Spojte se s námi


Fortuna liga

Bývalá česká reprezentační hvězda, která měla nakročeno i do Premier League, se v sobotu představí v utkání Fortuna ligy!

Jednu dobu to skutečně vypadalo, že někdejší český reprezentant přestoupí do Anglie, nakonec se tak ale nestalo. Nyní se představí ve Fortuna lize, v sobotu jej čeká první ligové utkání.

Publikováno

dne

Jednu dobu to skutečně vypadalo, že někdejší český reprezentant přestoupí do Anglie, nakonec se tak ale nestalo. Nyní se představí ve Fortuna lize, v sobotu jej čeká první ligové utkání.

Je to oficiální, Filip Novák se skutečně stane posilou Sigmy Olomouc, jak jsme avizovali již před nějakým časem, když hráč začal s hanáckým klubem trénovat.

Podle informací inFotbalu se Novák dnes upíše Olomouci do konce tohoto ročníku. Stihne-li se vše po administrativní stránce, představí se na trávníku již v sobotu proti Jablonci.

Novák byl volným hráčem poté, co odešel z Al Džazíry, celku ze Spojených arabských emirátů. Od té doby si hledal nové angažmá a preferoval zahraniční štaci.

V cizině mu ovšem další angažmá neklaplo, a tak se vrací do českého fotbalového prostředí, kde už v minulosti nastupoval třeba za Zlín nebo Jablonec.

Bude proto velmi pikantní, představí-li se v sobotu právě v Jablonci, za nějž v minulosti řadu sezon nastupoval, než v roce 2015 odešel do Dánska.

Novák tehdy začal hrát za Midtjylland, v jehož dresu se dříve prezentoval i další bývalý český reprezentant Václav Kadlec a nyní za něj hraje Adam Gabriel.

Po Midtjyllandu si Novák v cizině zahrál ještě za turecké velkokluby Trabzonspor a Fenerbahce Istanbul, v té době byl na vrcholu sil a zájem o jeho služby byl obrovský.

Dokonce byl blízko přestupu do anglické Premier League, z toho ale nakonec sešlo. I tak se Novák může pyšnit skvělou kariérou a pro Sigmu by mělo jít o výbornou posilu na kraj obrany.

Zdroje: inFotbal, SK Sigma Olomouc

Reklama

Oblíbené