Bývalý sparťan v hledáčku Slavie. Václav Sejk o zájmu z Edenu: Nechci zase pendlovat
Pražská Slavia si pomalu vyhlíží případné posily pro příští sezonu a nepřekvapivě se dívá také na Hanou. Sigma Olomouc má v kádru hned několik zajímavých fotbalistů. Mezi ty, kteří Jindřicha Trpišovského zaujali, se má řadit také útočník Václav Sejk. Jak se bývalý hráč Sparty k zájmu z Edenu vyjádřil?

Pražská Slavia si pomalu vyhlíží případné posily pro příští sezonu a nepřekvapivě se dívá také na Hanou. Sigma Olomouc má v kádru hned několik zajímavých fotbalistů. Mezi ty, kteří Jindřicha Trpišovského zaujali, se má řadit také útočník Václav Sejk. Jak se bývalý hráč Sparty k zájmu z Edenu vyjádřil?
- Václav Sejk si v dresu olomoucké Sigmy udělal velmi dobré jméno
- Dokonce se dostal do hledáčku pražské Slavie
- On sám o přesunu do Edenu nepřemýšlí
Sejk se ocitl v hledáčku Slavie
Byl to právě Václav Sejk, kdo v dubnovém utkání proti pražské Slavii pobouřil v Edenu Tribunu Sever, když šel po svém gólu slavit právě před fanoušky sešívaných. Zápas nakonec Pražané zvládli, nicméně útočník Sigmy Olomouc se rychle stal v Edenu vyvrhelem.
Jenže nedávno se objevila spekulace, že by právě Sejk měl být na seznamu případných letních posil Slavie. Kromě něj však na Hané sešívaní sledují i jiné dva fotbalisty. Danijel Šturm se po příchodu do Sigmy rychle vypracoval mezi nejlepší hráče ligy, obrovskou kvalitu předvedl i Peter Baráth.
Je otázkou, kolik hráčů z této trojice se nakonec Slavia pokusí získat, nicméně podle všeho alespoň u Sejka narazí. Čtyřiaadvacetiletý útočník se zkušenostmi z Portugalska či Nizozemska totiž odpovídal na dotaz ohledně své budoucnosti na tiskové konferenci po posledním ligovém utkání této sezony proti Karviné.
Nadějný útočník má o své budoucnosti jasno
Václav Sejk se po častém pendlování konečně někde usadil. V Olomouci dostal dlouhodobý kontrakt na čtyři a půl roku. A jak se zdá, chce si jej užít. Možná nebude na Hané tak dlouho, nicméně jeho cílem je nyní stabilita jak pro něj, tak pro jeho rodinu.
„To, že o vás projeví zájem klub z top trojky, samozřejmě člověka potěší a zahřeje, ale s Olomoucí jsem podepsal dlouhodobou smlouvu s tím, že určitě nechci znovu pendlovat. Snad každý půlrok jsem procházel různými kluby. Rád budu součástí olomouckého projektu. Navíc myslím, že jsem ještě nedokázal to, co bych měl, abych udělal nějaký přestup dál. Každý má sny hrát top soutěže a já nepřišel zpět do Česka s tím, že to tady chci ukončit,“ nechal se slyšet útočník Sigmy.
K tomu Sejk podotkl, že má sny, které si ještě nesplnil, přičemž dodal, že je v Olomouci s rodinou spokojený a navíc tam má nedodělanou práci.
To rozhodně olomoucké fanoušky těší. Sejk se totiž rychle probojoval mezi důležité postavy týmu. Ve 12 soutěžních zápasech zaznamenal tři góly a jednu asistenci. Umí se dostávat do šancí, k tomu je pro soupeře nepříjemný svým důrazem a agresivitou.
Kdykoliv je na hřišti, nelze jej přehlédnout. Do budoucna sice bude muset zapracovat ještě na své efektivitě, čísla mohl mít i o něco lepší, nicméně už teď se zdá, že v něm může mít Sigma minimálně pro příští ročník velmi platného hráče.
Zdroj: autorský článek
-
Chance Liga
„Když skončí Chorý, skončím taky.“ Hráč Slavie měl podle Kadlece vyjádřit nesouhlas s jeho vyhazovem
-
Chance Liga
„Přežil jsem to, co mě mělo zničit.“ Cham se při odchodu tvrdě opřel do Slavie
-
Fotbal
Nové angažmá pro Pavla Šulce? V Itálii by mohl nahradit posilu Realu Madrid
-
Chance Liga
Slavia touží hned po třech hráčích Sigmy. Ve hře je bývalý sparťan i opora z Balkánu












