Reklama

Boj o první účast na Euru? Velkolepý příjezd Gruzie na stadion, ve velkém se ale slavilo v ulicích Severní Makedonie

Fotbaloví fanoušci sice nesmí chodit na stadion, nicméně shlukování ve venkovních prostorech je těžké jim zakázat. Obzvláště v případě, kdy jejich stát bojuje o možnou první účast na mistrovství Evropy ve své historii. To ostatně prokázal zápas Gruzie se Severní Makedonií.

Zdroj: twitter.com/brfootball

Celý svět neprožívá kvůli pandemii koronaviru úplně nejkrásnější časy. O to větší povzbuzení je, když hrají fotbalová utkání reprezentační výběry. A když jde o zápas, který může změnit historii? U toho fanoušci nesmí chybět, ani když nesmí na stadion!

A přesně tak to také bylo v zápase Gruzie a Severní Makedonie. Ani jeden z těchto států se ještě nikdy nepodíval na evropský šampionát a čtvrteční vzájemný duel to měl pro jeden ze dvou reprezentačních výběrů změnit.

Gruzie měla výhodu domácího prostředí. Fanoušci, jak bylo zmíněno, sice nesměli na stadion, zato ale připravili svým favoritům krásnou uličku cestou na stadion. Zkrátka podpora, jak má být!

Nicméně tato ulička k vítězství nevedla. Zápas totiž vyhrála Severní Makedonie, za níž se prosadil legendární Goran Panděv po nahrávce Nestorovského, bývalého hráče Slovácka.

V Gruzii tedy důvod k radosti nebyl, jinak tomu ale bylo v ulicích makedonských měst. Záběry například z hlavního města Skopje dávají zapomenout na to, že by světem otřásal covid-19.

Severní Makedonie sice na Euru nebude nijakým favoritem, ostatně samotný stát je poměrně malý, když má něco málo přes 2 miliony obyvatel, nicméně zápasy s Nizozemskem, Ukrajinou či Rakouskem pro něj budou požehnáním.

Zdroj: Twitter, YouTube

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náplast na prozatím tragickou sezonu! Siniaková si poradila s Williamsovou

Kateřina Siniaková by zřejmě nejraději zapomněla na prozatímní průběh roku 2021. Vůbec se jí totiž nedařilo. Nyní se ale v Parmě postarala o pořádné překvapení!

Moraváci nesmí být za blbce, říká Jiří Šidliák, kandidát na místopředsedu za Moravu

Z fotbalové asociace FAČR před třemi lety neodešel v dobrém. Nyní cítí, že je jedinečná šance nabourat systém, který Roman Berbr budoval přes dvacet let.

Blog: Koronavirus vyškrtal na MS řadu hvězd. Šest posil z NHL dává České republice šanci na úspěch 

Už nám to klepe na dveře! Vrchol hokejové sezony (minimálně pro evropské fanoušky) je doslova za dveřmi. Letošní světový šampionát se podle očekávání odehraje za velmi prazvláštních okolností. Ostatně jako celá hokejová sezóna napříč celou planetou.