Reklama

Byl loket Garetha Balea úmyslný? Na první pohled ne, záběr ze strany však odhalil pravý opak

Úterní zápas Walesu s Českou republikou nabídl vedle dvou gólů dvě červené karty a několik dalších tvrdých soubojů. Nejvíce fotbalový svět zaujal úder Garetha Balea loktem do obličeje Ondřeje Kúdely.

Zdroj: Steindy, CC BY-SA 3.0

Spor mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou se nedotkl pouze fanoušků skotského fotbalu, zasáhl celou Velkou Británii. Pod příspěvky na sociálních sítích Slavie psali fanoušci Tottenhamu, že nesnášejí Arsenal, ale že mu budou přát postup přes tento tým rasistů.

Proto se před odletem reprezentace České republiky do Walesu řešilo, zda je vůbec vhodné, aby Kúdela s týmem na Britské ostrovy odcestoval. Nakonec se rozhodlo, že ano, a fanoušci s napětím očekávali, jak k němu budou hráči Walesu přistupovat.

Zápas z pohledu Kúdely probíhal jako každý jiný, až v 86. minutě padl po souboji s Balem k zemi. Na první pohled to nevypadalo na žádný neobvyklý souboj, záběr z boku ale ukázal pravý opak.

Bale se zprvu podíval za sebe, kde se nacházel Kúdela, následně vyskočil a v souboji o míč loktem udeřil stopera Slavie do hlavy. Kúdela se po zákroku svalil k zemi a držel se za obličej. Pod okem mu vznikl nehezký krvavý šrám.

Rozhodčí zákrok vůbec neposoudil jako faul, hru nakonec přerušil sám Bale, když kopl míč sportovně do autu. Následně se pohybem ruky pravděpodobně českému stoperovi omluvil.

Balea za úmyslný úder v Británii fanoušci chválí, Češi naopak volají po trestu. Uvidíme, zda bude mít tento souboj ještě dohru, trest za podobný loket se ale asi nedá očekávat.

Zdroj: Twitter

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. To je taková klasika od tohoto hráče. Kolikrát už něco podobného udělal. Navíc často simuluje a díky svému postavení vytváří tlak na rozhodčí, což předvedl několikrát i včera. Fair play mu nic neříká.

  • A kdy začnou být trestaní rozhodčí za mnohdy absolutně nesmyslně vedený zápas. Vždyť kolikrát “čumí” na zcela jasný faul a nepískne, aby vzápětí odpískal jako faul herecký výkon hráče, který odhalí 5-ti leté dítě. Proč nejsou kartami trestaní filmující hráči. Proč v zápase s Walesem, když byl za faul (odplácení, či nesportovní chování) vyloučen Schick, neodpískal penaltu. Namísto toho dostal walesan jen žlutou kartu! Pokud to vyhodnotil rozhodčí že se faul nekonal, tak za co tu žlutou potom dostal, snad za filmování? – když v tom zápase bylo filmování zcela běžné (oboustranně) a bez potrestání. Prostě mi to s rozhodčími připadá jak s našimi soudci – jsou nepostižitelní (nebo jen velmi těžce).

  • S penězi se fair play vytratilo. Už nehrají angličtí gentlemani ale honáci. Rugby je mnohem uctivější k soupeři než “kopaná”

  • Podívaj se dozadu na Kůdelu a dobře věděl, kdo je za jeho zády. Pak udělal jakoby nevědomý pohyb loktem, přesně se trefil do obličeje Kůdely, ale vypadalo to, jakoby o hráči za svými zády nevěděl a faul to nebyl. Úmysl dokázat nelze, ale vyšlo mu to. Periferním viděním určitě Kúdelu za sebou viděl.

   • Nikoliv! Je to zcela evidentní při tom záběru zezadu. Kdy ten hajzl kontroluje pohledem své postavení vůči Kůdelovi a potom se ožene loktem. Ten pohyb neměl co dělat s kinematikou hráče ve výskoku na míč. To byl jasný úder stranou!

  • TO BYL JASNĚ UMSLNÝ LIKVIDAČNI FAUL NAPŘET SE OTOČILO TO PRASE A KDYŽ TAM KUBELU VIDĚLO PROVEDLO BRUTALNI LIKVIDAČNI FAUL CO ČEKAT OD TĚCH PASAKU OVCI ????

 2. Obdivoval jsem ostrovní fotbal i její hráče. Letos jdou sympatie k nim ke dnu. Zákeřní, uplakaní a sebestřední chudáčci. Prý Češi simulují. A co měl znamenat ten opožděný pád Welšana, kvůli které jsme dostali červenou? Včera to byl zápas blbec, ale na kluky jsem hrdý! Holt to bude baráž a o to cennější postup

 3. Víte co Vám řeknu? Ať si klidně celé ostrovy mysli, ze jsme rasisti. Nikdy jsem tam nebyl, nikdy jsem tam nechtěl a nikdy tam nepojedu. A s rasismem jsem se setkal, když mě jako malého kopali Romové do hlavy. A nikomu jsem to nenabonzoval a nebrecel.

