Bude mít Olomouc staronového majitele? Sigmě nabízí pomoc miliardář Lébr, chce v klubu i Rozehnala

Josef Lébr byl dlouhá léta hlavní ekonomickou silou Sigmy Olomouc, jakkoliv spoluvlastníků bylo hned několik. Právě proto, že do klubu finance vkládal hlavně on a jiní rozhodovali, 31. prosince 2016 v klubu skončil. Nyní by se ale mohl vrátit. Klubu totiž nabídl svou pomoc, alespoň to prozradil pro iSport. Jaké jsou jeho plány?

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

V minulosti byl miliardář Josef Lébr spoluvlastníkem Sigmy Olomouc a rovněž byl členem výkonného výboru FAČR. Nyní by se mohl do klubových struktur vrátit. Podle webu iSport by měl mít zájem nejprve odkoupit 51% podíl a následně jej rozšířit až na 66 %. Většinový podíl teď vlastní SK Sigma Olomouc MŽ (77,07 %), zbytek patří městu Olomouc.

Jaromír Gajda, který je nyní faktickým šéfem klubu, bude končit po valné hromadě. Nicméně situaci ohledně Lébrova návratu odmítl komentovat. I po své konci chce ale Gajda v klubu neoficiálně pokračovat. Náměstek primátora Martin Major ale přiznal, že Lébr byl požádán, aby předložil svou nabídku. Jak ekonomickou, tak i strategickou s představením své vize.

Klubu by návrat Lébra mohl prospět, jelikož spoléhat se na dvanáctimilionové splátky magistrátu nejde věčně. Z prodejů hráčů klub neustále také žít nemůže. Lébr navíc má tu výhodu, že jeho byznys koronavirus prý nezasáhl. Naopak, prosperuje. A že je fotbal ztrátový koníček? To je mu z předchozích zkušeností jasné, přesto je ochoten pomoci.

A jaké jsou vlastně plány muže, který byl se Sigmou mnoho let spjatý? Zůstal by Ladislav Minář na pozici sportovního manažera, do klubu by pak chtěl přivést legendu Davida Rozehnala. „Chci, aby byl nápomocen při případných jednáních se zahraničními kluby nebo při zisku hráčů ze širších kádrů špičkových českých klubů. Má k Sigmě vztah, byl bych rád, kdyby kývnul,“ nechal se slyšet Lébr.

Také dodal, že ačkoliv je Sigma proslulá výchovou mládeže, tak jen s odchovanci hrát nelze. Rád by tým doplnil o nějaké zkušené hráče odjinud. Dále by chtěl zabránit tomu, aby hráči zbytečně odcházeli jinam. Nabídku na Davida Zimu ze Slavie, kterou v zimě Olomouc přijala, by prý také přijal, nicméně jiným přestupům by chtěl zabránit.

Mohl by staronový majitel pomoci Sigmě k návratu mezi širší špičku zdejšího fotbalu?

Použité zdroje: iSport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Hlavně ať si do Olomouce vezme zpět toho ultra zm..a Kováče a Baranka ! Brno ať si vezme D.Svobodu s Kasikem a bude se Spartě mnoho lépe dýchat !

  2. Tak myslím, že vlastnictví stadionu a solventní majitel by pro klub znamenaly určitou jistotu a mohl s klidem pracovat víc systematicky. Vzhledem k dobrý vztahům s naší Viktorkou by se teď vzájemná spolupráce mohla ještě více prohloubit a Sigma by mohla být dobrým místem pro hostování našich nadějí a naopak.

    • Ehm, hádám, že Lébrovou ambicí není, aby se Sigma stala farmou Plzně… Už teď to tak působí a není důvod to prohlubovat. Naopak si myslím, že by Lébr chtěl vrátit Sigmu zpět do Evropy a tam, kam patří. Teda do širší špičky ligy. Ale uvidí se. Jen je škoda, že Paclíkovi nebyla Sigma prodána. Hned by bylo vše jinak. Ale zas, když člověk vidí ty kontroverze kolem Plzně, tak možná je asi i dobře, že se tak nestalo.

  3. Za Lébra hrála Sigma s Evrtonem a Plzeň dostala doma od Sigmy 4:0 Šádek měl osypky Horvát si málem ukroutil hlavu,jak nestíhal a rozhodčí pod dozorem Berbra nemohl debaklu zabránit protože jejich neprůstřelný golman dostal 3 ze 4 golů ze 30 metrů.Sigma tehdy válela vyhrála český pohár právě v Plzni ze Spartou a následně superpohár v Liberci.Dnes Plzeň kupuje nejlepší borce právě s Olmiku.Kdyby odchovanci Sigmy byli doma ,tak dnes vedou Ligu.Pospíšil,Přikryl v Polsku,Ševčík ve Slávii,Kalvach,Chorý,Hořava v Plzni Doležal v Jablonci Navrátil ve Slovácku Dva nebo tři mladí jsou v Anglii nevím ani jména.Takže pane Lébr směle dotoho zastavte výprodej a jen s odchovancema budete hrát poháry.Systém výchovy mládeže v Sigmě je Evropská špička.

  4. Chlapci ze Splzně hrejte se svými odchovanci a zase budete jezdit do Varnsdorfu a Frýdku Místku.Nevím jaké chcete poslat odchovance do Sigmy.Vaši odchovanci dosahují vrcholu kariéry v Domažlicích,Přešticích,Holýšově a Rokycanech.Snad Daryda je fotbalista,ale to je nato,jak se vytahujete docela málo.Vezněte si poučení s Božské železné neporazitelné Sparty tu tento pocit dokonalosti neomylnosti neporazitelnosti přivedl na 9.místo tabulky.Tak se vraťte na zem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.