Reklama

Bořil zažil šampionát hrůzy, od českých fanoušků to pořádně schytal

V posledních letech udělal velký pokrok, vypracoval se na nejlepšího levého beka Fortuna ligy, přestože je to pravák. Mistrovství Evropy mu ale zrovna moc nevyšlo, byl u půlky inkasovaných gólů a ani dopředu to nebyl ten Bořil, kterého známe. Zvláště ve čtvrtfinálovém utkání s Dánskem.

Už jen samotné nasazení Jana Bořila proti Dánsku bylo poměrně nečekané. Pavel Kadeřábek proti Nizozemcům obstál na výbornou, zatímco obránce Slavie se v dosavadním průběhu turnaje trápil.

Na Bořilovi bylo od začátku utkání vidět, že není stoprocentně připraven. Byl u druhého gólu, když nezabránil Kasperu Dolbergovi ve skórování. Ano, jen těžko s tím mohl něco dělat, na druhou stranu to nebylo poprvé, co nestíhal.

Chvíli předtím se díky jeho “lajdáctví” dostal do gólové šance Mikkel Damsgaard a jen díky Tomáši Vaclíkovi z toho nebyl další gól. Bořil tahal nohy a bylo znát, že za sebou má náročnou sezónu v dresu Slavie.

Na turnaji jsme viděli jen minimum z jeho kvalit, především směrem dopředu se od něj čekalo o dost více. Byl u dvou ze čtyř inkasovaných branek českého výběru (již zmíněný gól Dolberga a trefa Raheema Sterlinga).

Z výkonu Bořila byli čeští příznivci hodně nešťastní. Již po zveřejnění sestavy si ztěžovali a po konci zápasu mu to dali “sežrat”.

Fanoušek Tomáš na Facebooku napsal následující. „Tři gólovky připravil, jeden gól zařídil a sebe zesměšnil. Bejt Kadeřábkem, tak jim tam zahodim dres a jdu na pivo.”

Souhlasily s ním desítky uživatelů, někteří fandové ho dokonce prosili o konec reprezentační kariéry.

Opět tak došlo na slova Jindřicha Trpišovského, jenž před turnajem varoval, že právě Bořil toho odehrál nejvíce a příliš velkou minutáž by nemusel ustát.

Zdroj: Facebook

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Šilhavý je naprostý blb a může za naše vyřazení. Proč hrál Bořil místo Kadeřábka ví jen on a Bořilův agent, s jeho zákeřným fotbalem stejně není prodejný. Šilhavý nemá rád mladé a nové hráče v repre a pokud je za výkony musí nominovat,tak je nestaví- viz Hložek a Zima. Právě zápas s Dány ukázal,proč chybí Dočkal (že bude pro určité části zápasů chybět mě potvrdili i skalní fandové Slavie) Takhle nikdo nebyl schopen dát Schickovi průnikovou přihrávku za obranu

  • Přesně tak, to ještě víc zvedá výkon Schicka, že i bez kreativního středopolaře je jedních z nejlepších střelců ME, přestože ostatní střelci měli/mají ten luxus servisu středové řady.

   • Husy jsme spolu nepásli, takže synky hledej někde jinde – už teď je lituji. Spíš bych chtěl slyšet nějaký argument a nikoli urážky. Ty umí napsat každě trotl.

  • Když to tady čtu tak měl Trenér Šilhavý mít asi 20 poradců od vás narozdíl od vás aspoň hrál fotbal a né čumět u piva a kibicovat , já jsem taky nebyl nadšený zrovna jeho rozhodnutím ale držím hubu !!!!!

 2. To není jenom Bořilem. Češi hráli fotbal jen jednou, proti Holanďanům, jinak se hrála obvyklá česká kopaná, což je úplně jiný sport. Bojovnost, pracovitost se jim upřít nedá, ale jsou to prostě dřeváci. Netechničtí, nefotbaloví. A no to jací jsou to dřeváci, došli docela daleko a ostudu neudělali. Máme na to, na co máme. Průměr no, v každém ohledu.

