Spojte se s námi


Fotbal

Bude mít PSG konečně ve Francii konkurenci? Pokud Marseille koupí Saúdové, tak je povede v roli trenéra Zidane

Ve Francii se dost možná schyluje k velké události, když se o Marseille zajímají Saúdové, kteří by po úspěšném převzetí Newcastlu United rádi rozšířili své impérium. Pakliže se tak stane, novým trenérem by se stal Zinedine Zidane.

Publikováno

dne

Ve Francii se dost možná schyluje k velké události, když se o Marseille zajímají Saúdové, kteří by po úspěšném převzetí Newcastlu United rádi rozšířili své impérium. Pakliže se tak stane, novým trenérem by se stal Zinedine Zidane.

Ve světě fotbalu se rýsuje další možná senzace, která by mohla změnit osud jednoho z francouzských fotbalových týmů. Bývalý kouč Realu Madrid údajně souhlasil s tím, že by převzal klub v jeho rodné Marseille.

Má to ale jeden háček, Zidane tak dle serveru France Bleu učiní pouze v tom případě, pokud by klub byl prodán do rukou Saúdů, kteří by samozřejmě přinesli velké investice, díky čemuž by v Ligue 1 vytvořili tolik potřebnou konkurenci pro PSG.

Avšak tento sen má jeden háček, kterým je současný majitel klubu Frank McCourt, který se nechal slyšet, že klub rozhodně není na prodej. Podobných prohlášení jsme už ovšem byli svědky v minulosti několikrát a nakonec se bohatí Saúdové domohli svého.

Francouzský deník poté informoval, že Zidane požaduje rozpočet na přestupy ve výši 300 milionů eur, aby mohl přivést nové posily, které by klub posunuly vzhůru. Dále si přeje mít plnou kontrolu nad přestupovou politikou klubu, což bylo údajně Saúdy taktéž schváleno.

Nakonec ale bude rozhodnutí na majiteli Marseille. Tomu by ale určitě mohli pomoci i fanoušci, kteří by rádi viděli svůj klub v Lize mistrů. Může tak nastat velmi podobná situace jako v Newcastlu, kde ovšem nespokojenost fanoušků byla dlouhodobějšího rázu.

Zatím ovšem Zidane zůstává i nadále bez angažmá, když naposledy vedl Real Madrid, který opustil na konci sezony 2020/21.

51letý Francouz má za sebou již řadu úspěchů jako trojnásobné vítězství v Lize mistrů, které navíc vybojoval společně s Cristianem Ronaldem a spol. v řadě. Dvakrát ovládl s Realem Madrid La Ligu a taktéž dvakrát byl zvolen nejlepším trenérem na světě.

Jeho pověst ho předchází a když k tomu přidáme ten fakt, že by vedl klub ze svého rodného města, kterému je plně oddaný, určitě bychom se od něho dočkali velkých věcí!

Zdroj: France Bleu, Goal, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.