Busquets nechtěl porovnávat oba trenéry, Puig děkoval trenérovi za šanci debutovat na Camp Nou

O poznání lepším dojmem působil v nedělním utkání Barcelony proti Granadě Sergio Busquets, jenž byl jedním ze zpovídaných hráčů po závěrečném hvizdu, který přinesl výsledek 1:0 pro borce z Katalánska. Kromě něj byl ještě terčem otázek novinářů mladíček Riqui Puig, jenž si po dvou vystoupeních venku odbyl ligový debut na Camp Nou.

Embed from Getty Images

Sergio Busquets

Myslím si, že tento zápas za sebou nechává pouze dobré dojmy. Byli jsme solidním týmem, který neumožnil soupeři vytvořit si příliš mnoho příležitostí ke skórování. Kontrolovali jsme průběh utkání a snažili se rozehrávat kombinační akce, abychom došli před branku Granady. A to se podle mého dařilo. Byly momenty, kdy hráči Granady stáli hodně vzadu a bylo pro nás složitější provést tu poslední přihrávku dobře.

Obecně vzato se ale musí říct, že jsme odehráli dobrý zápas. Nejde o to, abychom nyní porovnávali oba trenéry. Každý kouč má svůj vlastní styl a vnímání fotbalu, ačkoliv zde v Barceloně máme hráče, kteří hrají stejným způsobem. Každý mohl na vlastní oči vidět to, o co nás vlastně žádá i trenér. To nyní nebudeme zveřejňovat a stejně tak je nebudeme srovnávat. Vypadalo by to, že bychom byli na něčí straně.

Jsme nadšení z práce, kterou zde odvedl Ernesto, nicméně nyní jsme nadšení z toho, že s námi pracuje Quique Setién. A šlo také o to, že jsme se snažili více tlačit u vápna soupeře. Velký počet hráčů ve středové linii hřiště pomáhalo znovu získat míč, když jsme o něj přišli. Je lepší běžet dopředu a zatlačit na své protivníky. To se nám v průběhu utkání povedlo několikrát a k tomu hráči Granady přišli o své síly a nám se podařilo jim sebrat poměrně dost balónů.

Embed from Getty Images

Povolané osoby sáhly k této změně a ať už bude sedět na lavičce kdokoliv se pokusíme o to, aby tento impuls byl velmi pozitivní. My všichni chceme bojovat o všechny trofeje a máme na to čas. A Riqui Puig má určitě skvělé příležitosti k vývoji. Je velmi mladý a dokáže udělat hodně. Musí v mnoha ohledech dospět, nicméně jde vidět, že dokáže nastoupit v našem týmu a dokáže nám dát hodně. Pokud se kouč rozhodne, že pro něj bude v sestavě místo, jsme z toho nadšení.

Riqui Puig

Atmosféra je úplně jiná a obzvláště pak v LaLize a na Camp Nou. Jsem velmi šťastný, že jsem si zde mohl odbýt svou premiéru, ale nejdůležitější je, že jsme získali tři body. Rád bych poděkoval Quiquemu Setiénovi za tu šanci. Když se vám povede vybojovat míč, existují důležité momenty, jako dnešní (vyjádření proběhla v neděli, pozn. přek.) patička Artura. Tým jako celek si zasloužil takovou akci a jsme všichni rádi. Vítězství nám dodává trochu dech.

Setién mi řekl, abych byl odvážný, neztrácel míče a tlačil vysoko. Vždy jsem byl šťastný, obzvláště když jsem hrál. Nový trenér také rád hraje a tak jsme všichni velmi spokojení. Budu i nadále pokračovat v trénování, jako v posledních letech. Pokud mi sdělí, že se musím vrátit do B-týmu, udělám to a budu hrát jako dříve. Kolegové mi pokaždé hodně pomohli a stojí za mnou.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.