  • Jsou to zřejmě potomci Skotů, zdědili po nich odvahu hájit své názory pouze v přesile, nebo s mačetou v ruce. Na druhou stranu se ale musím Romů zastat, protože jste je sám vyprovokoval tím, že jste zřejmě bílý a to se nedělá.

  • Bohužel to mělo pro Vás trvalé následky ,a máte pravdu do Britanie nejezděte , všichni budou spokojenější

   • O nic nepřijde. Británie má původní už jenom svůj název. Lepší, když pojede do Afriky – lidi jsou tam stejní, ale je tam alespoň teplo 🙂

   • No tím jste se moc nepředvedl, nebo vlastně spíše ano, patrně jste tam pobýval nějakou dobu.

 4. Ja tam uder loktem nevidim jen simulanta kterej se skacel kdyz ho trefil mic do kebule aleje to jen mozna muj nazor mozna to chce se podivat z jineho uhlu.

  • jasně, ruce dole…., ten Kudela je tu pro většinu polobůh, přitom celá obrana s ním v čele v pěti neubránila při gólu jednoho Lukaka a předtím ve třech Roofa….

   • Kdyby jsi něco věděl o fotbale,tak kolmice mezi stopery je těžká i pro ty nejlepší na světě.To co k tomu potom přidal Lukaku je neřešitelný.

 5. Jednalo se o jednoznačně antirasistický a demokratický zákrok, který byl na Ostrovech všeobecně přijat s velkými sympatiemi či dokonce s nadšením. Koneckonců, zločin na fašistickém Východoevropanovi není zločinem, nýbrž hrdinstvím hodným obdivu.

 6. Všechny kopačky jsou ubrečene baby a herci kteří mohou jít hrát do národního divadla Schick si hraje na boxera a Kudela rád rozdá ale přijmout neumí a kdyby dostal loktem tak spí do konce zápasu.pravde podobě se ho dotkl ale reakce nepřiměřená

  • Zato ty jsi ani loktem nedostal, ale kecáš takové kraviny, jako by jsi měl za sebou dlouhou boxerskou kariéru se spoustou porážek K.O. a tím pádem asi máš trochu pořádně poškozený mozek. Jinak ze záběru je naprosto jasné, že loket Balea byl naprosto úmyslný a tudíž jednoznačně měl jít ven. Rumunský rozhodčí nás poškodil už vyloučením Schicka. pokud dal Schickovi červenou, pak ji měl dostat i hráč Wallesu a navrch měla být pískaná penalta. Je jasné, že Angláni a celá ta jejich kohorta bude naším fotbalovým mužstvům protivit ostrovní fotbal.

 7. Drtivá většina z vás má totálně vydrbanou hlavu. Copak u nás se nefauluje lokty? Jenom ten běloch Bale nám v té zdejší rasistické kampani od minulého čtvrtku neštymuje.

  • Asi ji budeš mít vydrbanou ty Petříku, protože v naší lize dostávají za loket i Sparťané-viz. Krejčí za loket pardubickému hráči. A ze záběru je naprosto jasné, že tam byl úmysl tím loktem trefit- napřed se ohlídl, jestli Kúdela jde do souboje a zcela brutálně a neomylně jej trefuje loktem na bradu. A u rumunského rozhodčího bylo zbytečné se rozčilovat, protože vyloučil Schicka za úmyslné strčení do protihráče, který ho předtím držel za dres a kolem pasu, jako by jej vyzýval k tanci. Rozhodčí hrál s mužstvem Walsu, protože neviděl ani faul v pokutovém území na Schicka a ani úmyslný loket Bale na Kúdelu. I v naší lize dostávají rozhodčí stopku na několik zápasů nebo měsíců za mnohem menší prohřešky a chyby při řízení zápasů než se dopustili v poslední době mezinárodní rozhodčí nominovaní od UEFA jako byl izraelský rozhodčí v zápase Rangerś Glasgow – Slávia Praha a včera rumunský rozhodčí v zápase Wales- ČR.

   • Fňuk, fňuk, fňuk a jakého rozhodčího by sis představoval? Přímo v dresu českého nároďáku? A ještě mi napiš, že pískal pro Wales proto , že je to rumunskej cikán a že všichni negři jsou vysazeni proti nám, blbe!

 8. Mohu požádat o vysvětlení tohoto: “Úterní zápas Walesu s Českou republikou nabídl vedle dvou gólů dvě červené karty…” kdo a kdy dal ten druhý gól? Není to sice k hlavnímu tématu tohoto článku, ale autor asi sledoval jiný zápas nebo se vracel k bitvě Česko:Belgie.

 9. Jsou tu všichni slepý je normální se podívat za sebe jestli tam někdo je a být tam kdokoliv tak by dostal loket zas tam hledáte co tam není moc se od anglánu nelišíme koukám.

 10. Garethe Bale, přijedeš k odvetě do Čech, tak jako se Kúdela nebál jet k vám, nebo zůstaneš raději po své hrdinské akci zbaběle doma, ty HRDINO ?

 11. Takové lokty dává Bořil každý zápas……a několik neee jeden, a neděje se taky nic, tak co tady brečíte…

  • Ty se asi nedíváš na fotbal. Bořil nenarostl do velikosti, aby mohl dávat lokty, Bořil má jiné přednosti ve hře- dobře čte hru a umí přihrával a hraje tvrdě, ale ne zákeřně, jak to předvedl včera Bale. Bořil spíš dostává lokty od jiných- od Filla.

 12. Jen doufám,že hráči se k tomu postaví jako pořádní chlapi a dají mu to řádně sežrat.Pokud ne,tak nemají právo hájit barvy národního týmu!I když ty duhově žluté dresy mi silně pijí krev!

 13. Bale se podíval, kde je Kudela, pak schválně nehrál balon (klidně mohl) a jen podle něj věděl přesně, kde bude mít Kudela hlavu.

 14. Pane Šilhavý já jen nechápu hráč Kadeřábek hraje 6 let bundesligu a je na lavičce a hráč Bořil v zàkladu co tu absolvuje zápasi s Bohemku Opavou. To je smíchu.jak to jedete stavíte to na hráčích slavie a nula bodu.ja vim že Kadeřábek na postu by to mél přes nohu ale je zkušenej a poradil by si.

 15. To, že věděl, kde je soupeř neznamená, že pak ho vzal loktem úmyslně. Riskovat své vyloučení? To těžko. Ale vyloučenej za to být měl, zvláště s nastavením laťky za vyloučení Schicka. Ovšem novináři pracují na své věčné snaze rozviřovat nenávist, jinak jejich články zřejmě nikdo nečte.

 16. Záběry z kamery to jasně dokazují, že úmysl tam byl. Tenhle gentleman to udělal hezky. Nejdříve loket do nosu a pak omluva. Jak lze různé posuzovat totéž, ukazuje červená karta pro Schicka a mediální odměna pro Baleho. Takže, to je britské férové jednání v praxi. Na naši monarchii nám nesahejte a na ostrovech vyhráváme pouze my. Stejné je to s tím rasismem. Copak vztah ke státům východního bloku není rasistický? Tam se jedná o celé národy, ne o jednotlivce. 🙂

 17. Na takové hráče je jednoduchá obrana,když jsem jako mladý kluk chodil do zápasu volný styl,tak se občas našel někdo,kdo si chtěl zlepšit ego tím,že jako by náhodou při pohybu vás dloubl loktem,nebo bouchl.. dvakrát třikrát jsem ho poprosil ať toho nechá a, když si nedal říct,tak při pokusu o chvat, nechtěně udeřil čelem do hlavy…někdy i víckrát v průběhu tréninku..a byl klid, protože jak už to bývá,ti co tak rádi do druhých…nejsou ochotni sami snášet 😁😁
  Já být spoluhráčem Kudely,tak pokud by byla možnost, sestřelil bych Balea….
  Né nadarmo se říká na hrubou díru, hrubá záplata.

 18. A jistě mohl Kudela cokoliv pošeptat rasistického,ale prvé je nutné to dokázat a potom pořádat hon.
  A jinak co se týče černochů, cikánů, arabů či asiatů tak je až s podivem,že se povětšinou člověk stává rasistou až po soužití či častějším kontaktem s nimi..
  A není to ani tak o barvě kůži, protože si nevzpominam,že by kdy někdo řekl, když viděl hezkou vnadnou nahou ženskou, slečnu jiné barvy,že je hnusná..😁

 19. Pánové, berme fotbal jako sport s přemírou snahy ” ukázat, kdo ho má většího” nebo-li dát soupeři víc gólů, je tam ego, oddílová hrdost a tradice, je tam zdravá soupeřivost a touha se ukázat a prosadit… Tam vznikají VELKÉ emoce, a nemusí jít jen o prachy a body. G.Bale je liška podšitá, ikona Walesu a ostrovního fotbalu, tak se ani nedivím, že cítil jako leader svého týmu, že má nepsanou povinnost Kúdelu ztrestat… Jinak je to velký hráč, hlavně byl před pár lety. Takže, pokecáme, sdělíme názory a jsme rádi, že naši borci z České prdýlky to docela válí. I když jsem celý život Slávista, rád podpořím všechny naše týmy v pohárech svými hlasivkami.
  Co se týče Bořila…nedivte se, má toho kluk hodně, Slávia, nároďák, poháry, on se polepší!

 20. Dusbaba-typická připosraná odpověď mčč.Ať nás třeba podřežou,jen proti nim nic neříct.Není divu,že si na naše fotbalisty všude dovolují.Vždyť mají takovou podporu u vlastních fandů!

 21. Pan chytrej co si říká Petřík asi si měl vlčí mlhu jako ten rozhodčí.Ty můžeš tak koukat na večerníček.

 22. Doufám, že to tomu hajzlovi někdo z našich kluků co nejdříve vrátí. Když rozhodčí toleruje takové prasárny nezbývá než se postarat sami. Evidentní ohnání se po soupeři bez jakékoliv souvislosti s pohybem vůči míči. I slepec by to musel poznat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?