Spojte se s námi


Ligue 1

Buffon spojován s šokujícím přesunem do Leedsu United

Publikováno

dne

Jednačtyřicetiletý italský brankář Gianluigi Buffon je po svém konci u PSG k mání zdarma a toho se chystá využít Marcelo Bielsa, lodivod anglického Leedsu United.

Není to ani měsíc, co Gianluigi Buffon oznámil, že končí v Paris Saint-Germain, kam zamířil z Juventusu, a to po pouhém roce. „Mé dobrodružství mimo Itálii dospělo ke konci,“ řekl a jakoby naznačil, že se vrátí domů, konkrétně pak do Parmy, kde jako profesionál začínal. Do hry se dostalo i Porto, které hledá zkušenou náhradu za Ikera Casillase.

Teď se však Buffon objevil na radaru dalšího zájemce a to z Britských ostrovů. Pokud však čekáte někoho z Premier League, musíme vás vyvést z omylu. Jedná se o Leeds United, který vede charismatický kouč Marcelo Bielsa a letos těsně nepostoupil o soutěž výše. Čeká jej tedy další rok v Championship a právě Buffon by mohl pomoci k postupu.

Zatím není vůbec jasné, kam brankářská ikona současného fotbalu zamíří. Dokonce se spekulovalo i o angažmá v brazilském Fluminense. Také sám Bielsa nebude se svým rozhodnutím nikterak pospíchat. Jednalo by se však o vcelku překvapivý transfer pro rodáka z Carrary, který v uplynulém ročníku odchytal 25 zápasů a v nich dostal stejný počet branek.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.