívat. O deset minut později tak Carvajala stáhl ze hry a poslal za něj Lucase.

Jenže tato změna příliš úspěchu nepřinesla. Mbappé si i s Lucasem věděl rady, v 90. minutě kolem něj protančil ve vápně a rozhodl utkání jediným gólem.

Carvajal momentálně není ve formě, ve které byl v letech 2016-2018, kdy Real Madrid dominoval Evropě. Hodně jej trápí zranění, loni strávil na marodce většinu sezóny, letos už si musel také dvakrát dát vynucenou pauzu, poprvé na měsíc, podruhé na měsíc a půl.

Vrátil se mimochodem jen týden před zpackaným duelem na PSG, možná ještě nebyl stoprocentně fit. Od té doby však třikrát odehrál takřka celé utkání, Real Madrid třikrát vyhrál, Dani nabral zpět potřebnou sebedůvěru a dá se říct, že i formu.

Do odvety s PSG jde tak v úplně jiném rozpoložení. A jeho cíl? Jednoduchý a zároveň nesmírně obtížný. Eliminovat Mbappého, nejnebezpečnějšího muže Pařížanů. Pokud se mu to povede a Real Madrid postoupí, bude na tom mít lví podíl.

Zdroj: Real Madrid, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.