Spojte se s námi


Fortuna liga

Bohemka má nového brankáře, zachytal si proti Bayernu Mnichov! Nahradí spolehlivého Jedličku, který se stal jedničkou Plzně?

Bohemians Praha 1905 oficiálně oznámili příchod nového gólmana, jenž už stihl v zeleno-bílém dresu odchytat i jedno přípravné utkání. Půjde o posilu s potenciálem nahradit Martina Jedličku?

Publikováno

dne

Bohemians Praha 1905 oficiálně oznámili příchod nového gólmana, jenž už stihl v zeleno-bílém dresu odchytat i jedno přípravné utkání. Půjde o posilu s potenciálem nahradit Martina Jedličku?

Klokani na svých oficiálních webových stránkách potvrdili to, o čem se psalo v médiích už před pár dny. Totiž to, že se jejich novým hráčem stává brankář jménem Jakub Šiman.

Devětadvacetiletý fotbalista přichází do Bohemky z druholigové Zbrojovky Brno, která před pár dny naopak získala na hostování s opcí plzeňského gólmana Dominika Sváčka.

Otázka nyní zní, může Šiman nahradit v brance Klokanů na podzim vynikajícího Jedličku, jenž se vrátil z hostování do Viktorie Plzeň, kde se po odchodu Jindřicha Staňka do Slavie Praha stal novou jedničkou?

Odpověď je taková, že nejspíš nemůže. Jedničkou vršovického celku je po Jedličkově odchodu Michal Reichl, záda mu kryje zkušený Roman Valeš a tato hierarchie v Bohemce pravděpodobně i zůstane.

Šiman bude chytat i za B-tým

Šiman asi bude s Lukášem Soukupem bojovat o post trojky. Často by měl nastupovat za B-tým, v jehož dresu se už na hřišti objevil v přípravě na jarní část sezony.

„Rozšíření se dočkal tým brankářů, jehož novou součástí je Jakub Šiman. Devětadvacetiletý brankář, který přichází do hlavního města z brněnské Zbrojovky, by měl pomoci vyřešit i brankářskou situaci v třetiligové rezervě Klokanů,“ stojí na webovkách Bohemians.

Šiman fotbalově vyrostl v plzeňské Viktorce. V mládežnické UEFA Youth League si v jejích barvách před lety dokonce zachytal proti německému Bayernu Mnichov. Později nastupoval za Domažlice ve třetí lize nebo za Sokolov a Táborsko ve druhé lize.

Zkušenosti ovšem má také s nejvyšší Fortuna ligou, v sezoně 2020/2021 totiž nastoupil k třinácti duelům za Příbram. Vychytal v nich čtyři prvoligová čistá konta.

Zdroj: Fortuna liga, Bohemians Praha 1905

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.