Spojte se s námi


Bundesliga

Bývalý supertalent Breel Embolo se stěhuje ze Schalke do Monchengladbachu

Publikováno

dne

Borussia Monchengladbach posiluje svoje útočné řady a z Schalke přivedla švýcarského útočníka Breela Embola, s nímž podepsala čtyřletou smlouvu.

Breel Embolo byl v létě 2016, kdy přestoupil z Basileje do Schalke za necelých 27 milionů eur, považován za jednoho z největších útočných talentů. Tyto předpovědi se však aktuálně dvaadvacetiletému útočníkovi nepodařilo naplnit.

A to hlavně kvůli tomu, že si v říjnu zranil kotník, který léčil prakticky až do konce sezony. Je zajímavé, že se to stalo právě v zápase poté, co vstřelil svůj první bundesligový gól a to proti Monchengladbachu, do kterého nyní přestupuje. Tehdy Borussii vstřelil dokonce dva góly a Schalke vyhrálo 4:0.

Embolo byl pověstný především svými náběhy za obranu soupeře s následnou tvrdou a přesnou střelou. Jde o velmi silového hráče, který byl před zraněním jeden z nejrychlejších hrotových útočníků na světě. Právě proto je často využíván i jako křídelník.

Zda dokáže opět rozvinout svůj potenciál se uvidí v následující sezoně. Monchengladbach je však pro jeho další rozvoj ideální místo. V Schalke totiž krom zranění narazil také na velmi špatné období tohoto celku, jehož vedení nemělo jednak dobrý čuch na trenéry a ani ostatní přestupy hráčů nevyšli zdaleka tak, jak si fanoušci ve Veltins-Areně představovali.

Embolo tak má na kontě doposud 48 ligových zápasů, ve kterých nastřílel 10 gólů a na dalších 8 nahrál. Ovšem většinu času nastupoval do zápasů na pár minut, tudíž nejsou tyto statistiky zase tak objektivní.

Stále ale jde o velmi mladého hráče, který by se za nějaký čas mohl vyvinout ve skvělého hrotového útočníka. Talent na to určitě má, teď už ho jenom dokázat rozvinout.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.