Spojte se s námi


Bundesliga

Borussia Dortmund je bez trenéra! Edin Terzič končí na vlastní žádost

Velké překvapení v Německu. Edin Terzič, zřejmě nejúspěšnější kouč BVB od éry Jürgena Kloppa, opustí Borussii Dortmund. Klub to oznámil na svých sociálních sítích i vlastním webu. Přiložil i prohlášení.

Publikováno

dne

Velké překvapení v Německu. Edin Terzič, zřejmě nejúspěšnější kouč BVB od éry Jürgena Kloppa, opustí Borussii Dortmund. Klub to oznámil na svých sociálních sítích i vlastním webu. Přiložil i prohlášení.

Borussia Dortmund a trenér Edin Terzič se vzájemně dohodli na předčasném ukončení spolupráce a rozhodli se jít každý svou cestou. Toto nečekané rozhodnutí bylo oznámeno pouhých několik dní poté, co německý klub bojoval ve finále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

„Trenér Terzič vyjádřil přání okamžitě ukončit svou smlouvu s BVB. Po důkladné společné diskuzi vedení klubu souhlasilo a jeho žádosti vyhovělo,“ vysvětlil Dortmund ve svém oficiálním prohlášení.

Tento krok vyvolal mnoho otázek a spekulací ohledně budoucnosti jak klubu, tak samotného trenéra Terziče, který měl u fanoušků velkou podporu.

Navzdory nedávným úspěchům a dosažení finále prestižní evropské soutěže se obě strany rozhodly, že je nejlepší vydat se oddělenými cestami. Tento vývoj situace přichází v době, kdy se očekávalo, že Dortmund bude stavět na úspěchu z posledních týdnů a měsíců.

Fanoušci a odborníci se nyní spekulují, jaký bude další krok pro Terziče a jaké plány má Dortmund pro nadcházející sezónu.

A jaký je vůbec důvod tohoto rozchodu? V posledních dnech se médii šířila informace, že legendární obránce Mats Hummels, kterému končí v létě smlouva, odmítá v klubu pokračovat v případě, že jej dále povede Terzič.

Hummels dlouhodobě kritizoval zejména herní projev BVB pod vedením Terziče. Trenér totiž často spoléhal na defenzivní strategie, což dle obráncova názoru není něco, co by mělo být v DNA Borussie Dortmund.

Zdroj: Borussia Dortmund

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.