Spojte se s námi

Evropská liga

Bořil proti AS Řím? Obrovské koule Trpišovského. Na hřišti ho chceš mít, říká Folprecht

Nevyšel mu v podstatě jeden moment v celé probíhající sezóně, přesto Janu Bořilovi před zápasem Slavie s AS Řím česká veřejnost nevěřila. Veterán to ale zvládl na jedničku a pomohl vymazat Romelua Lukakua.

Publikováno

dne

Nevyšel mu v podstatě jeden moment v celé probíhající sezóně, přesto Janu Bořilovi před zápasem Slavie s AS Řím česká veřejnost nevěřila. Veterán to ale zvládl na jedničku a pomohl vymazat Romelua Lukakua.

Návrat Jana Bořila do rotace Slavie byl a stále je velkým tématem. Obránce sešívaných měl rok a půl dlouhou pauzu bez prvoligového fotbalu, po rozehrání v B-týmu ale přesvědčil v přípravě a klub s ním prodloužil kontrakt.

Od startu tohoto ročníku když hrál, patřil k lepším na hřišti. Krom zbytečného vyloučení v derby a hlavně zápasu s Plzní. Doma s Viktorií Plzeň nezachytil náběh Erika Jirky, který následně skóroval a nastartoval obrat z 0:1 na 2:1.

Byla to první Bořilova chyba, přesto to kapitán Slavie na sociálních sítích schytal. Málokdo očekával, že proti AS Řím naskočí, Jindřich Trpišovský mu ale místo našel, a to dokonce překvapivě na wing-bekovi.

„Byly to podle mě obrovské koule Trpišovského, že Bořila dal po Plzni do utkání s AS Řím. Kdyby se Bořilovi zápas nepovedl, tak ho všichni sežerou. Lidi by si řekli, vždyť to viděl s Plzní, co jako čekal,“ řekl Zdeněk Folprecht v podcastu Kudy běží zajíc.

Bořil odehrál dobrý zápas. Primárně měl na tým vliv jakožto správný lídr. I díky němu vydržela sestava celých 90 minut koncentrovaná a zápas skutečně dovedla do pohodlného výsledku 2:0.

„Pro Bořila to bylo „Teď se ukaž.“ Buď je to tvůj konec ve Slavii, nebo všem zavřeš pusu a ukážeš, že na to máš. A on ti odehrál skvěle,“ pokračoval bývalý hráč Liberce či Sparty.

Na wing-beka přitom Slavia má typologicky a hlavně perspektivou kvalitnější volby. Conrad Wallem přišel v létě z norské ligy jakožto velký univerzál, Andres Dumitrescu je vyloženě levý krajní obránce.

„Jenom naturalem, i kdyby měl být o trochu horší, tak naturalem pozdvihne výkony ostatních. A a hřišti ho chceš mít,“ dodal Folprecht.

Pravdou je, že přirozený lídr je potřeba. Sešívaní jich po odchodu Tomáše Součka Petera Olayinky, Ibrahima Traorého a Ondřeje Lingra mnoho nemají, kupříkladu Tomáš Holeš na to charakterově nemá. A ve vypjatých utkáních je lídr nutný.

Zdroj: Livesport Daily

Reklama

Oblíbené