Reklama

Bojkot pokračuje. Poctivý profesionál Jan Vodháněl sedí dál na tribuně

Poctivě trénuje, plní pokyny trenéra, dodržuje profesionální smlouvu. Přesto nehraje. Šikovný záložník Bohemians Praha Jan Vodháněl se rozkmotřil se zaměstnavatelem a při ligových zápasech má volno. „Přitom by nám pomohl,“ neskrývá trenér Luděk Klusáček. „Ale vztahy jsou tak narušené, že jeho nasazení do zápasů nepřichází v úvahu,“ doznává.

Zdroj: Bohemians Praha 1905

Odchovanec Mladé Boleslavi a bývalý český reprezentant do 20let, který nabral zkušenosti na testech ve slavné Borussii Dortmund, se po příchodu z druholigové Vlašimi v roce 2018 stal tahounem Bohemians Praha, hráčem se zajímavou budoucností.

Už loni v zimě začal trochu trucovat, když zvažoval nabídku z americké MLS a chtěl jít až urputně za svým snem. Nakonec se vše podařilo urovnat. A opět patřil k nejvýraznějším hráčům mužstva. Až do letošní zimy, kdy prohlásil, že nedůvěřuje majiteli klubu, trenérovi a sám se tak posadil na tribunu.

Narušené vztahy

Přestože vedení klubu vyhovělo jeho požadavkům na vylepšenou smlouvu, nepodepsal ji a raději vysvlékl prvoligový dres.

Prohlásil, že nevěří majiteli klubu (Dariusz Jakubowicz) ani trenérovi Luďku Klusáčkovi, čím se vlastně sám vysunul ze sestavy. „Vztahy jsou tak narušené, že jeho nasazení do zápasů nepřichází v úvahu,“ doznává kouč pražského týmu.

Vodháněl však jinak profesionální smlouvu plní, není proto ze strany klubu důvod ji vypovědět. „Poctivě trénuje, připravuje se,“ potvrzuje trenér Klusáček. „Nedělá naschvály, ani já ho nijak nešikanuju,“ odhaluje vzájemný pracovní poměr.

„Snažil jsem se mu všechno vysvětlit, vyříkat si to s ním, ale on je zaseklý,“ popisuje komunikaci. „Když své postoje nepřehodnotí, a není to jen o omluvě mně, majiteli či klubu, tak změna nenastane,“ nevěří Klusáček, že si hráč uvědomí, jak by se měl zachovat.

Cestu k vylepšení vztahů nevidí ani hráč. „Nebudu se k ničemu vyjadřovat,“ vzkázal stručně. „Stejně by se nic nezměnilo,“ říká odevzdaně.

Nabídka nepřišla

Přestože má smlouvu do konce kalendářního roku, je na odchodu. „Po naší výhře na Spartě 1:0 (30. ledna) prohlásil, že už nechce za Bohemku hrát, my jeho rozhodnutí respektujeme,“ shrnuje sportovní ředitel Miroslav Držmíšek. „Když si něco najde, může odejít, my mu nebráníme,“ upřesňuje.

Na specializovaném webovém portálu Transfermarkt má čtyřiadvacetiletý záložník, jenž nedávno slavil narozeniny, cenu 350 tisíc eur (asi 910 tisíc korun), jednu z nejvyšších z kádru klokanů. Když však nebude hrát, bude klesat. „Zatím nemáme na stole žádnou nabídku,“ upozorňuje Držmíšek.

Šikovný tahový záložník se slušným nákopem tedy jen trénuje. Pod dozorem trenéra Klusáčka. „Připravuje se s námi, samozřejmě není ve speciálních taktických nácvicích na konkrétní utkání, nic však nesabotuje, snaží se,“ popisuje hráčův přístup k povinnostem.

Přeřazení do rezervního týmu nepřichází v úvahu, amatérské soutěže se nehrají a Bohemians ani klasické B mužstvo nemá. „Smlouvu dodržuje, dostává základní plat,“ potvrzuje Držmíšek. Akorát nehraje. „Neberu jeho výhrady ke klubu nijak osobně, ale aby v těchto podmínkách nastupoval, to nejde,“ opakuje Klusáček.

Zdroj: Bohemians Praha 1905

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Česká klasika chceš jít jinam za lepším?Zapomeň my jsme tvoji majitelé a my si s tebou uděláme co chceme co nás po tvé fotbalové kariéře.Novodobí otrokáři nechápu to.Pokud se hráč rozhodne odejít.tak je to mezi slušnými lidmi na dohodě.

  2. Naprosto stebou souhlasím pokud to půjde sprintem okamžité s Bohemku pryč.majitel Panenka atd nemají vůbec zájem hràt o horní příčky jen hrát do 10 místa.nechtej ani pořádně posílit snažit se hrát o.pohary.jen se divím fanouškům.že se necháváj pořád oblbovat.jinak jsem fanda Mnichovu 1860.

  3. Já jako vyhlášený fotbalový odborník bezvýhradně podporuji stanovisko “falešných” Bohemians. Uvědomte si vy všichni chytrolíni co zde stojíte za Vodhánělem, že Bohemians je normální obchodní společnost, kde je nějaká hierarchie, kterou zaměstnanec musí respektovat. No a jestli se kategoricky vymezí proti nadřízeným, O.K., ale pak si hledej zdroj příjmů někde jinde, ale po vyrovnání závazků. Je to bohužel jeden z těch, co si ” myslí”, že fotbal a prachy v něm jsou jen pro vychcánky a lá Haškovic famílie.

    • Petřík, obhájce smažek a podvodníků. Copak, Plzeň tě bez Berbra nebaví, že otravuješ i tady? A máš tam chybu, jsi vyhlášený fotbalový podvodník. Tvoje obhajování zářezů tě postavilo do ofsajdu navždy zoufalče.

  4. Vyhlášený odborníku bylo by dobré ,aby jsi si zjistil ,jak velké platy mají hráči Bohemky asi by ti spadla brada.Za ty prachy hrají skvěle a je to rodinný klub s neskutečným fanouškovským zázemím.Současný pan majitel by tam nikdy negazdoval nebít tvrdé práce nejlepších fandů v ČR.Ti se léta skládali ze svého a strpěli ponížení a různé sestupy,až se jim podařil nebývalí zázrak.Oni tu Bohémku vykřesali z likvidace oni sváděli léta tvrdé boje ne Radnici ve Vršovicích a magistrátě města Prahy.Pan Ivan Trojan s bratrem by měli natočit o tomto Vršovické zázraku film s názvem,jak jsme ulovili Kapra.Nikdo takové fandy nemá a když jsem v těch nejtěžších dobách předjížděl na dálnici kolonu asi 100 aut s lesem Bohémáckých vlajek na střechách pochopil jsem co je to srdeční záležitost.Od té doby nedám na Bohémku dopustit.Tak,že asi takhle pane fotbalový odborníku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené