Spojte se s námi


Bundesliga

Busquets bude hrát za Twente, o Abela Ruize projevila zájem Sevilla a Miranda má namířeno do Schalke

Publikováno

dne

Do konce registrace hráčů zbývá už méně než týden a velmi aktivní je v tomto ohledu i barcelonská rezerva. Ta už jednoho ze svých hráčů pustila hostovat do Nizozemska, dalšího má krůček od angažmá v Bundeslize a o třetího do party projevili zájem přímo v LaLize.

FC Barcelona a FC Twente Enschede se domluvili na hostování Oriola Busquetse z prvního jmenovaného týmu ve druhém a to na nadcházející ročník bez možnosti následného odkupu. Dohoda se rýsovala už několik dní, ovšem nyní je vše oficiální a v Katalánsku doufají, že se hráč, který letos absolvoval japonské soustředění, vrátí a bude hrát za áčko.

Devatenáctiletý záložník se připojuje do kádru k ex-barcelonistům Aitoru Cantalapiedrovi, Javieru Espinosovi a Juliovi Pleguezuelovi, jenž přišel letos. „Není náhodou, že v den vzdání holdu Johanu Cruyffovi v Barceloně podepíše nizozemský klub hráče s typickou filozofii legendárního nositele čísla 14,“ pravil sportovní ředitel Twente Ted van Leeuwen.

Juan Miranda v Schalke, taktéž na hostování

Do boje o Juana Mirandu se na poslední chvíli zapojilo hornické Schalke 04 a právě k němu by měl mladý levý obránce zamířit na dokonce dvouleté hostování. Původně to přitom vypadalo, že půjde do Francie, konkrétně pak na jižní pobřeží do Marseille, kde v místním celku Olympique působí ex-barcelonský sportovní ředitel a brankář Andoni Zubizarreta.

Nakonec ale zvítězilo Německo a zde se už jen ladí detaily, jak píše bulvární plátek Bild. K dvouletému hostování znovu nebude přiřazena opce na trvalý odkup, ovšem pokud se oba kluby shodnou, může být zápůjčka prodloužena o rok. Dodejme, že Miranda, který odchází hlavně kvůli příchodu Júniora Firpa, ani nebyl povolán na první ligové kolo proti Badaloně.

Kolem Abela Ruize krouží Los Nervionenses

Na stadionu Ramona Sáncheze Pizjuána se mezitím hledá nový útočník a činovníci domácího výběru s akronymem SFC si vyhlédli mladíka Abela Ruize. V Barceloně by souhlasili s jeho odchodem, ovšem pouze v případě hostování, jelikož o něj určitě nechtějí přijít do budoucna.

Sám devatenáctiletý reprezentant mládežnických výběrů Španělska řekl, že v béčku už nechce trávit další sezonu a rád by se postavil výzvě v podobě kvalitnější soutěže, než kterou je ta třetí nejvyšší španělská. V nominaci na výše zmíněný duel se ale na rozdíl od předchozích dvou kolegů objevil.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.