Spojte se s námi


Fotbal

Brazilský supertalent má skvělá čísla. Na Ronalda je však i s Neymarem krátký

17. listopadu 2023 bude dost možná v budoucnosti ještě velmi často zmiňován v souvislosti se supertalentem Endrickem, od něhož se očekává, že v blízké době dovede národní tým Brazílie zpět na světový trůn.

Publikováno

dne

17. listopadu 2023 bude dost možná v budoucnosti ještě velmi často zmiňován v souvislosti se supertalentem Endrickem, od něhož se očekává, že v blízké době dovede národní tým Brazílie zpět na světový trůn. Ve srovnání s jeho předchůdci ovšem má stále co dohánět, především pak ve srovnání s Ronaldem, k němuž je přirovnáván.

Endrick

Brazilského útočníka si již pojistil Real Madrid, který se za něj nebál utratit přes 37 milionů eur. Aktuálně však Endrick válí v dresu Palmeiras, za nějž už v 56 zápasech nastřílel 15 gólů a k nim přidal i 2 asistence.

V pátek se navíc stal čtvrtým nejmladším debutantem v národním týmu Brazílie. Před ním už jsou pouze takový velikáni jako Pelé, Edu a Coutinho.

Všichni brazilští fanoušci tak doufají, že brzy Endrick začne střílet i branky a vydrží mu to ještě řadu let. Předpoklady pro to má, ovšem ve srovnání s jeho předchůdci zatím není tak výjimečným.

Neymar

Neymar byl v mládí bezpochyby ještě větší terno v Jižní Americe. Ve svých prvních 56 soutěžních zápasech nastřílel 21 gólů a k tomu přidal i 12 asistencí.

Velmi dobře se navíc uvedl i ve své úvodní sezoně v Barceloně, kdy ve 41 zápasech vstřelil 15 gólů a na stejný počet branek i nahrál svým spoluhráčům. V létě 2017 ho ovšem přetáhlo Kataláncům PSG a započal jeho strmý pád.

Upřednostnění peněz před kariérou byla s největší pravděpodobností pro sport tragédie, která je bohužel vidět čím dál častěji. Aktuálně především s odchody do Saudi Pro League.

Ronaldo

Ani jeden z této dvojice ovšem nesahá Ronaldovi, jenž v Brazílii nastupoval před odchodem do Evropy za Cruzeiro, ani po kotníky. Nazario nastřílel ve svých úvodních 56 soutěžních zápasů neskutečných 52 gólů a k tomu přidal 8 asistencí.

Ronaldo byl zabiják s velkým Z a pro Brazilce navíc vybojoval dvakrát prvenství na mistrovství světa (1994 a 2002). Samozřejmě měl ale výhodu v tom, že v té době běhala po fotbalových trávnicích řada dalších legendárních krajanů.

Brazilský Ronaldo byl výjimečným útočníkem. Pro Endricka musí být velká čest, že je přirovnáván právě k němu. Zároveň je to ale velká výzva, aby to potvrdil i na hřišti. Zatím totiž za svou modlou zaostává.

Zdroj: Twitter, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.