Spojte se s námi


Bundesliga

Bude mít Hložek více prostoru? Manchester City zvažuje nákup jeho talentovaného spoluhráče

Nová sezona německého fotbalu pomalu klepe na dveře a Adam Hložek čelí nepříjemné komplikaci. V přípravě nedostal ani zdaleka tolik prostoru, kolik by zřejmě chtěl. Nyní se však spekuluje o tom, že by se mu mohlo po odchodu jeho spoluhráče uvolnit místo v sestavě.

Publikováno

dne

Nová sezona německého fotbalu pomalu klepe na dveře a Adam Hložek čelí nepříjemné komplikaci. V přípravě nedostal ani zdaleka tolik prostoru, kolik by zřejmě chtěl. Nyní se však spekuluje o tom, že by se mu mohlo po odchodu jeho spoluhráče uvolnit místo v sestavě.

Bayer Leverkusen čeká v sobotu odpoledne poslední přípravný zápas před startem nové sezony. Utká se s anglickým West Hamem, již za týden čeká tradiční německý klub utkání v rámci německého poháru, další týden startuje Bundesliga.

Během léta odešel z Leverkusenu šikovný Moussa Diaby, což je pro klub poměrně velké oslabení, které ovšem může i pomoci. Diaby často sóloval a mnohdy přehlížel spoluhráče v lepších pozicích. Útok by tak nyní mohl být mnohem variabilnější.

Nicméně Bayer musí řešit vícero nepříjemností. Za dlouhodobě zraněného Patrika Schicka přivedl Victora Boniface, jenž ale nedával ve svých předešlých angažmá tolik branek. Celkově lze čekat, že ofenzivní část sestavy se může každým zápasem měnit.

Jednou z nepříjemností je možnost, že by z Leverkusenu odešel talentovaný klenot Florian Wirtz. Pro klub by to byla velká rána. Německý šikula se vrátil v průběhu minulé sezony po vážném zranění a třebaže ještě nenavázal na výkony před ním, vedl si skvěle.

Nelze se divit, že je o 20letého fotbalistu zájem. Kdyby ale odešel, mohlo by to znamenat více prostoru pro Adama Hložka, který v přípravě tolik času na hřišti nedostal.

O Wirtze se uchází Manchester City, přestup je ale spíše nepravděpodobný. Německý fotbalista chce hrát příští rok na domácím Euru a zřejmě nebude chtít riskovat, že by se neprosadil a na šampionátu chyběl.

Navíc to má háček v tom, že Pep Guardiola zrovna na post desítky úplně nespoléhá. Pokud má ovšem o Wirtze zájem, tak je jisté, že by mu dokázal najít nějaké jiné místo v sestavě, kde by dokázal využít jeho potenciál. Třeba i takovým způsobem, jakým by to nikdo nečekal. Německý talent je ale poměrně univerzální a slušně hraje také z křídla.

Wirtz by ovšem vyšel Citizens draho. Server Transfermarkt jej cení na 85 milionů eur. Leverkusen by se jej rozhodně o něco levněji zbavit nechtěl. Dost možná spíše naopak.

Zdroj: Football Transfers, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.