Spojte se s námi


Fortuna liga

Brno před jarem: Zbrojovka se zajímavým útokem cílí na záchranu, může ale pomýšlet i výš

Špatné výkony v závěru podzimu dostaly Zbrojovku mimo nejlepší desítku tabulky Fortuna ligy. Hlavní ambicí pro druhou část ročníku bude záchrana, bonusem pak poskočení do prostřední skupiny před nadstavbou. S jakým kádrem půjde Brno do jara?

Publikováno

dne

Špatné výkony v závěru podzimu dostaly Zbrojovku mimo nejlepší desítku tabulky Fortuna ligy. Hlavní ambicí pro druhou část ročníku bude záchrana, bonusem pak poskočení do prostřední skupiny před nadstavbou. S jakým kádrem půjde Brno do jara?

Brankář

V bráně má pevnou pozici Martin Berkovec. Gólman se zkušenostmi ze Slavie či Bohemians šéfuje defenzivě Zbrojovky a vyvarovává se zbytečným chybám. Trenér i obránci mu věří.

Obrana

Na levém kraji se chytil Denis Granečný. Poslední roky se trápil a příliš nehrál, v Brně se ale lehce zvedl. Je to bývalý reprezentant do 21 let a potenciál určitě má. Čas od času však v obraně fatálně selže.

Ve středu obrany spolehlivě operuje talentovaný Lukáš Endl. Defenzivní hvězdě s ročníkem 2003 je teprve 19 let, přesto hraje klíčovou roli v systému Richarda Dostálka. Ne nadarmo se o něj zajímají obě pražská „S“.

Pravý bek a bratr Josefa Šurala Jakub se adaptoval na pozici stopera a odehrál zde většinu podzimu. Lajnu místo něj brousí Matěj Hrabina, jenž si nyní užívá asi nejlepší období své kariéry.

Záloha

Defenzivní část zálohy bude mít pod palcem Filip Souček. Host ze Sparty si vede dobře a nevypustí jediný souboj. Občas to však přehání s agresivitou, první kolo jarní fáze nemůže hrát kvůli žlutým kartám.

Zkušený Jiří Texl bude mít ofenzivnější instrukce, přičemž kouč Dostálek na něj nedá dopustit. Zaskočit za něj v případě horší formy může Filip Blecha, v klubu hostuje ze Slavie a umí vymyslet chytrý pas i potáhnout míč kupředu.

Nejofenzivnější úkoly čekají bezesporu Michala Ševčíka, jednoho z největších talentů Fortuna ligy. Letos se reprezentační desítka zatím prosadila osmkrát a přidala stejný počet asistencí, velký zájem o něj měla Sparta.

Útok

Dle přípravných zápasů plánuje trenér Dostálek sázet na Adama Fouska, který bude mít za úkol nahradit Jakuba Přichystala. Pravou stranu má v rukou jedna z podzimních opor a mistr s míčem u nohy Wale Musa Ali.

O devítce nemá cenu debatovat. Jakub Řezníček hodlá bojovat o cenu pro nejlepšího střelce, v lize se chlubí bilancí 11+2, v MOL Cupu přidal další dvě branky. Zabiják, který se nedejbože bude hodit do potenciálního boje o záchranu.

Ideální sestava

Berkovec
Granečný – Endl – Šural – Hrabina
Leibl – Souček – Ševčík
Fousek – Řezníček – Musa Ali

Tip na umístění: 11. místo

Zdroje: FC Zbrojovka Brno, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené