Spojte se s námi


Bundesliga

Borussia Mönchengladbach po skvělém 2. poločase porazila Wolfsburg, zahráli si i Čvančara s Černým

Zápas Wolfsburg vs Mönchengladbach byl jedním z těch, které ukazují, že držení míče na kopačkách nemusí mít žádnou vypovídající hodnotu. První poločas zvládli lépe domácí, ovšem po změně stran hosté drželi daleko méně míč, ale nastříleli více branek.

Publikováno

dne

Zápas Wolfsburg vs Mönchengladbach byl jedním z těch, které ukazují, že držení míče na kopačkách nemusí mít žádnou vypovídající hodnotu. První poločas zvládli lépe domácí, ovšem po změně stran hosté drželi daleko méně míč, ale nastříleli více branek.

Průběh 1. poločasu

Hned ve 3. minutě se do zajímavé příležitosti dostal hostující Honorat. Prudkou ránu do středu branky však téměř v klidu zlikvidoval Pervan. O pár minut později Volkswagen Arena ožila. Po rychlém přechodu do útoku se k centru z pravé strany dostal Tomas a zcela nehlídaný Baku na hranici velkého vápna nekompromisně poslal domácí do vedení.

První poločas mimo zmíněné akce žádné velké příležitosti ani na jedné straně nepřinesl. Jediným zajímavým okamžikem bylo udělení žluté karty domácím Wimmerovi a Dankertovi. Míč na kopačkách drželi spíše domácí.

Borussia vyučila Wolfsburg v produktivitě

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté. V 52. minutě napřáhl k dalekonosné ráně Itakura a po teči jednoho z domácích obránců bylo srovnáno. O pár minut později dokonce hosté skóre otočili. Přečíslení 3 na 2 vyřešil skvělou nahrávkou Honorat na Ngoumoua, který poslal míč do protipohybu domácího brankáře.

Další minuty se nesly v režii domácího týmu. Držení míče ve druhém dějství bylo 64:36 % ve prospěch domácího týmu. Poctivá obrana hostů však nepustila Wolfsburg k žádné velké příležitosti. Ačkoliv domácí vyprodukovali 7 střel za 45 minut, tak pouze 2 letěly na bránu.

Definitivní tečka za zápasem přišla ve 88. minutě. Tomáš Čvančara, který byl na hřišti tou dobou nějakých 6 minut, nacentroval balon od brankové čáry na hranici vápna, domácí stoper promáchl a Reitz měl dostatek času na zamíření k tyči.

Václav Černý podobně jako Tomáš Čvančara naskočil zápasu jako střídající hráč. Na rozdíl od svého reprezentačního kolegy však odehrál o 10 minut více. Bohužel především Černý má velmi malé herní vytížení v posledních měsících. U Čvančary je menší počet minut odpovídající dlouhé pauze kvůli zranění kotníku.

Mönchengladbach díky výhře poskočil na 11. místo Bundesligy. Naopak domácí Wolfsburg se nadále topí na 14. příčce. Navíc díky výhře Mohuče má tým z Volkswagen Areny pouze 5bodový náskok na místo zaručují baráž o udržení.

Zdroj: Bundesliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.