Spojte se s námi


Fortuna liga

Boj o krále střelců je pořádně napínavý! Současný lídr Šulc kvůli červené v poháru hrát nebude, na záda mu dýchají nejen Kuchta s Jurečkou

Boj o krále střelců nemohl být zajímavější. Aktuálně o korunu bojuje pět fotbalistů a lídr tabulky Pavel Šulc nebude moct v posledním klání nastoupit kvůli zbytečnému vyloučení v poháru se Spartou. Kdo nakonec trofej získá?

Publikováno

dne

Boj o krále střelců nemohl být zajímavější. Aktuálně o korunu bojuje pět fotbalistů a lídr tabulky Pavel Šulc nebude moct v posledním klání nastoupit kvůli zbytečnému vyloučení v poháru se Spartou. Kdo nakonec trofej získá?

Pražská Sparta ovládla v aktuální sezoně ligu i pohár a po deseti letech může slavit double. Aktuálně je nejlepším týmem České republiky a pokud se jí poštěstí, bude mít i jejího nejlepšího střelce.

Boj o krále střelců

Lídrem tabulky nejlepších střelců je Pavel Šulc. Třiadvacetiletý útočník Viktorie Plzeň se pořádně rozjel a má za sebou nejlepší sezonu v kariéře. V minulé sezoně přitom hostoval v Jablonci a v Plzni se mu nevěřilo.

Start sezony pod trenérem Miroslavem Koubkem strávil na lavičce a proti Hradci dokonce nebyl ani na ní. Pak ale chytil šanci za pačesy a aktuálně je favoritem na cennou trofej. Bohužel pro něj ale v poháru se Spartou dostal zbytečnou červenou kartu a v neděli hrát nebude.

Druhé místo patří Janu Kuchtovi, který měl se střílením gólů dlouho problémy, ale v závěru ligy zabral a proti Mladé Boleslavi skóroval dokonce čtyřikrát. Na Šulce mu chybí gól, což bude chtít proti Plzni doma dohnat.

Možná největší šanci na krále střelců má Václav Jurečka, kterému na Šulce taktéž schází pouze gól, ale jeho Slavia hraje doma s Mladou Boleslaví, jejíž obrana nepůsobí nejlépe. Ani Jurečka ale nemá optimální formu.

Dalším v pořadá je Veljko Birmančevič, křídelník Sparty a nejproduktivnější hráč celé ligy. Naposledy se trefil v poháru, na Šulce mu ale chybí dva góly. Nejinak je na tom Mojmír Chytil ze Slavie.

Rozhodne se tedy až v neděli, králem se může stát kdokoliv z této pětice. Takový boj naše liga nepamatuje a opět to jen dokazuje to, že se v Česku hraje nejlepší fotbal za dlouhé roky.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.