Bude mít liga v příští sezóně 18 účastníků?

Současná situace úplně nenahrává tomu, aby se tento ročník Fortuna ligy dohrál regulérně do konce. Tým Karviné je momentálně v karanténě a i kdyby měli všichni kolem týmu negativní testy, zbývá ještě odehrát dva zápasy a baráž. Ligová fotbalová asociace se zabývá možnými řešeními situace.

Zdroj: fkpribram.cz

Sezóna 2019/2020 Fortuna ligy stále není u konce. Skupina o záchranu má před sebou ještě dva zápasy. Karviná, Opava a Příbram stále bojují mezi sebou o dvě barážové příčky a o přímý sestup. Vše se ale zkomplikovalo pozitivními nálezy na koronavirus v týmu Karviné.

Tým musel do nucené karantény a v ní setrvá minimálně 14 dní s podmínkou, že všechny další testy budou negativní. Pokud by se poslední dvě kola měla dohrát, regulérnost soutěže by dost možná byla narušena.

Ostatní tři týmy hrající ve skupině o udržení, tedy Olomouc, Teplice a Zlín, mají již jistou záchranu a podle kuloárních informací jsou tyto týmy již na dovolené. Kdyby měla tato mužstva nastoupit do posledních dvou kol, je otázkou s jakými hráči a v jaké formě by do těchto utkání nastoupila, aniž by ovlivnila boj o záchranu.

V případě dohrání soutěže by se barážový dvojzápas konal na začátku srpna. Týmy z druhé ligy by měly před baráží zhruba dvoutýdenní pauzu, neboť poslední kolo druholigového ročníku je na pořadu dnes.

Jedním z návrhů LFA při nedokončení soutěže je odehrát příští ročník Fortuna ligy s 18 týmy. Žádný z týmů z ligy by tedy nesestupoval, což nedávno v rozhovoru nepokrytě kvitoval příbramský boss Jaroslav Starka. Z druhé ligy by postoupily dva týmy, její vítěz Pardubice a o druhé místo by se popraly Brno a Dukla.

Spekuluje se, že tyto dva týmy by mezi sebou sehrály dvojzápas o postup do ligy. Tato varianta se jeví jako organizačně nejschůdnější a také nejspravedlivější i s ohledem na druholigové týmy, které celou sezónu bojují o postup do ligy a tento dvojzápas by pro ně byl zaslouženou odměnou.

Použité zdroje: fortunaliga.cz, ceskatelevize.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.