  • Je to jenom Bořilem. Boril mohl za ztraty a goly a ano, mohli hrát jiní lepší hráči na jiných postech, ale Bořil byla chyba, která nás stala semifinále

   • Taky dobrý vtip.
    Asi jako myslet si, že s Kadeřábkem už bychom se chystali na Anglii…

    Bořil ideálně na šibenici (když nám přitom vybagovali pravou stranu), ale Kalas chválen… Přitom skórující Sterling byl jeho hráč, který se od něj odpoutal, aniž by si toho všiml (Bořil šel se svým Sakou) a první Dánský gól, tak toho frajera měl před standardkou mít také Kalas…
    Že po chybách stoperů Vaclík chytil další 4 góly, na to se při tom hejtování Bořila taky zapomnělo? 🤔

    Že je to jenom Bořilem, to bude buď selektivní slepota, nebo jen rudý srdíčko/palice. 🤷‍♂️

 3. Invence chyběla od prvního zápasu.Vlastně chybí roky.Postoupili jsme ze skupiny jen shodou okolností a štěstí.Výsledky nakonec uhráli ale hra katastrofa, krom Holandska a to taky proto, že hrali přesilovku.Darida umí jen běhat a nahrát balon 3M do strany.Tím jeho kreativita končí.Za mě Barák jednoznačně náš nejlepší hráč.
  Zima nebyl potřeba aby nastoupil.Stopeři to odehráli celkem v pohodě.Hložek, když nastoupil tak nic, takže jestli by pomohl proti Dánsku je otázka.Já myslím že ne.
  Nemáme kvalitu a štěstí při nás stát pořád nemohlo.nebo matematicky to bylo nepravděpodobné.
  Jedinou chybu Šilhavého vidím v tom, že stavěl od začátku Daridu, Jankta.Tomu se ME opravdu nepovedlo a Bořil samozřejmě.
  Odjíždíme se vztyčenou hlavou, ale jen výsledkově.Herně katastrofa.
  Mohlo to dopadnout vše mnohem hůř.Poděkovat za bojovnost, ale chválit je teda rozhodně ne.

 4. Kdyby Bořil nastoupil už proti Nizozemsku, tak jsme tady dnes žádný zápas s Dány ani řešit nemuseli. Díky, Šilhoune, za jeho nasazení 🙁
  Jen vynikající výkony jednotlivců (Vaclík, Kalas, Schick, Barák) nás dostaly ze skupiny i přes katastrofické výkony jiných (Bořil, Darida, Jankto, Ševčík).

 5. Jako Slávista také uznávám, že Bořil nebyla dobrá volba. Ani ve Slavii se mi poslední sezonu už nezamlouval. Doba kdy s Coufalem tvořili skvělé duo beků odešla spolu s Coufalem. Bořil měl velké ambice a sebedůvěru hrát také špičkovou soutěž jako Coufal, ale celé mé slávistické okolí se, při jeho letošních výkonech v EL, k jeho ambicím jen tolerantně usmívalo a vědělo, že Bóřu nám zřejmě WHU ponechá v kádru. Je to velký srdcař, hecař a kapitán. Bohužel je už za zenitem a myslím, že na repre už nemá. Taky ve Slavii bychom už měli hledat kvalitnějšího levého beka, který ho časem dobře nahradí. Snad nabije baterky a alespoň v lize se přiblíží dřívějším výkonům…

  • jako slávista ač nerad souhlasím, že se bořilovi euro moc nepovedlo, ani sezona ve slavii nebyla
   bůhvíjaká.. výsledkově dosáhla repre asi maximum, pod šilhavým se některé zápasy velmi povedly.
   náš fotbal se doufejme dostává na solidní evropskou úroveň abychom byli schopni hrát vyrovnané
   zápasy se špičkou,i když v přípravném zápase s itálií byl rozdíl v kvalitě obrovský!!!
   ME potvrzuje , že současný fotbal stojí na rychlosti, pohybu, dynamice. trener šilhavý využíval
   hráče, kteří tyto atributy naplňují a vysloužil si neoprávněnou kritiku, nevzal dočkala, nestavěl
   hložka… věřím, že se zdravým provodem a nepotrestaným kudelou by ta repre byla ještě lepší.

