Spojte se s námi


Fotbal

Britské ministerstvo zahraničí varuje své fanoušky! Pivo na EURO 2024 bude o poznání silnější, než v Británii

V létě se britští fotbaloví fanoušci chystají na nezapomenutelnou fotbalovou pouť do Německa na nadcházejícím Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2024. Vypadá to, že je čeká jiná výzva, než jen podpora svých týmů.

Publikováno

dne

V létě se britští fotbaloví fanoušci chystají na nezapomenutelnou fotbalovou pouť do Německa na nadcházejícím Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2024. Vypadá to, že je čeká jiná výzva, než jen podpora svých týmů.

Varování Ministerstva zahraničí

Britské ministerstvo zahraničí vydalo oficiální cestovní doporučení pro fanoušky, kteří se chystají do Německa na fotbalové Euro, které se bude konat od poloviny června do poloviny července v deseti německých městech.

Zpravodajský web BBC uvádí, že se očekává, že na turnaj se vypraví stovky tisíc britských fanoušků. Oficiální varování od britské vlády totiž uvádí, že německé pivo může být silnější, než to, na které jsou doma zvyklí, a že by přílišné množství mohlo vést k vyloučení z fotbalových zápasů.

Síla německého piva

Hlavním bodem tohoto varování je informace o síle německého piva. Podle ministerstva zahraničí je obsah alkoholu v britských pivech průměrně 4,4 procenta. Oproti tomu německé pivo má obvykle obsah alkoholu v rozmezí 4,7 až 5,4 procenta. Tato drobná, ale zřetelná, odlišnost může mít vliv na fanoušky, kteří nejsou zvyklí na takovou koncentraci alkoholu.

Paul Goodwin, spoluzakladatel Asociace skotských fotbalových fanoušků, reagoval na toto varování s jistou dávkou skepticismu. „Je samozřejmě mnoho věcí, před kterými je třeba skotské fanoušky varovat, ale opravdu si nemyslíme, že tohle je jedna z nich,“ uvedl pro BBC.

Obavy z ostudy

Je to ponaučení pro fanoušky, aby si uvědomili, že místní zvyklosti a normy se mohou lišit od těch, na které jsou zvyklí doma. Přílišné nadšení a konzumace alkoholu mohou vést k nepříjemným situacím, včetně možnosti nevstupu na stadion kvůli opilosti.

Ačkoli se varování může zdát jako legrace, je důležité si uvědomit, že alkohol může ovlivnit chování a rozhodování. Proto se fanoušci musí chovat zodpovědně a dodržovat místní zákony, aby si všichni mohli užít fotbalovou atmosféru bez komplikací.

S nadcházejícím Mistrovstvím Evropy ve fotbale 2024 je dle ministerstva nezbytné, aby fanoušci přijali tato varování vážně a přizpůsobili své chování prostředí, do kterého se vypraví.

Poučení je jasné. Užijte si pivo, ale s mírou a s ohledem na místní normy a zákony, aby byla zaručena bezproblémová a bezpečná atmosféra pro všechny fanoušky a účastníky.

Zdroj: BBC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.