Spojte se s námi


Fotbal

Boj o Premier League, nebo slavný Celtic? Gólman Václav Hladký si užívá skvělou pozici. Co na zájem říká?

Václav Hladký prožívá dost možná životní sezonu. Dočkal se jí ve svých 33 letech. Moravský brankář sice chytá druhou anglickou ligu v dresu jejího nováčka, nicméně bojuje o postup do Premier League. Navíc si vysloužil zájem slavného velkoklubu.

Publikováno

dne

Václav Hladký prožívá dost možná životní sezonu. Dočkal se jí ve svých 33 letech. Moravský brankář sice chytá druhou anglickou ligu v dresu jejího nováčka, nicméně bojuje o postup do Premier League. Navíc si vysloužil zájem slavného velkoklubu.

Rodák z Brna píše velmi zajímavý příběh. Do naší nejvyšší soutěže se prosadil v dresu Zbrojovky, odkud se stěhoval do Liberce, kde však plnil spíše roli dvojky. Až v závěru angažmá na severu Čech si vybojoval post jedničky a spolu s tím také přestup do zahraničí.

Konkrétně odešel do skotského celku St. Mirren, v jehož dresu chytal nejvyšší skotskou ligu. Ve Skotsku si udělal skvělé jméno. Byl spojován s přestupem do Rangers, ten však nikdy nedopadl. Místo toho se po roce a půl stěhoval do anglického Salfordu.

Tam sice byl jedničkou, byla to ale čtvrtá liga. Po roce tak Václav Hladký odešel do třetí ligy do tradičního celku Ipswich Town, kde se setkal s krajanem Tomášem Holým. Bohužel přestup znamenal nejistou pozici. Respektive jistou, ale nechtěnou. Rázem se ocitl v roli dvojky.

To ovšem neznamenalo, že by vůbec nechytal. Jen toho rozhodně neodchytal tolik, kolik by si zřejmě sám přál. V roli dvojky strávil dvě sezony, postup do Championship slavil pouze jako dvojka. Nicméně čekal na svou příležitost a to se vyplatilo.

Před startem druhé anglické ligy se zranil jeho konkurent Christian Walton a klub řešil, co dál. Šanci dostal právě Václav Hladký, který se jí chopil náramně. Skvěle chytá, skvěle hraje nohama. Vše si perfektně sedlo a Ipswich coby nováček bojuje v první sezoně v Championship o postup do Premier League.

Odejde Václav Hladký do Skotska?

Nelze se divit, že si svými výkony Václav Hladký vysloužil zájem větších klubů. Dokonce se octl blízko životnímu angažmá. V médiích se totiž začalo jeho jméno spojovat se slavným Celticem.

Ostatně za 9 čistých kont za 26 ligových zápasů si to rodák z Moravy zaslouží. Jak on sám zájem vnímá? Nepřikládá tomu příliš velkou váhu. Zatím.

„Když jste v dobré pozici, hrajete dobře v Championship a týmu se také daří, je to něco, co ostatní kluby pochopitelně zajímá. Myslím, že každý v tomto týmu by se dokázal prosadit kdekoliv jinde,“ cituje skromné vyjádření Hladkého server Football Scotland.

„Je to hezké. Je skvělé to poslouchat a číst. Budu však pokračovat ve svých výkonech, chci se prosadit ještě víc. Věřím, že je toho ještě hodně, na čem pracovat. Je však skvělé být v takové pozici. Teď se ale soustředím na další zápas. Nechci myslet moc dopředu,“ dodal Václav Hladký.

Zdroj: Football Scotland, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.