Spojte se s námi


Fotbal

Bruggy vs. Aarhus: Preview a tipy na sázení

Ve čtvrtek je na programu druhé předkolo Evropské konferenční ligy. V jednom z nejvíce zajímavých zápasů se utkají belgické Bruggy s dánským Aarhusem. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Ve čtvrtek je na programu druhé předkolo Evropské konferenční ligy. V jednom z nejvíce zajímavých zápasů se utkají belgické Bruggy s dánským Aarhusem. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Bruggy si na přípravu domluvily poměrně zvučné soupeře, což se projevilo na výsledcích. Prohrály s mistrem Eredivisie Feyenoordem i semifinalistou Konferenční ligy Alkmaarem, vedle toho zvládly dva zápasy vítězně.

Aarhus sehrál utkání s týmy sobě rovnými a přípravu uzavřel s bilancí tří výher a dvou remíz. Třetí místo tabulky loni udržel jen o skóre, ze čtvrtého by musel hrát baráž s Midtjyllandem, což by bylo hodně náročné.

Klíčové postavy Brugg

Na hrotu útoku se loni chytil Ferran Jutglà, španělský hrotový útočník nasázel 15 gólů a na tři nahrál. Kapitán týmu a belgický reprezentant Hans Vanaken udeřil ve 14 případech, k tomu osmkrát asistoval.

Klíčové postavy Aarhusu

Hosté se spoléhají na hroťáka Patricka Mortensena, zkušený útočník loni skóroval v 16krát a dvakrát asistoval. Mikael Anderson je dvorní nahravač, islandský křídelník vedle pěti gólů i sedmkrát přihrával.

Co čekat a na co vsadit?

Bruggy jsou doma velmi silné, v belgické lize na vlastním stadionu vyhrály pět z posledních sedmi utkání. Součástí série je kupříkladu triumf 2:0 nad čtvrtfinalistou EKL Gentem či historická výhra 7:0 nad Eupenem.

Naopak Aarhus venku nešlape, vyhrál zde jen dvě z minulých čtyř ligových utkání. Zároveň směrem dopředu příliš nefungoval, se 42 zásahy měl druhou nejhorší ofenzivu z TOP 9 tabulky dánské ligy.

S ohledem na domácí formu Brugg, jejich slušnou střeleckou formu i vzhledem ke zlé venkovní formě Aarhusu a menším zkušenostem s poháry si myslím, že belgický klub doma vyhraje.

Reklama

Oblíbené