Spojte se s námi


Fotbal

Bruno Fernandes se stal nejlepším střelcem pokutových kopů v historii Manchesteru United!

Manchester United porazil ve 28. kole Premier League na domácím hřišti Everton 2:0, ve 12. minutě prvního poločasu se z pokutového kopu prosadil Bruno Fernandes. Ten se již po 29. z této příležitosti nemýlil a zapsal se tak do klubových dějin United.

Publikováno

dne

Manchester United porazil ve 28. kole Premier League na domácím hřišti Everton 2:0, ve 12. minutě prvního poločasu se z pokutového kopu prosadil Bruno Fernandes. Ten se již po 29. z této příležitosti nemýlil a zapsal se tak do klubových dějin United.

Manchester United po dvou porážkách v řadě, kdy na svém stadionu nestačil překvapivě na Fulham a v rámci derby také na Manchester City, potřebovali už nutně bodovat. V předehrávce 28. kola přivítali United na Old Trafford trápící se Everton.

Ten se krčí na 16. místě tabulky pouhé 4 body od sestupového pásma. Domácí o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, když se dvakrát z hranice pokutového kopu prosadili Bruno Fernandes a Marcus Rashford.

Fernandes nejlepším exekutorem pokutových kopů v historii United

Bruno Fernandes otevřel ve 12. minutě prvního poločasu úspěšně proměněnou penaltou skóre utkání. V dresu Manchesteru United o se jednalo už o jeho 29. proměněný pokutový kop a tím se stal nejúspěšnějším exekutorem v historii United.

Odpoutal se tak od druhého v pořadí Ruuda van Nistelrooye, ten se nemýlil v 28 případech. Třetím nejlepším exekutorem je historicky nejlepší střelec Manchesteru United Wayne Rooney. Ten proměnil 27 penalt. Pětici nejlepších exekutorů penalt uzavírá Cristiano Ronaldo a Eric Cantona. Ti zaznamenali 21 úspěšných penalt.

Manchester United se tímto důležitým vítězstvím udržel na 6. příčce Premier League s tříbodovou ztrátou na pátý Tottenham. Nutno dodat, United stále hrozí, že příští sezonu budou bez evropských pohárů. Je to právě Tottenham, který drží vstupenku alespoň do základní skupiny Evropské ligy.

Erik ten Hag si pochvaloval výkon mužstva

Samotný Ten Hag moc dobře věděl, že pro jeho tým se jednalo o velmi důležité 3 body, jelikož představa, že Manchester United bude v další sezoně bez pohárů, je opravdu nemyslitelná.

Na tiskové konferenci poté podotkl, že United vlastně nehrají špatně a že jediný výkon v letošním ročníku Premier League, který se dá zhodnotit jako katastrofální, byla domácí porážka s Fulhamem.

Mnozí fanoušci by zřejmě nesouhlasili. Vždyť Manchester United se nyní nachází na bídné 6. pozici s hrozivou ztrátou 17 bodů na vedoucí Arsenal.

Zdroj: Premier League, Manchester United

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.