  • A mohu se zeptat, co si jako Slávista představujete? 😲
   Od začatku sezony je to náš základní stavební kámen. Měl 3+3 snad po deseti kolech, to mu ještě dva fíky sebrali, protože “je někdo tečoval”. Piloval lajnu jako vždycky, součást nejlepší obrany, napište mi tři góly za celou sezónu, které jdou vyloženě za ním. 🤷‍♂️ Hořel jen v zápasech, kde hořela obrana komplet (Leverkusen, Arsenal).

   Ubránil Leicester, Rangers, nemluvě o tom rohlíku béčkem na gólovou hlavu Olayinky. Sezonu měl parádní, stejně tak i jeho stabilní a kvalitní výkony nás dostali na EURO a do LN skupiny “A”. Tohle, co jste tu zcela bez nějakého argumentačního podložení napsal, je čistě subjektivní dojem, který tu většinou píšou sparťani, kteří ho nesnášejí (Bořil je totiž tak průměrnej, že si přes něj rudý za 3 zápasy ani neštrejchli 😎🤷‍♂️), takže u Slávisty jsem fakt v šoku.

   Odehrál toho tolik, že jeho prázdná nádrž je důsledek super sezóny Slavie a vytížením od Trpišáka. A ten, kdyby tam měl adekvátní náhradu, tak ji tam dá. Ale nemá. 😉 Odsral to nároďák, kde už očividně šťávu neměl. Ale co má dělat? Staví se do sestavy sám? Má před sebou repre vrchol kariéry, tak měl říct, že je unavenej? (Mimochodem Kadeřábek naběhal proti NED o víc jak kilometr méně, než měl zatavený Bóřa průměr ze 4 EURO zápasů).

   Jankto, natož Hložek mu taky vůbec nepomáhali a nemohl tak hrát to, co mu systém ve Slavii umožňuje.
   Kadeř měl od pilky Ševčíka úplně jiný servis. Dozadu, o druhé straně, kde Maso vykryl Cufovy výlety se ani netřeba bavit. 🤷‍♂️

   Suma sumárum kritika je fakt přehnaná. Natož, že už ve Slavii to nebylo ono. 😲

   Snad dostane 3 týdny volno, kluci se dostanou do LM/EL a pak nastoupí pilka Bořil tak, jak ho známe.

 6. Pokud jsem dobře viděl,tak žádný roh v osudné páté minutě neměl být.Pomezní stál přímo u toho a udělal z toho roh naprosto cíleně.Každý kdo hrál fotbal,tak vý že právě tyhle zdánlivé maličkosti rozhodnou zápas.Obhajování tohoto momentu vysvětlováním,že času bylo dost nebo měli lépe hrát atd.je sice pravda,ale při kvalitě soupeře se stav utkání těžko otáčí což se potvrdilo.Česká malost až podlézavost mě prostě vadí.Trenér se k rozhodčím nevyjádří konkrétně mimo roh jasné zremplování Krmenčíka z toho plynoucí golová standartka a nic.Již to že nás píská Holanďan je na stížnost před utkáním. Češi měli protestovat nesouhlasit s tím.Rozhodčích je jako máku a náhodou nás píská borec ze země,kterou jsme poslali na vlak.Půlka hráčů potlučena ,jak při vesnické rvačce a soupeř v pohodě ragby místo fotbalu.Nikdo mi to nevymluví taková je pravda až si udělá Šilhavý podrobný rozbor u videa,tak mi dá za pravdu.

  • Nedá, ten blb to nepozná, on je nejslabší článek repre, být tam jiný trenér tak hrál Kadeřábek a tohle jsme neřešili

  • Že neměl být roh je obecně zmiňovaný OMYL. Ten roh byl absolutně v pořádku, protože míč ještě trefil Čelůstkovu ruku! Dokazuje to zveřejněné video, ale to bychom se neměli na co vymlouvat…

 7. 2. gol jde na vrub Bořilla…. Kadeřábek by byl vzadu nejen jistější, ale ještě by podpoříl lépe ofenzívu..

  • Taky jsem myslel, že bude hrát Kadeř, protože Bořil je prostě uvařenej, ale ta věčná glorifikace Kadeřábka je opravdu úsměvná.
   Proti Holandsku měl (Kadeřábkem prý totálně vymazaný) Dumfries 2 gólovky, někdy v 5. minutě si ho blbě přebral (jako poslední to měl vidět a koordinovat) a pak tam z něj ve vápně udělal DD kuželku. Tohle udělat Bořil, tak už na Ruiku vzniká další hanobící článek. 🤷‍♂️
   Dopředu proti Holandsku udělal Kadeřábek přesně to, že zahodil 100% šanci a pak na místa, kde je Bořil každý zápas 10x a odkud 5x nacentruje, tak ze vzdálenosti 20m leda koukal.

   Myslet si, že nasazením Kadeře už se chystáme na semifinále, ha ha ha. 🙃
   Btw: ten chvalený Kalas, taky dobrý vtip. Skórující Sterling byl jeho hráč, který se od něj odpoutal, aniž by si toho všiml (Bořil šel se svým Sakou) a první Dánský gól, tak toho frajera měl před standardkou mít také Kalas…
   Že po chybách stoperů Vaclík chytil další 4 góly, na to se při tom hejtování Bořila taky zapomnělo? 🤔

   No nic.

 8. 1 výhra ze 3 zápasů ve skupině. Neschopa Bořil konečně dostane červenou a na jeho místo může nastoupit velezkušený, rychlý a schopný Kadeřábek, který dokáže, proč má být suveréně v základu a ten usatej blb zam dá stejně pomalýho nefotbalovyho Bořila. To je na výměnu trenéra

 9. Mrdka no. Chcipal slavista. Jen slavisty taha Silhavy a tady to ma.
  Koste hralo picu. Nic nepredvedl jen nas zajebal.
  Vyhodit z narodaku a uz nikdy nenominovat.
  To same Soucek. My mame hvezdu z WHU, a v narodaku popdrumer. Zadna poradna prihravka, nic. Protoze kdyz nema vedle sebe hrace z klubu, tak nema vlastni napad. Skoda no, mohli sme se tam dostat ale to by jsme nesmeli mkt mrdky lenive na place, ktere nestihaji behat.

 10. Kdyby to byli fotbalisti, ne nemehla, nevymlouvají se na jeden nešťastný gól. Španělsko si dalo úplně neuvěřitelně stupidního vlastňáka a i tak Chorvaty nakonec semlelo. Jenže srovnávat Čechy a Španěly prostě nelze. To je rozdíl několika galaxií. A to Španělé někdy hrají k uzoufání, to vůbec nepopírám, jenže s balonem tu umějí jako nikdo. Jsou techničtí, šikovní, tvořiví, fotbaloví. A to se bohužel o Češích opravdu říct nedá. Češi jsou upracovaná udřená nešikovná kopyta, je mi fakt líto.

 11. Nejtrapnejsi byla ta nominace rozhodcich , teda hned po celem systemu turnaje, klidne je to mohlo rozhodit , holandsko je navic soused danska, uefu zas vede rus a rus dnes NEMA rad cecha a funguje I na prikaz Brita .. je to cele politicky motivovane I to ze buznam nerozsvitili stadion pro jednou kdyz je jich ve fotbale urcite taky dost je vlastne politicky motivovany zakaz to je mi sice jedno ale proste je to hnus fialovy svoboda a fairplay se vytraci to vidi kazdy a neni to nahoda neverte pohadkam,

  a trener to taky docela posral byt Spartan taky si to beru trochu osobne
  Budem asi muset vsichni sledovat fotbal v nemecku tam taky nemaji radi celou tu chobotnici Anglicanum tu vyhru vubec nepreju nezaslouzi ji , prilis pozde uz je, meli to dokazal v normalni done , Italove jsou zas simulanti a Spanele me nudili vzdy takze bye euro … Unless miracle happen

  • Kdybyste zapojil mozek, zjistíte, že třicátníci, kteří pro Slavii odvedli maximum, chodí s požehnáním a zadarmo do tepla (Škoda, Hušby). Takže řeči o agentech a prodejní ceně, dobrá sci-fi… 🤷‍♂️🤦‍♂️

 12. Trpišovský to věděl, že Bořil hraje hovno, proto mu dělal alibi ještě před EUREM. Takových přecenovaných slávistu je v repre víc, ted jsme na dojeli. polovina inkasovaných golu jde na vrub tomu nekopovi Bořilovi, kdyby hrál proti Nizozemsku tak už jsme doma týden.

  • Polovina gólů jde na vrub chválenému Kalasovi (skórující Sterling byl jeho hráč, který se od něj odpoutal, aniž by si toho všiml (Bořil šel se svým Sakou) a první Dánský gól, tak toho frajera měl před standardkou mít také Kalas…) 🤷‍♂️

   Že po chybách stoperů Vaclík chytil další 4 góly, na to se při tom hejtování Bořila taky zapomnělo? 🤔

   Bořil byl špatný a kritiku si zaslouží, ale věcnou, ne vylhanou. Protože víc gólů než po chybách Bořila padlo i z prostoru Coufala. 😉

 13. Tak první gol Dánů zařídil Čelůstka. Protože situaci kdy potom byl rohový kop mohl řešit přes brankáře. U druhého golu propadla zase pravá strana a stopeři. Všechno bych nesváděl na Bořila i ,když neměl takovou formu jako ve Slavii. A jak víte ,že by Kadeřábek proti Dánům třeba nevybouchl? Po bitvě je každej generál co?

  • Díky, čumím, že tu píše i někdo s oběma očima a rozumem.👍 Ale to tady asi nikomu nevysvětlíme… 😔

 14. No, nenávistných komentářů je tady hodně. Ano, naši nejsou tak techničtí (kromě Baráka a Schicka), takže to ubojují důrazem, presinkem, bojovností a atletickým pojetím. My ale aktuálně nemáme běhavé (kam se fotbal postupně ubírá) a zároveň technické fotbalisty. Tak co chcete ? Za mě prostě nominace toho nej, co je k dispozici. Tvořivost, jíž jsme udivovali svět v minulosti je ta tam, teď udivujeme fyzickou připraveností. Týmovost byla doménou čechů vždy, na rozdíl od super týmů se superhvězdami. Já našim nemůžu nic vytknout. Na víc to není a tam, kam se dostali, můžeme považovat za překvapivý úspěch….podotýkám zasloužený úspěch. Díky kluci.

  • co chceme, aby trenér po vyhraném zápase neměnil Kadeřábka za Bořila, třeba…. chápeme???

   • Ale že po vítězném zápase vyměnil Holeše za Krále je v pohodě, že jo. Další generál po válce. Co teď, zpět na epidemiologa?

 15. Prokaučovaný zápas, navíc s nepříznivými UEFolnostmi. Co na to říct víc. Jediné pozitivum je, že případný lepší trenér má nyní možnost vidět, koho příště brát.

 16. Bořil jednoznačně špatný, utavenej. Neviděl to pouze Šilhavý. Krmenčík, neštěstí, nevím proč stál Hložek, ale hlavně proč nezkusil Pekhardta.

  • Hložek stál pro to, protože když střídal, ani nezpotil dres. 🤷‍♂️
   To co tam předvedl za 10 minut proti Nizozemsku, za to by ho tam trenér příště neposlal ani trenér v divizi.
   Jdeš na hřiště na 10 minut a místo, aby si tam umřel pro tým, ztratíš 2 balony, o presingu si necháš jen vyprávět a pak se necháš předskočit a ani se s tím frajerem ve sprintu nevrátíš? 😲
   Sadílek tam za 5 minut udělal násobně více práce.

   Člověk by řekl, že tím, co tam Hložek předváděl, jak nezúčastněný byl, snad i rudým došlo, že jejich hlasité volání po Hložkovi v základu byla blbost. A ono ne, někteří to tu dokonce dávají do rovnice s tím, že jsme nevyrovnali…🤷‍♂️🤦‍♂️

   • Kdybys hrál fotbal, tak zjistíš, že za 10 min a v takovém zápasu toho moc nepřesvědčí. Jeho čas přijde. Pak můžeme zase pokecat.

 17. z Bořila jste nejlepšího levého beka udělali vy , novináři….., dle mého názoru patří spíše k průměrným hráčům naší ligy, za mě by nejel na ME, prostě na to nemá, nemohu stále pochopit, že hrál, to se týká i Krmenčíka.

  • Tak teď budu napjatě čekat na ty lepší beky jenom z naší ligy… 😊
   Nemá na to, ale bránit frajery z Barci, Interu, Dortmundu, Chelsea, Sevilly, Leicesteru nebo Rangers má a ještě tam může fouknout gól Barceloně a postupový gól Kluži.

   Nároďák i s ním v sestavě se dostane na EURO, do LN skupiny “A” , základní stavební kámen nejlepšího českého týmu posledních let, ale tady podle experta nemá ani na to, jet na ME. 😎

   Ten seznam bude určitě perla, těším se!

 18. Trenér ŠILHAVÝ BY MĚL U NARODNÍHO MUŽSTVA SKONČIT, PROTOŽE NEVIDÍ KDO TA TO JAK JE .
  VÍTĚZNÁ SESTAVA SE NEMĚNÍ.DÁT HLOŠKA NA TRIBUNU JE NESMYSK URČITĚ BY BYL PLATNĚJŠÍ NEŽ KRMENČÍK,BOŘIL JE ŠPATNEJ

 19. Jsem žižkovák,fandím Viktorii,Slavie i Sparta nám vždy nadějné hráče brala,takže je nemusím,ale v reprezentaci by se to mělo hodnotit pouze podle výkonu na hřišti a tam byl Bořil už delší dobu zoufalej,stopera máme jen jednoho,Kalas,kreativní záložník není nikdo,časy Rosického,Nedvěda,jsou pryč,kvalitní hrot Schick,a pak nic,bojovných poctivých dříčů máme dost,Souček,Coufal,Barák,Holeš,a další nadějní mladí v lize,je pravda,že nedstávají takovou šanci jako třeba vAnglii kde klidně postaví Billinghama,a zahraje dobře.

 20. Pro Slávisty těžké období, Bořil se zesměšnil výkony na EURU, Kúdela svým chováním v EL, za které byl “doživotně” potrestán UEFOU. Oba sešívaní borci pro smích celé Evropě, Cirkus Eden pro smích nejen příznivcům VELKOCLUBU SPARTA Praha …

  • slavia má těžké období možná jen v očích/hlavě retardovaných dementů fandících rudému cirkusu,
   výborné výsledky v evropě, double v naší lize, dlouhá serie bez porážky, nevím co víc bych si mohl
   ještě přát… jsem pamětník, nezapomněl jsem časy kdy se zachraňovalo, ale současné období
   je úžasné a snad ještě pár let vydrží. HOŠI DĚKUJEM, VYDRŽTE !!!!!

 21. Výsledek předčil předvedenou hru,minimálně jsme se dostávali do vyložených šancí hráč jako je Dočkal chyběl, někteří hráči nedostali šanci jako,Sadílek Pešek ,střelec Pekhart ,obránce Zíma ,Brabec,Matějů o Hložkovi nemluvě,trenér Šilhavý se bojí alespoň malinko riskovat ,proto hrají Bořil,Jankto,Král,Krmenčík,hra až na nějakých pár minut špatná,pane Šilhavý odstupte a přenechte svůj post někomu mladšímu a hlavně progresivnímu /Pan Holoubek,trenér Svědík/

 22. Soudruh Filip je pěkný hňup. Tvoje obhajoba je směšná i trapná zároveň. Inu co čekat od Číňana.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené