Spojte se s námi


Fotbal

Budu mít v hlavě neudělat zbytečný faul. Věřím, že baráž hrát budu, říká Souček

Český národní tým hostí v rámci posledního kvalifikačního utkání na mistrovství světa Estonsko. První zápas vyhrálo Česko 6:2, podaří se něco podobného i nyní? O tom promluvil na tiskové konferenci Tomáš Souček.

Publikováno

dne

Český národní tým hostí v rámci posledního kvalifikačního utkání na mistrovství světa Estonsko. První zápas vyhrálo Česko 6:2, podaří se něco podobného i nyní? O tom promluvil na tiskové konferenci Tomáš Souček.

Posledním zápasem kvalifikačního cyklu na mistrovství světa je souboj s Estonskem, tedy předposledním celkem skupiny E.

Minulé vzájemné utkání dopadlo lépe pro výběr trenéra Jaroslava Šilhavého, i díky hattricku Tomáše Součka vyhrál 6:2. Pokud chce být nasazený, musí nyní vyhrát minimálně o šest branek, aspektů je ale spousta a šance na nasazení je nízká.

Česko ale góly střílet umí, což se ukázalo proti Kuvajtu, který předvedl špatný výkon a z Olomouce odjížděl se sedmigólovou nadílkou, jednou se prosadil i obávaný střelec Souček.

„Já přímo od těch gólů tady nejsem. Lidi si hodně zvykli na moje góly, já jsem samozřejmě rád, když týmu můžu pomoci. Když to tam padne, tak jen dobře. Ale pro mě je hlavní část zaprvé defenziva, zadruhé korigovat hráče a být i jejich lídr, aby se na hřišti cítili líp. Je to mnohem víc věcí,“ řekl Souček na tiskové konferenci.

Součkovi, Michalu Sadílkovi a Davidu Zimovi hrozí karetní trest pro první barážový zápas. Veřejnost se tak obávala, zda o tom hráči vědí, aby se neopakovalo Euro, na kterém trenérský štáb nevěděl o tom, že Jan Bořil nebude moci nastoupit do osmifinále.

„Víme o tom všichni, byla by to nepříjemná věc. Když se na to zase moc myslí, tak to právě třeba dostanete. Takže já chci hrát svou hru, svůj styl. Ale samozřejmě budu mít v hlavě neudělat úplně zbytečný faul na jasnou žlutou kartu, což se může stát třeba při rychlém protiútoku. Věřím, že baráž hrát budu,“ dodal.

Zdroj: Repre fotbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.