Spojte se s námi

Fotbal

Brahim Diaz stále v Realu Madrid nedostává prostor na hřišti! Fanoušci trenéra nechápou

Španělský ofenzivní křídelník se v létě po dvouročním hostování v AC Milán vrátil do Realu Madrid. Hlavně poté co odešel Marco Asensio,, to vypadalo, že by mohl dostávat spoustu herních příležitostí, Carlo Ancelotti však zvolil jiné rozestavení a Brahim se přes Juda Bellinghama na pozici pod hrotem nedostává.

Publikováno

dne

Španělský ofenzivní křídelník se v létě po dvouročním hostování v AC Milán vrátil do Realu Madrid. Hlavně poté co odešel Marco Asensio,, to vypadalo, že by mohl dostávat spoustu herních příležitostí, Carlo Ancelotti však zvolil jiné rozestavení a Brahim se přes Juda Bellinghama na pozici pod hrotem nedostává.

V lednu roku 2019 přišel do Realu Madrid z Manchesteru City za 17 milionů eur. Za sebou měl už několik startů za tým z Manchesteru, dokonce se mu podařilo vstřelit i 2 góly. V nepříliš povedené druhé polovině sezony od Bílého baletu dostával Brahim příležitosti především až v závěru sezony, kdy už o nic nešlo.

V další sezoně ofenzivní záložník nedostával skoro žádné příležitosti, se vším všudy za celou sezonu odehrál pouhopouhých 202 minut. Na dvacetiletého hráče, který v tu dobu potřeboval hrát co nejvíce, to bylo hrozně málo. Podařilo se mu i z takto málo minut vytížit jeden gól v Copa del Rey proti Unionistas CF. Vysvobodit Španěla v létě 2020 přišel AC Milán.

V AC Milán odehrál daleko více minut než v předešlé sezoně za Real Madrid, přesně jak se očekávalo. Připsal si 7 gólů a 3 asistence, mimo jiné se dokázal prosadit proti Juventusu, v tu dobu jasně kralujícímu Serii A. Krom toho, že pravidelně hrál, i když občas šel pouze ze střídačky, tak hrál na své upřednostňované pozici, tedy na pozici ofenzivního záložníka.

V létě 2021 se vrátil opět do Realu Madrid, kde však hned v předsezónní přípravě zjistil, že by šancí dostával jen sporadicky a rozhodl se využít nabídku AC Milán na dvouroční hostování, které by mu mělo ještě více fotbalově vyspět. Za 2 roky pravidelného hraní se hráč dokáže neuvěřitelně zvednout.

Milánskému velkoklubu se navíc v předešlé sezoně podařilo uhrát umístění zaručující základní skupinu Ligy mistrů. Bohužel v této soutěži se jim podařilo uhrát jen 4 body a skončili na posledním místě. Brahim byl pravidelným členem základní sestavy v celé sezoně, bez mála odehrál 2 500 minut, tudíž více než v sezoně předešlé.

Sezonu 2022/23 zahajoval téměř s pozicí hvězdy týmu. V celé sezoně si tak připsal 7 gólů a 7 asistencí, asi by fanoušci očekávali více, ale jelikož jejich tým po několika spoustě let vyhrál domácí Serii A, tak jim to bylo jedno. Brahim se rozhodl, že se vrátí do domovského Realu a bude bojovat o svou pozici na hřišti.

Bohužel pro něj Carlo Ancelloti změnil systém a přešel na dva hrotové útočníky s diamantem uprostřed zálohy. Nejvíce ofenzivní post v záloze střeží Jude Bellingham, který momentálně hraje ve skvělé formě.

Každopádně Brahim nastupuje pouze jen sporadicky. V LaLize odehrál pouhých 16 minut za 3 zápasy, když už to vypadalo, že by proti Unionu Berlín mohl dostat větší minutáž, odehrál pouze 9 minut.

Když Španěl nastoupí, hraje velmi dobře, dovolí si v soubojích jeden na jednoho, umí vytvořit šanci spoluhráčům, technicky je na tom také velmi dobře.

Fanoušci už tak pomalu začínají volat po jeho větším vytížení, kdyby dnes večer nastoupil do madridského derby v základní sestavě, tak by to bylo z říše zázraků, ale v nabitém kalendáři Bílého baletu by pro něj určitě Carlo Ancelotti měl najít lepší pozici v týmu než na střídačce.

Zdroj: Real Madrid, AC Milan

Reklama

Oblíbené