Spojte se s námi


Fotbal

Bývalý fotbalista Zdeněk Šenkeřík chystá 4. ročník fotbalového kempu! Přihlaste své děti na Šenkyho Camp

Hledáte, kam poslat své děti na letní příměstský tábor? Přihlašte je na Šenkyho Camp! Bývalý fotbalista pražské Slavie, Jablonce, Bohemians, Baníku či Malatyasporu Zdeněk Šenkeřík pořádá už čtvrtý ročník svého kempu pro mladé fotbalisty a fotbalistky.

Publikováno

dne

Hledáte, kam poslat své děti na letní příměstský tábor? Bývalý fotbalista pražské Slavie, Jablonce, Bohemians, Baníku či Malatyasporu Zdeněk Šenkeřík pořádá už čtvrtý ročník svého kempu pro mladé fotbalisty a fotbalistky.

Ve své kariéře zaznamenal více Šenkeřík více úspěchů, ale fanouškům se ve spojení s jeho jménem vybaví nejvíce dvě věci. Je historicky prvním střelcem Slavie v Lize mistrů a navíc si vymyslel vlastní kličku, podle které mezinárodní asociace UEFA po jeho vzoru natočia instruktážní video na trénink techniky.

A vaše děti teď mohou tyto triky navnímat naživo. Zdeněk Šenkeřík totiž pořádá čtvrtý ročník svého fotbalového kempu, který je zaměřený právě na zlepšování individuálních dovedností. Tedy činnosti, která je v českém fotbale trochu zanedbávaná.

„Milé děti, milí rodiče, společně s celým realizačním týmem jsme pro Vás o prázdninách připravili fotbalový příměstský tábor pro holky a kluky ve věku 6-13 let. Našim cílem tohoto společně stráveného času, plného her, soutěží, legrace a zábavy je… Zlepšovat Vaše individuální fotbalové dovednosti, pohybové nadání, součinnost v kolektivu a další neméně důležité prvky pro Váš sportovní růst,“ láká Šenkeřík na svůj kemp.

„Věříme, že v tomto krásném fotbalovém prostředí poblíž řeky Vltavy strávíte týden plný nadšení a radosti ze své oblíbené hry jménem FOTBAL. Připravujeme pro Vás také setkaní s několika fotbalovými osobnostmi, které se Vám s radostí budou věnovat a rádi prohodí pár slov o tom, kde a jak začala jejich fotbalová kariéra a co vše museli věnovat fotbalu, aby dosáhli svého cíle,“ dodává Šenkeřík.

Příměstské tábory proběhnou v termínech 10.-14. července a 24.-28. července. Kemp se bude konat v areálu turistického centra Chvatěruby, které se nachází pouhých 25 kilometrů z centra Prahy.

Děti mají po celý den zajištěný pitný režim, po příjezdu lehkou svačinku, oběd a odpolední svačinu. Dětem bude k dispozici ovoce a zelenina.

Pro děti bude připraven program od 8 hodin ráno do 16:00 hodin. Během dne si mladí fotbalisté a fotbalistky dvakrát zatrénují a k tomu si dvakrát zkusí různé soutěže a turnaje.

Přihlásit se můžete na Šenkyho kempu.

Reklama

Fotbal

Těžký životní příběh Ferlanda Mendyho. Hrozilo mu, že nebude schopný ani chodit. Teď hraje za nejúspěšnější klub planety

Ferland Mendy po svém příchodu do Realu Madrid ihned vytlačil ze sestavy legendárního obránce Marcela. Moc ovšem nechybělo a vše mohlo být úplně jinak.

Publikováno

dne

Ferland Mendy po svém příchodu do Realu Madrid ihned vytlačil ze sestavy legendárního obránce Marcela. Moc ovšem nechybělo a vše mohlo být úplně jinak.

Francouzský fotbalista neměl jednoduché dětství. Když mu bylo jedenáct let, tak přišel o svého otce. Už v tu dobu se u něho poprvé projevily problémy s kyčlí.

Problémy v průběhu let přetrvávaly a v šestnácti letech byl převezen do nemocnice. Mendy totiž nedokázal ani chodit. Lékaři mu diagnostikovali artritidu.

Jedná se o nemoc, kterou způsobí bakterie, plísně a nebo viry, které se dostanou do krevního oběhu. Pokud by Mendy neměl potřebnou léčbu, tak hrozilo, že bude mít celoživotní následky.

Nikdy by nemohl by hrát fotbal, ale co hůř nemohl by ani chodit. K Mendymu se tehdy velmi nepěkně zachovalo PSG, za jehož mládežnický celek hrál. Vedení klubu mu odmítlo pomoci a jednoduše ho propustili.

Po dlouhé, únavné a náročné léčbě se mu přeci jen podařilo vrátit se k fotbalu. Znovu od nuly začal ve čtvrté nejvyšší francouzské lize. 

O levém obránci by se dalo říct, že nikdy nevyčníval svým talentem a byl průměrným hráčem. Nikdy se ovšem nevzdal a nepolevoval. Šel si tvrdě za svým.

Ze čtvrté ligy se dostal k příležitosti v klubu Le Havre. Zpočátku působil v rezervním mužstvu a největší zlom v kariéře přišel až v sezoně 2016/2017, kdy se stal stabilním členem základní sestavy. Svými výkony si řekl o přestup do prvoligového Lyonu.

Po dvou letech přišel přesun do nejúspěšnějšího klubu planety, Realu Madrid, kdy si jeho přestup vyžádal sám Zinedine Zidane. Během čtyř let strávených ve Španělsku se radoval ze zisku šesti trofejí včetně vítězství v Lize mistrů. 

Zdroj: Wikipedia

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Rotace kádru Slavie? Naši trenéři rotují o něco víc než jiní, ale změny nedělají za každou cenu. Vždycky je k nim logický důvod, řekl Tvrdík

Pražská Slavia je v posledních týdnech hojně kritizována za velkou rotaci kádru. Důvodem jsou výsledky z venkovních utkání, kvůli kterým se na ni dotáhla konkurenční Sparta. Předseda Slavie Jaroslav Tvrdík se nicméně trenérského štábu zastal.

Publikováno

dne

Pražská Slavia je v posledních týdnech hojně kritizována za velkou rotaci kádru. Důvodem jsou výsledky z venkovních utkání, kvůli kterým se na ni dotáhla konkurenční Sparta. Předseda Slavie Jaroslav Tvrdík se nicméně trenérského štábu zastal.

V týmu trenéra Jindřicha Trpišovského nemáte takřka nic jistého. Jednou hrajete v základní sestavě, týden poté ani nemusíte být v nominaci na zápas.

Šíře kádru Slavie je opravdu velká a podobné to je u kvality hráčů. Trenérský štáb se tak může rozhodovat pro nasazení daného fotbalisty dle typologie soupeře.

Dokud se vyhrává, je za takový krok trenér chválen. Ovšem pokud se ztrácejí body, bývá tomu naopak. To je i aktuální případ, který v Edenu řeší.

Fanouškům se nelíbí častá rotace kádru, která dle nich zapříčinila některé ztráty v jarní části sezony. Konkrétně se jedná v součtu o 7 bodů, o které Slavia přišla v posledních třech venkovních zápasech.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík se nicméně svého trenéra zastal a vysvětlil, že tento model používá vlastně celou dobu, co ve Slavii je.

„Ve Slavii jsou pět a půl roku, stejnou dobu tento model používají. Jindra byl opakovaně vyhlášen nejlepším českým trenérem, což souvisí i s rotací kádru.

Ano, naši trenéři rotují o něco víc než jiní, ale změny nedělají za každou cenu. Vždycky je k nim logický důvod, většinou zdravotní. Prostě pokud někdo onemocní nebo se zraní, musí místo něj nastoupit jiný hráč,“ řekl na tiskové konferenci.

Kvůli ztrátám Slavie je aktuálně favoritem na zisk titulu Sparta. Ta má ovšem náročnější los, tudíž je vše naprosto otevřené a do hry se lehce může dostat zpátky i Viktoria.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Brazilský supertalent a budoucí posila Realu Madrid se s narůstajícím tlakem nadále trápí

Endrickovi, kterému je stále jen šestnáct let, se od zveřejnění jeho přestupu do Realu Madrid přestalo dařit. Klub ho poslední utkání vynechal dokonce i ze sestavy.

Publikováno

dne

Endrickovi, kterému je stále jen šestnáct let, se od zveřejnění jeho přestupu do Realu Madrid přestalo dařit. Klub ho poslední utkání vynechal dokonce i ze sestavy.

Mladičký brazilský fotbalista a velmi talentovaný útočník se v roce 2024 stane posilou Realu Madrid. Ten neváhal vytasit obrovskou nabídku ve výši 60 milionů eur a to i navzdory skutečnosti, že je mu stále jen šestnáct let.

Od oficiálního oznámení tohoto přestupu uplynul už nějaký ten pátek a Endrick se od té doby herně velmi trápí.

Od té doby odehrál dvanáct utkání, ve kterých vyšel gólově naprázdno a herně svým spoluhráčům taktéž příliš nepřispěl.

Kouč jeho současného klubu Palmeiras, Abel Ferreira, ho dokonce poslední dvě utkání vynechal ze sestavy se slovy, že toto rozhodnutí udělal, aby fotbalistovi trochu odlehčil od obrovského tlaku, který je něho vyvíjen fotbalovou veřejností.

Real Madrid do Brazílie dokonce poslal svého skauta, který hrál významnou roli v mladíkově přestupu. Ten se mu pokoušel vysvětlit, že si nemusí žádný tlak připouštět.

Během utkání s Bragantinem byl Endrick vystřídán a ihned poté usedl na lavičku náhradníků, dal si přes hlavu rozlišovací dres a rozbrečel se.

„Ano, je to pravda. Rozbrečel se. Musí zůstat klidný. Je na něho teď vyvíjen obrovský tlak, protože se očekává, že bude najednou střílet pět, šest branek a on se s tím snaží vyrovnat,“ řekl po utkání trenér Palmeiras.

„Gól přijde v pravou chvíli. Musí jen zůstat klidný a usmívat se,“ doplnil skaut Ferreira. Dlužno dodat, herní krize občas přijde na každého hráče. Endrick tak určitě nemusí podléhat žádným negativním pocitům, byť v tak mladém věku je to samozřejmě velice těžké.

Zdroj: Marca

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené