Spojte se s námi


Fotbal

Brighton ovládl M23 derby, Crystal Palace přejel 4:1

Brighton zvládl utkání 24. kola Premier League a na debakl 0:4 od Lutonu zareagoval podobnou kanonádou. V M23 derby porazil Crystal Palace 4:1, přičemž rozhodnuto bylo po 40 minutách. Seagulls poskočili na sedmé místo tabulky.

Publikováno

dne

Brighton zvládl utkání 24. kola Premier League a na debakl 0:4 od Lutonu zareagoval podobnou kanonádou. V M23 derby porazil Crystal Palace 4:1, přičemž rozhodnuto bylo po 40 minutách. Seagulls poskočili na sedmé místo tabulky.

Brighton dal zapomenout na debakl od Lutonu a hned ve třetí minutě šel do vedení, hlavou po rohu udeřil Lewis Dunk.

Na druhé straně zkoušel štěstí Jeffrey Schlupp, domácí gólman měl ale snadnou práci a zasáhl. Ve 24. minutě zlobil domácí Facundo Buonanotte, na Deana Hendersona tentokrát nevyzrál. Na straně hostí pak musel střídat zraněný kapitán Marc Guéhi.

A ve 33. minutě neorganizovaná obrana Eagles inkasovala podruhé, na zadní tyči hlavičkoval sám Jack Hinshelwood. A rovnou z rozehrávky inkasovali hosté znovu, z hranice vápna mířil k levé tyči další mladík – Argentinec Buonanotte.

Na straně hostí se snažil snad jen Schlupp, i jeho další koncovka ale skončila pouze uprostřed branky. Když neuspěl ani defenzivní záložník Crystal Palace Jefferson Lerma, šli Eagles do kabin za ztráty tří gólů.

Extrémně výrazná byla absence ofenzivních hráčů Eberechi Ezeho s Michaelem Olisem. Druhý zmíněný nastoupil hned po výměně stran, ale okamžitý vliv to nemělo. Nebezpečnější byl spíše Brighton, přestože nepotřeboval útočit.

Olise navíc v 56. minutě šel opět ze hry kvůli zranění. Eagles se přesto nevzdali a zásluhou krajana Jean-Philippa Matty snížili. Francouzský zabiják udeřil hlavou a snížil na 1:3.

Aktivita Crystal Palace ale nevedla k reálnému nebezpečí, naopak na druhé straně utnul naděje hostí Joao Pedro. Brighton již následně utkání zkušeně dohrával, soupeře do ničeho nepustil a zaknihoval vítězství 4:1.

V tabulce jsou Seagulls již na sedmé pozici, naopak náskok Crystal Palace na pásmo sestupu je pouze pětibodový.

Zdroj: Canal+ Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.