Spojte se s námi


Fortuna liga

Byl hráčem Ajaxu, teď míří do Česka! Ambiciózní tuzemský celek hlásí zajímavou posilu

Velmi zajímavou posilu zlákal do svých řad ambiciózní moravský klub. Jeho defenzivu v jarní části sezony vyztuží fotbalista, jenž byl hráčem Ajaxu Amsterdam, slavného nizozemského velkoklubu a vyhlášené líhně talentů.

Publikováno

dne

Velmi zajímavou posilu zlákal do svých řad ambiciózní moravský klub. Jeho defenzivu v jarní části sezony vyztuží fotbalista, jenž byl hráčem Ajaxu Amsterdam, slavného nizozemského velkoklubu a vyhlášené líhně talentů.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Druholigový Vyškov pokukuje po Fortuna lize, kterou si Moravané chtějí v příštím ligovém ročníku zahrát, a tak neváhal ještě zainvestovat do posílení kádru, který doznal během zimní přípravy několika změn.

Do Vyškova zamířil Abdallah Aberkane, pravý bek, který naposledy hájil barvy Dordrechtu, celku ze druhé nejvyšší nizozemské soutěže.

Třiadvacetiletý nizozemský fotbalista vyrůstal v akademii věhlasného Ajaxu Amsterdam, v sezoně 2018/2019 zaznamenal čtyři starty za Jong Ajax. V A-týmu se ovšem prosadit nedokázal.

V roce 2019 tak Aberkane zamířil coby volný hráč do Sparty Rotterdam. Tam vydržel jen jednu sezonu, za áčko za tu dobu nastoupil do jediného ligového klání.

Aberkane si zahrál i za Nizozemsko U16

Poté nastupoval za Excelsior, nizozemský klub z nejvyšší soutěže. V roce 2023 odtud talentovaný Aberkane odešel coby volný hráč do druholigového Dordrechtu.

Za ten v první sezoně odehrál šestnáct druholigových klání s bilancí jedné přihrávky. V této sezoně za Dordrecht nastoupil jedenáctkrát a také zaznamenal jednu asistenci.

Rodák z nizozemské Goudy si v minulosti připsal na konto pět startů za reprezentaci Nizozemska do šestnácti let, což dokládá, o jak talentovaného fotbalistu se jedná.

Ve Vyškově Aberkane rozšířil početnou kolonii zahraničních hráčů, trenér Jan Kameník se na hřišti obvykle opírá zejména o hráče afroamerického původu.

Zdroj: inFotbal, MFK Vyškov

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.