Bundesliga

Cancelovi trvalo pouhých 17 minut, než si připsal asistenci. Podívejte se na jeho první kanadský bod v dresu Bayernu

Joao Cancelo dostal příležitost od trenéra Juliana Nagelsmanna hned v prvním možném zápase, když se objevil v základní sestavě pro utkání s Mohučí v rámci DFB-Pokal. A že je skvělou posilou ukázal už v 17. minutě, kdy asistoval u branky Ericu Choupo-Motingovi.

Šokující přestup

Portugalský bek šokoval celý fotbalový svět, když těsně před koncem zimního přestupového období zvolil odchod do Bayernu Mnichov. V minulých dvou sezónách byl přitom Cancelo takřka nepostradatelným hráčem Citizens, v předchozím ročníku zaznamenal bilanci 3+10, během podzimu nasbíral 2 góly a 5 asistencí.

Díky jeho fotbalovému myšlení jej španělský stratég používá jako beka, který se při rozehrávce posouvá do středu hřiště, kde přečísluje soupeře a pomáhá tvořit hru.

Jenže po MS se začal vztah mezi oběma stranami rozpadat. Cancelo nastoupil v základní sestavě po mistrovství světa pouze do tří zápasů z deseti, z toho jednou střídal hned o poločase. Poslední tři duely navíc proseděl pouze na lavičce náhradníků.

A právě před posledním zápasem FA Cupu proti Arsenalu mělo podle deníku Daily Mail dojít na velkou hádku mezi Cancelem a Guardiolou. Na předzápasovém tréninku, kde se Portugalec dozvěděl, že nebude v základu, se měl naštvat a měla přijít velká hádka s koučem Citizens.

Nový začátek v Mnichově

Cancelo je skvělý fotbalista v nejlepších letech, zřejmě i proto se nebál trenér Nagelsmann postavit ho na hřiště při první příležitosti a to hned do základu.

Všestranný Portugalec se tak pustil hned do svého umění a v 17. minutě pohárového utkání poslal před branku nadýchaný míč, který s přehledem dostal levačkou do sítě Choupo-Moting.

„Joao odehrál velmi dobrý zápas. Byl kreativní a vymyslel několik skvělých pasů. Hrál pod jedním z nejlepších trenérů na světě. Řekl jsem mu pouze ať hraje podle sebe a příliš nepřemýšlí,“ nechal se po zápase slyšet Nagelsmann.

Novou akvizici Bayernu Mnichov poté střídal v 71. minutě Alphonso Davies, který o 12. minut později zpečetil svoji sedmou brankou v dresu bavorského celku vítězství 4:0.

Zdroje: Daily Mail, Whoscored, DFB Pokal, Twitter